ВИСНОВКИ - Інвестиційна політика банку на прикладі Луганського міського відділення Ощадбанку

Поняття інвестиційного банку є далеко не новою дефініцією в науці і практиці, яке розглядається в різних роботах вітчизняних і зарубіжних учених. Однак на сучасному етапі економічних реформ в Україні зростає необхідність більш повного і детального вивчення особливостей цього виду спеціалізованих банківських інститутів, оскільки нам видасться, що саме інвестиційні банки можуть стати одним із механізмів вирішення довготермінових проблем соціально-економічного розвитку країни й забезпечення стійкого економічного зростання через збільшення темпів зростання інвестицій у реальний сектор економіки й підвищення конкурентоспроможності підприємств.

Відтак, варто відзначити, що спеціалізація інвестиційних банків має функціональний характер, тобто принципово впливає на характер діяльності банку, визначає особливості формування активів і пасивів, побудову балансу банку.

Інвестиційні банки за розмірами значно менші ніж комерційні, однак роль інвестиційних банків в економіці суттєва. Вони опосередковують рух значної долі ринку позичкових капіталів. Активи великих інвестиційних банків набагато менші від активів провідних комерційних банків. Проте значення інвестиційних банків визначається не стільки їх ресурсами, що особливо важливо для сучасної України, й власними вкладами, скільки професійною організацією своєї діяльності.

Отже, головними завданнями, які повинна вирішити держава для розвитку економіки та підвищення ефективності банків є:

    - стимулювати створення комерційними банками достатнього для здійснення інвестування власного капіталу і забезпечити його збереженість; - забезпечити зниження ризику в інвестиційній діяльності; - забезпечити дохідність коштів, вкладів банків в інвестиції.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Інвестиційна політика банку на прикладі Луганського міського відділення Ощадбанку

Предыдущая | Следующая