Лікування теплом - Мастити корів

При багатьох формах маститів у стадії ослаблення запальної реакції, зазвичай на 3 - 5 день від початку захворювання, призначають теплові процедури, які сприяють розсмоктуванню запальних інфільтратів. Тепло показано також на початку розвитку абсцесів та флегмони вимені. Протипоказано застосування тепла при різко виражених ексудативних, а також при некротичних або гангренозний процесах в тканинах вимені, ударах або пораненнях молочної залози.

Механізм лікувальної дії тепла пояснюється тим, що при подразненні теплом численних рецепторів, закладених в органах і тканинах, в організмі виникає ряд умовних і безумовних рефлексів, що змінюють протягом багатьох фізіологічних і обмінних процесів. Під впливом тепла в запальній молочній залозі посилюється крово-і лімфообіг, підвищуються ферментативні і осмотичні процеси, поліпшується трофіка тканин. Активізуються захисні сили організму, підвищується тонус вегетативної нервової системи, створюється лейкоцитоз, посилюється фагоцитарна і інші реакції. У результаті цього в ураженій молочній залозі прискорюється розсмоктування шкідливих продуктів клітинного розпаду, зменшується біль, розм'якшуються ущільнення тканин, активізуються регенеративно-відновні процеси.

Із засобів і методів теплолікування при маститах у тварин найбільш ефективне лікування озокеритом, парафіном, сапропелеві брудом.

Похожие статьи




Лікування теплом - Мастити корів

Предыдущая | Следующая