Поняття страхової медицини - Проблеми страхової медицини в Україні

Страхування є системою економічних відносин між суб'єктами господарювання (страховиком і страхувальником), а також різновид підприємницької діяльності, за допомогою якої забезпечується надання страхових гарантів. страховий медицина добровільний світовий

Для застосування страхування необхідна майнова самостійність та зацікавленість суб'єктів господарювання у передачі відповідальності за наслідки ризику спеціалізованим формуванням.

Світовий досвід свідчить, що дієвим механізмом соціального захисту населення в умовах ринку, підвищення ефективності діяльності та якості системи охорони здоров'я є медичне страхування, впровадження якого в Україні гальмується через неврегульованість законодавчої бази розвитку медичного страхового ринку, що включає організацію юридичного захисту прав страховиків та страхувальників, впровадження єдиних правил, вимог і стандартів діяльності, координацію зусиль страховиків на ринку послуг медичного страхування та ін.

Розрізняють:

    - страхування майна, відповідальності, підприємницьких ризиків, рівня життя (соціальне, особисте); - державне соціальне страхування (пенсійне, від безробіття та нещасних випадків на виробництві, медичне) - система добровільних внесків працюючого населення, розмір яких відповідає доходам і не залежить від реального ризику; - медичне страхування - система, яка передбачає виплати потенційних споживачів медичних послуг (працівників, роботодавців, держави) фіксованого внеску страховій компанії (ці кошти у разі хвороби компенсують витрати медичного закладу на надання медичної допомоги); - приватне медичне страхування - система, при якій окремі особи або групи населення сплачують страхові премії страховій компанії, що покриває витрати медичних закладів під час надання медичних послуг.

В процесі історичного розвитку суспільства сформувались основні механізми соціального захисту працівників:

    - розподіл ризиків шляхом введення ОМС; - часткова оплата внесків роботодавцями; - забезпечення страхування через державні та напівдержавні комерційні організації; - механізм перерозподілу доходів (принцип солідарності.

Кожна людина має знати, як зменшити ризик від погіршення здоров'я, настання захворювання чи нещасного випадку в умовах ринкової економіки, яка є основою страхової медицини та медичного страхування.

- Страхова медицина - це складна і надзвичайно мобільна система товарно-ринкових відносин у галузі охорони здоров'я.

Товаром виступає оплачувана, конкурентоспроможна, гарантована, якісна і достатня за обсягом медична послуга, яка провокується ризиком для здоров'я. Покупцем послуги може бути: держава, група людей (виробничі колективи, заклади та установи різних форм власності) або фізична особа, які перебувають в умовах ризику для здоров'я.

    - Медичне страхування - це система організаційних та фінансових заходів щодо забезпечення діяльності страхової медицини. - Метою страхової медицини і медичного страхування є забезпечення громадянам соціальних гарантій і прав на отримання медичної допомоги за рахунок накопичених коштів при виникненні страхового випадку а також фінансування профілактичних заходів.

Похожие статьи




Поняття страхової медицини - Проблеми страхової медицини в Україні

Предыдущая | Следующая