Отруєння хлорорганічними сполуками - Отруєння тварин різними речовинами

До них відносять гексахлоран, гептахлор, альдрин, гексахлорбензол та ін. У сільському господарстві частіше застосовують гексахлоран.

Патогенез: Потрапляючи в організм тварин, він швидко всмоктується в кров, може накопичуватися і тривалий час затримуватися в жировій та м'язовій тканинах. Смертельна доза його для великої рогатої худоби 300-800 мг/кг. Токсична дія хлорорганічних сполук пов'язане з їх дехлоризацією в організмі, актививуванням кисню тканин, з утворенням нестійких гідроперекісних сполук, блокадою дихальних ферментів (цитохромоксидази і карбоангідрази), гальмуванням перенесення іонів натрію і калію через мембрану нейронів.

Патологоанатомічні зміни. При розтині тварин виявляють здуття трупа, венозний застій головного мозку, слизових оболонок ротової і носової порожнин. Печінка збільшена, застійна, в'яла, під капсулою зустрічаються крововиливи. Нирки набряклі, в'ялої консистенції, з сіруватими прожилками. Порожнини серця розширені, в них згустки крові, серцевий м'яз в'ялий. Селезінка повнокровна, пульпа рихла. Слизова оболонка шлунка і тонкого відділу кишечнику почервоніла, набрякла, вкрита великою кількістю слизу. Легкі емфізематозний або повнокровні, іноді трапляються ділянки пневмонії. При гістоісследованіі в мозку знаходять периваскулярні набряки, фібриноїдний некроз стінок судин, дистрофію гангліозних клітин (хроматоліз, зернистий розпад). У печінці зерниста і жирова дистрофії гепатоцитів, іноді дрібні некротичні вогнища. У нирках і серці зерниста дистрофія, розширення судин, місцями периваскулярні набряки.

Похожие статьи
Отруєння хлорорганічними сполуками - Отруєння тварин різними речовинами

Предыдущая | Следующая