Анотація - Творчий внесок академіка О. В. Квасницького у розвиток фізіології тварин в Україні

Гармаш Т. П. Творчий внесок академіка О. В.Квасницького у розвиток фізіології тварин в Україні. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.04.01- історія сільськогосподарських наук. Інститут свинарства ім. О. В.Квасницького УААН, м. Полтава, 2006р. квасницький сільсьгосподарський тварина

Дана робота - це перше комплексне дослідження науково-практичної діяльності академіка Олексія Володимировича Квасницького.

Академік О. В.Квасницький першим детально вивчив фізіологію травлення свиней на основі особисто розроблених методів досліджень із застосуванням їх у хронічних експериментах. Творчо наслідуючи ідеї І. П.Павлова, О. В.Квасницький став засновником в Україні вивчення вищої нервової діяльності свиней. Йому належить вчення про адаптаційні механізми організму тварин та попередження виникнення стресів у них в умовах інтенсифікації виробництва. О. В.Квасницький - фундатор вчення про генеративну функцію яєчників і сім'яників тварин. Він сформував положення про біологічну різноякісність і повноцінність статевих клітин та ембріонів у межах однієї генерації. О. В.Квасницький - автор наукових розробок світового рівня: трансплантації ембріонів свиней, внутрішньоматкового осіменіння корів та фракційного методу штучного осіменіння свиней, які є основними складовими сучасної біотехнології. О. В.Квасницький першим здійснив успішну спробу регулювання фізіологічних процесів в організмі тварин, які сприяють підвищенню показників багатопліддя, великоплідності та інтенсивності росту у свинарстві. О. В.Квасницький тісно пов'язував наукову роботу з педагогічною діяльністю, результатом якої стало створення наукової школи з фізіології тварин - однієї із провідних в Україні.

Ключові слова: Фізіологія, шлункове травлення, вища нервова діяльність, стреси, розмноження, трансплантація, штучне осіменіння, фракційний метод.

Похожие статьи




Анотація - Творчий внесок академіка О. В. Квасницького у розвиток фізіології тварин в Україні

Предыдущая | Следующая