Особливості взаємодії радіо й Інтернету - Специфіка роботи радіожурналіста

На межі 21 століття одним з самих дієвих методів популяризації радіо стала глобальна мережа Інтернет. Нині, для того аби розширити рамки своєї аудиторії достатньо, окрім ефірного мовлення, розпочати його в Інтернеті. Оскільки на сьогоднішній день значна частина суспільства шукає потрібну інформацію саме в мережі інтернет його можна вважати одинм із засобів масової інформації. Інтернет-ЗМІ (інтернет-видання, інтернет-газета) -- регулярно оновлюваний інформаційний сайт, який ставить своїм завданням виконувати функцію засобу масової інформації (ЗМІ) і користується певною популярністю і авторитетом (має свою постійну аудиторію). Більшість інтернет-ЗМІ оновлюється щодня або навіть безперервно протягом дня. Завдяки цій оперативності інтернет-ЗМІ часто використовуються як джерела інформації для звичайних ЗМІ і радіо не є виключенням. Радіомовлення протягом останніх років стало невідємною його частиною. Реципієнти мають можливість слухати радіо через всесвітню мережу і при цьому займатися рядом інших справ, що є дуже зручно. Така практика бере свій початок у 1996 році: в жовтні Цією формою мовлення зацікавилася радіостанція "Європа Плюс" випустивши в режимі Real Audio програму ""FM Достоєвський" А. Троицького. Пізніше ця програма з'явилася в мережі мовлення "Ехо Москви". В жовтні Цього ж року розпочали мовлення в інтеренті радіостанції "Срібний дощ" та "Ракурс". [38, c.138]

Інтерет дає можливість бути в курсі того, що відбувається на станції яка вас цікавить, головне, щоб був комп'ютер з доступом в мережу; якість звуку буде залежити лише від якості динаміків та швидкості вашог модема. При цьому зберігаються основні переваги радіо.

Окрім того, нині радіостанції з метою розширення аудиторії відкривають власні Web-сайти або сервери ( персональні електронні сторінки). Деякі радіостанції можна слухати з їх Web-Сайту, натиснувши "мишкою" на значок "Real Audio" чи табличку з надписом "live internet broadcasting" (живе мовлення). [2, c.49]

Окрім офіційних web-сайтів (створених на замовлення керівництва станції) виникають також неофіційні сторінки, які готуються прихильниками радіостанції. Такі сайти зазвичай наповнені більш цікавою інформацією, фотографіями.

Варто зауважити, що ряд радіостанцій, які припинили своє мовлення в ефірі продовжують його в інтернеті. Це свідчить по те, що саме завдяки всесвітній мережі окремі ЗМІ продовжують свою діяльність.

Інтернет розширює можливості як радіомовлення, так і слухачів, сприяючи їх тісному контакту. Мовлення в мережі, електронні сторінки з наявністю зворотнього зв'язку, дають можливість радіожурналістам краще вивчити смаки своєї аудиторії.

Сучасний світ неможливо уявити без засобів масової інформації, з кожним роком вони вдосконалюються, створюються нові, модернізуються старі. Демократичний розвиток України зумовив бурхливий розвиток засобів масової інформації і радіо, зокрема. Продиктовані сучасністю нові стандарти змінили радіо, адаптувавши до сучасного слухача. Інформаційна наповненість стала більш різноманітною та цікавою, Однак, радіо як і раніше, залишається чи не основним засобом, для повідомлення актуальних подій та явищ.

Похожие статьи




Особливості взаємодії радіо й Інтернету - Специфіка роботи радіожурналіста

Предыдущая | Следующая