Отруєння фосфорорганічними сполуками, Отруєння препаратами, що містять ртуть - Отруєння тварин різними речовинами

Патогенез: Отруєння фосфорорганічними сполуками (ФОС) відбувається при поїданні тваринами рослин, оброблених фосфорорганічними препаратами (хлорофос, карбофос, ДДВФ) або при обробці ними тварин. Провідним при отруєнні є мембранотоксична дія ФОС, зумовлена пригніченням ферментативних систем, в основному ацетилхолінестерази. У зв'язку з цим різко порушується діяльність нервової системи.

Патологоанатомічні зміни. При розтині тварин відзначають ціаноз шкіри і слизових оболонок, гіперемію і набряк легенів. Часті крововиливу під епі - і ендокардит, в підшкірній клітковині і м'язах, у слизовій сечового міхура, під серозними покривами черевної стінки і кишечника. Нерідкі гіперемія, крововиливи, ерозії і виразки слизової оболонки шлунку і кишечника.

При гістологічному дослідженні виявляють дистрофічні зміни і крововиливи в центральній нервовій системі і паренхіматозних органах

Отруєння препаратами, що містять ртуть

Спостерігають при згодовуванні тваринам протравленого зерна (гранозаном або меркураном), що зберігає отруйні властивості навіть після промивання водою. Препарати мають кумулятивну дію. Сутність їх дії полягає в блокаді сульфгідрильних груп тканинних білків і ферментів.

Патогенез: Отруєння тварин спостерігають при неправильному застосуванні лікарських речовин, що містять сполуки ртуті (сіра ртутна мазь, каломель). Більш чутлива до цих препаратів ВРХ. На місці аплікації розвивається некротизоване запалення. Можлива загальна інтоксикація у вигляді дистрофії печінки, серцевого м'яза. Різко виражені зміни в нирках у вигляді некротизуючого нефриту, а при хронічному отруєнні, крім того, ще й відкладення солей кальцію. Патологоанатомічні зміни. При розтині трупів виявляють венозний застій, крововиливу під плеврою, очеревиною, під епі - і ендокардит, нерівномірне фарбування і в'ялість печінки, нирок і серцевого м'яза. У шлунку і кишечнику гіперемія, крововиливи, катаральне чи катарально-геморагічне запалення. У свиней в товстому відділі кишечнику відзначають некрози, подібні до паратифозних. У легенях - набряк, в хронічних випадках катаральна бронхопневмонія.

При гістологічному дослідженні знаходять зернисту дистрофію міокарда, печінки та нирок, вогнищеві некрози, в головний крововиливи, накробіоз нервових клітин.

Похожие статьи




Отруєння фосфорорганічними сполуками, Отруєння препаратами, що містять ртуть - Отруєння тварин різними речовинами

Предыдущая | Следующая