Висновки - Іпотечне кредитування в Україні

Іпотека впливає на соціальний та економічний розвиток будь-якої країни, можна сказати, що нині без використання іпотечного кредиту не обійтись. Іпотека, як окремий економічний інститут кредитування виник ще за часи Давньої Греції і тримає темп розвитку і нині. З часів свого виникнення іпотека пройшла декілька стадій розвитку, поки не стала такою, яка вона є сьогодні. Головними ознаками іпотечного кредиту є його довгостроковість і наявність застави.

Іпотечне кредитування класифікується за певними критеріями - залежно від предмета іпотеки; за часовим критерієм; залежно від кількості предметів застав та заставодавців; за правовою основою. Законів, що безпосередньо регулюють ринок іпотечного кредитування, насьогодні декілька, але основні із них - це Закон України "Про іпотеку", "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати", "Про іпотечні облігації", "Про заставу". Переважаюча сьогодні ставка з іпотечних кредитів - 10-15% у національній валюті - навряд чи відповідає заявленій у стандартах мінімальній ставці. Такий рівень ставок не є прийнятним для багатьох верств населення, незважаючи на те, що рівень платоспроможності громадян України має тенденцію до зростання. Проаналізовано пропозиції щодо іпотечного кредиту з питань систематизованих у наступних напрямках:

По-перше визначені методи та важелі вдосконалення здійснення іпотечного кредитування.

По-друге при дослідженні Ощадбанку був запропонований аналіз надання іпотеки громадянам України.

Результати допомогли визначити роль іпотечного кредитування в економіці країни. Її вплив на економічний та соціальний розвиток суспільства. Здатність розвинутого ринку іпотечного кредитування підвищувати рівень ВВП країни.

Для успішного розвитку іпотечного ринку, практичну значущість матиме визначення принципових засад, які мають бути покладені в основу правового регулювання іпотеки.

Зважаючи на законодавчу базу, яка регулює питання іпотеки та детального регулювання в Україні потребує системи іпотечного кредитування. Хоча відбулись значні позитивні зміни, нормативно-правова база іпотечного кредитування залишається незавершеною. Перспективи розвитку іпотечного ринку пов'язані з впровадженням нових фінансових інструментів іпотечного ринку, до яких належать заставна та іпотечні сертифікати.

Пропозиції щодо вдосконалення роботи іпотечного ринку:

    1. Створення належної законодавчої бази. 2. Розвиток систем страхування іпотечних кредитів. 3. Упровадження ефективних скорингових систем. 4. Удосконалення механізму рефінансування іпотеки. 5. Визначення механізму рефінансування іпотечних кредитів на основі вивчення моделі розвитку іпотечного ринку в країні, 6. Створення ощадно-будівельних кас. 7. Створення внутрішньобанківської та міжбанківської кредитної історії позичальників.

Вдосконалення ринку іпотечного кредитування є запровадження механізму формування та планування стабільних довгострокових банківських ресурсів для покриття свої витрат у разі настання негативних обставин та несприятливих змін на іпотечному ринку.

Похожие статьи




Висновки - Іпотечне кредитування в Україні

Предыдущая | Следующая