Світлотерапія - Мастити корів

Світлолікування - метод, при якому використовують світлову (променисту) енергію інфрачервоних, видимих ??і ультрафіолетових променів від природних або штучних джерел світла. В якості штучних джерел світловий енергії використовують різні апараті, які можна розділити на дві групи. До першої відносять джерела світлотеплового, переважно інфрачервоного випромінювання (лампа Мініна, лампа солюкс); до другої групи - джерела ультрафіолетових променів (ртутно-кварцові лампи ПРК-2, ПРК-4 та ін.)

В основі терапевтичної дії світла лежить комплекс біофізичних, гуморальних і нервово-рефлекторних реакцій, що виникають в організмі тварини під впливом опромінення. Світловий потік, потрапляючи на поверхню тіла тварини, частково поглинається тканинами і реалізується в них у теплову та хімічну енергію. При цьому дія оптичного випромінювання на організм залежить від інтенсивності, тривалості опромінення і глибини проникнення світлової енергії. Найбільш глибоко (до 3 - 5 мм) проникають у тканини промені з більшою довжиною світлової хвилі - інфрачервоні і видимі, менш глибоко (до 1 мм) - ультрафіолетові. На шкірі, підданої опроміненню, з'являється почервоніння - еритема, яку викликають інфрачервоні промені через 1 - 2 хв після опромінення, а ультрафіолетові - через 2 - 8 годин.

Інфрачервоні промені, володіючи вираженими тепловими властивостями і проникаючи на значну глибину в тканини вимені, добре прогрівають залозу, що сприяє розширенню кровоносних і лімфатичних судин, підвищення проникності їх стінок, прискоренню ферментативних процесів і нормалізації обміну речовин. При помірному опроміненні знімається підвищений міотонус, спазм молочних проток, зменшується больова реакція. Під впливом інфрачервоних променів підвищується імунобіологічний стан тканини, прискорюються процеси розсмоктування патологічних продуктів і регенерація тканин. Найбільш сприятливий лікувальний ефект отримують при підгострих і хронічних маститах.

Ультрафіолетові промені, поглинаючись самими поверхневими шарами шкіри, викликають у ній ряд біохімічних змін. У опроміненої шкірі відбувається денатурація і коагуляція білків, в результаті чого утворюються біологічно активні речовини білкової природи (гістамін, ацетилхолін, біогенні аміди та ін.) Ці речовини викликають місцеву реакцію і надають загальну дію на організм (підвищують імунобіологічні реакції, посилюють загальний обмін речовин). Ультрафіолетові промені мають десенсибилизирующим, болезаспокійливу, протизапальну (розсмоктуючою, размягчающім), а також бактерицидну дію.

В якості джерел світлотеплового випромінювання для терапії маститів у тварин застосовують найчастіше лампи солюкс та інфраруж різних моделей. Лампи солюкс бувають трьох видів: стаціонарна, портативна і настільна потужністю від 200 до 1000 Вт. У залежності від їх потужності опромінення проводять на відстані від 40 до 100 - 120 см. від поверхні хворий молочної залози. При цьому температура облучаемой поверхні не повинна перевищувати 50 - 60 ° С. Тривалість опромінення - 15 - 30 хв. Процедури повторюють щодня 1 - 2 рази на день. Лампи інфрачервоних променів бувають двох видів: стаціонарна і портативна потужністю 600 і 300 Вт. Опромінення цими джерелами залежно від потужності проводять на відстані 40 - 70 см від поверхні вимені, температура поверхні, що обігрівається повинна бути 50 - 60 ° С. Тривалість процедур 15 - 40 хв. Опромінення проводять щодня.

Занадто інтенсивне опромінення викликає ускладнення - опік, загострення патологічного процесу та ін

Похожие статьи




Світлотерапія - Мастити корів

Предыдущая | Следующая