Об'єкти та методи дослідження, Методика отримання та застосування препаратів, Статистичне опрацювання результатів - Розвиток грибництва в світі

Методика отримання та застосування препаратів

Для визначення концентрації ВМ у рослині був використаний метод атомно-абсорбційного аналізу (ААА) [2].

Атомно-абсорбційний аналіз є одним з найбільш поширених методів аналітичної хімії. Попередня підготовка аналізованої проби полягає в переведенні проби в розчин, далі проба розпилюється і аерозоль подається в полум'я [22], для одержання якого як пальне використають ацетилен, пропан або водень, а як окислювач - повітря, кисень або оксид азоту (I).

Обрана газова суміш визначає температуру полум'я. Повітряно-ацетиленове й повітряно-пропанове полум'я мають низьку температуру (2200-2400°С). Таке полум'я, використають для визначення елементів, сполуки яких, легко розкладаються при цих температурах. Таких елементів більшість. При визначенні елементів, що утворять важкодисоціюючі сполуки, використають високотемпературне полум'я (3000-3200°С), створюване сумішшю оксид азоту (I) та ацетилену [2].

Розчинник випаровується, солі розкладаються, а метали переходять в пароподібний стан, при якому вони здатні поглинати випромінювання тієї довжини хвилі, яку могли б самі випромінювати при вищих температурах.

Промінь світла від лампи порожнистого катода, випромінюючий дуговий спектр визначуваного елементу, прямує через полум'я на щілину спектрометра, за допомогою якого виділяється аналітична спектральна лінія і вимірюєтьсясступінь поглинання її інтенсивності парами визначуваного елемента [2].

Джерелом світла в атомно-абсорбційній спектроскопії є лампа з голим катодом, яка випромінює вузький інтервал довжин хвиль, порядку 0,001 нм. Лінія поглинання аналізованого елемента дещо ширша випромінюваної полоси,

Що дозволяє вимірювати поглинання в її максимумі. Прилад містить необхідний набір ламп, кожна лампа призначається для визначення тільки одного елемента. Існують лампи, призначені для визначення декількох елементів (наприклад, Mg, Са, AI), але застосування їх не рекомендується із-за можливості помилок [2].

спектрофотометр с-115.м1

Рис. 1. Спектрофотометр С-115.М1

Проте даний метод потребує спеціально обладнаної лабораторії та устаткування, недоступний широкому колу дослідників, особливо початківців, до того ж є високовартісним.

Статистичне опрацювання результатів

Отримані результати було оброблено з використанням методики варіаційної статистики [24].

Середнє арифметичне значення

,

Де - середнє арифметичне значення

- сума всіх ознак

N - кількість ознак

Середнє квадратичне відхилення

,

Де - середнє квадратичне відхилення

- сума всіх ознак

- середнє арифметичне значення

N - кількість ознак

Похибка до середнього

,

Де - похибка до середнього

- середнє квадратичне відхилення

N - кількість ознак

Коефіцієнт варіації

* 100%,

Де - коефіцієнт варіації

- середнє квадратичне відхилення

- середнє арифметичне значення.

Похожие статьи




Об'єкти та методи дослідження, Методика отримання та застосування препаратів, Статистичне опрацювання результатів - Розвиток грибництва в світі

Предыдущая | Следующая