Процедура надання іпотечного кредиту - Іпотечне кредитування в Україні

Звернення до Банку за отриманням консультації за діючими програмами іпотечного кредитування.

В ході первинної консультації спеціаліст відділу іпотечного кредитування розповідає про основні умови надання іпотечного кредиту, етапи проведення іпотечної кредитної угоди, про вимоги Банку до предмета застави (квартирі, що купується за рахунок кредитних коштів), проведе попередні розрахунки параметрів іпотечного кредиту (ліміту кредитування, розміру щомісячного ануїтетного платежу, розміру власних коштів, необхідних для оплати початкового внеску за придбану квартиру і додаткових витрат, пов'язаних з проведенням іпотечної кредитної угоди).

2) Заповнення заяви-анкети на отримання іпотечного кредиту і збір документів, необхідних для отримання кредиту.

Перелік документів, необхідних для розгляду Заяви-анкети на отримання іпотечного кредиту.

    3) Розгляд Банком кредитної заявки і прийняття рішення про кредитування. 4) Вибір квартири, перевірка правовстановлюючих документів, оцінка ринкової вартості (у разі позитивного рішення Банку про кредитування).

На даному етапі клієнт здійснює пошук квартири, що відповідає його вимогам і вимогам Банку. При цьому Банк може рекомендувати клієнтові звернутися з питань підбору квартири в ріелторські компанії, які є партнерами банку в рамках програми іпотечного кредитування.

Після позитивного результату перевірки документів по квартирі Банком і страховою компанією, клієнт проводить оцінку ринкової вартості квартири в одній з оціночних компаній, рекомендованих Банком.

5) Особисте та майнове страхування.

Клієнт за рахунок власних коштів до укладення договорів за іпотечною кредитної угоді повинен здійснити страхування:

Життя і втрати працездатності;

Квартири від збитку і пошкодження;

Втрати права власності на придбану квартиру;

В страхових компаніях, рекомендованих Банком.

6) Проведення іпотечної кредитної угоди.

Підписання кредитного договору.

Підписання договору спільної оренди депозитної комірки.

Здійснення розрахунків за іпотечною кредитної угоди.

Підписання і нотаріальне посвідчення договору придбання квартири за рахунок:

Кредитних коштів.

Підписання Закладний

Державна реєстрація іпотечної кредитної угоди.

Банк передбачає можливість проведення розрахунків за іпотечною угоді як у безготівковій формі, шляхом переказу грошових коштів з рахунку покупця (позичальника) на рахунок продавця, так і в готівковій формі з використанням депозитної комірки.

7) Погашення кредиту.

Погашення іпотечного кредиту здійснюється позичальником щомісячно рівними (ануїтетними) платежами. У разі дострокового часткового погашення кредиту переглядається розмір ануїтетного платежу у бік зменшення.

Перелік документів, необхідних для надання іпотечного кредиту фізичній особі.

    1. Заява на отримання кредиту (форма надається у Банку). 2. Анкета контрагента - фізичної особи (форма надається в Банку). 3. Анкета фізичної особи інсайдера для визначення ступеня інсайдера/пов'язаної особи, контрагентів, що несуть спільний економічний ризик (форма надається в Банку). 4. Розписка-повідомлення (форма надається в Банку). 5. Паспорт Позичальника та його дружини/чоловіка (копії сторінок, що містять останнє фото, П. І.Б., інформацію про дату видачі та орган, який видав паспорт, інформацію про місце реєстрації проживання, інформацію про перебування в шлюбі, інформацію про наявність дітей). Іноземці - резиденти подають свій національний паспорт (оригінал і копію) та посвідку на постійне проживання в Україні, видану органом МВС, з кінцевим терміном дії не пізніше дати погашення кредиту. 6. Довідка податкового органу про присвоєння ідентифікаційного номеру. Копія трудової книжки за останні 3 роки, засвідчена організацією в якій працює Позичальник. 7. Довідка з місця роботи Позичальника із зазначенням займаної посади, нарахованого та фактично отриманого доходу протягом останніх 6 місяців із щомісячною розбивкою. Якщо Позичальник є суб'єктом підприємницької діяльності:

Звіти СПД - фізичної особи за останні 2 квартали або декларацію про доходи за останній рік з відміткою податкової інспекції;

Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;

Документ, що підтверджує взяття фізичної особи - підприємця на облік в органі державної податкової служби;

Довідки банків, в яких обслуговується Позичальник, про рух коштів на всіх його рахунках за останні 6 місяців;

Довідки банків, в яких обслуговується Позичальник, про наявність (відсутність) позичкової заборгованості;

Довідка податкового органу про відсутність податкової застави (якщо підприємець не є платником єдиного податку);

Договори, по яким передбачається отримання доходів, тобто джерела погашення кредиту (при необхідності проведення детального аналізу).

    8. Документи, що підтверджують інші доходи Позичальника, як то декларація про доходи за останній рік, завірена податковою інспекцією. 9. Документи, що підтверджують право власності Позичальника на майно, вказане Позичальником в Анкеті, та виписки з банківських рахунків, зазначених в Анкеті. 10. Розписка Позичальника про ознайомлення із змістом статей 192, 222, 358 Кримінального кодексу України (форма надається в Банку). 11. Нотаріально засвідчена згода дружини (чоловіка) на оформлення нерухомості в іпотеку.

Похожие статьи




Процедура надання іпотечного кредиту - Іпотечне кредитування в Україні

Предыдущая | Следующая