Отруєння госиполом - Отруєння тварин різними речовинами

Патогенез: Спостерігають при годівлі тварин бавовникової макухою, не обробленим термічним способом. Госипол має кумулятивну дію. Найбільш чутливі до госипола свині, коні і велика рогата худоба; особливо молодняк. Телята-молочники реагують навіть на молоко від корів, які отримують в раціоні бавовниковий макуха. При великих дозах госипола перебіг хвороби гостре і смерть настає на 1 - 2-й день після згодовування макухи. При малих дозах перебіг хвороби тривалий.

Патологоанатомічні зміни. При розтині полеглих або прирізаних тварин в гострих випадках знаходять набряки підшкірної клітковини, частіше в області голови. Катаральне запалення слизової оболонки шлунка і кишечника, іноді з некрозом ворсинок.

Стінка шлунка, особливо в області пилорической частини і кишечника, різко потовщена і набрякла. У черевній порожнині скупчення значної кількості транссудату, брижа також набрякла, багато лімфатичні вузли збільшені і набряклі. У печінці венозний застій, мускатного, зерниста і жирова дистрофії гепатоцитів, некроз клітин у центральних частинах часточок з наповненням капілярів кров'ю. У порожнині серцевої сорочки скупчення транссудату, під епікардом і ендокардом крововиливи, порожнини шлуночків розширені, в міокарді зерниста дистрофія.

У нирках крововиливи, дистрофічні зміни в епітелії канальців або нефрит. У легенях венозний застій і явища набряку, особливо в міжчасточкових сполучної тканини При хронічному отруєнні госипола виявляють загальне схуднення, хронічне катаральне запалення шлунка і кишечника, запалення нирок.

Похожие статьи
Отруєння госиполом - Отруєння тварин різними речовинами

Предыдущая | Следующая