Прояв авторської індивідуальності в стилі тексту - Особливості авторського стилю редактора газет "Сумчанка плюс" та "Педагогічна трибуна" Ірини Панасенко

Якісні ознаки різновидів тексту створюються, поряд з перерахованим, і проявом у тексті особистісних особливостей стилю автора. Авторська індивідуальність виявляється в інтерпритованих планах тексту, у мовно-стилістичному оформленні його. Природно, ця проблема актуальна і принципова для текстів не стандартного мовного та композиційного оформлення, текстів з більшою часткою емоційно-експресивних елементів.

Індивідуальний стиль, як правило, виявляється і в жанрах публіцистики.

Індивідуальність авторського стилю полягає в наявності специфічної сукупності авторських стилістичних прийомів, характеризується наявністю певного принципу відбору і комбінації різних мовних засобів та їх трансформацій у запропонованій автором концепції.

Індивідуальний авторський стиль письмового мовлення передбачає вербальну форму вираження індивідуально бажаних автором мовних засобів і їх граматичних і лексичних значень. Вивчення індивідуальної авторської стилістики - це дослідження авторського вибору мовних засобів, задуму і його виконання, втілення в текст.

В. В. Виноградов підкреслював зв'язок поняття стилю з поняттям індивідуального в словесній творчості і говорив про те, що в творі великих письменників "об'єктно-структурні властивості та якості" переплітаються з "суб'єктними якостями письменницького вигляду і його художньої манери" , тим самим включаючи в поняття індивідуального в художній творчості не тільки власне індивідуальну манеру художнього вираження, а й особистість автора.

Особливо важливим є виявлення зв'язку між елементами індивідуального і загального в історичному тексті на основі даного Р. А. Будагова визначення поняття індивідуального: "... індивідуальне не можна зводити лише до відхилень від загального, як це роблять прихильники машинного перекладу. Індивідуальне найчастіше переломлюється крізь призму самої категорії загального: майже кожен видатний письменник нового часу "індивідуально звертається" з усіма ресурсами мови, які самі по собі є загальним надбанням людей, які розмовляють цією мовою ".

М. М. Бахтін вважав, що мова є стилем автора, оскільки він завжди індивідуальний. На думку В. В. Виноградова, стиль - це піднесення над егоїзмом і індивідуалізмом, що відбувається через підпорядкування прекрасного. Автор стає особистістю тільки тоді, коли в ньому, а значить і в його творах, перемагає стиль. Іншими словами, сказати про письменника, що у нього є свій власний стиль можна тільки тоді, коли він починає грунтуватися на загальній нормі, на тому, що об'єктивно можна назвати прекрасним, тобто на красі.

Таким чином, ми бачимо, що лише оволодівши стилем, письменник може висловити своє авторське "я". Журналіст, як правило, пише свої матеріали в публіцистичному стилі і, отже, повинен володіти ним майстерно. Отже, розглянемо публіцистичний стиль як сферу докладання індивідуальних мовних особливостей автора більш докладно.

Похожие статьи




Прояв авторської індивідуальності в стилі тексту - Особливості авторського стилю редактора газет "Сумчанка плюс" та "Педагогічна трибуна" Ірини Панасенко

Предыдущая | Следующая