Використання програмного забезпечення в обліку підприємства - Довгострокова дебіторська заборгованість

Автоматизація бухгалтерського обліку, точність й оперативність інформації є вирішальними факторами успішного розвитку підприємства. Зростаючі вимоги до бухгалтерського обліку в керуванні економікою підприємств спричиняються широке впровадження персональних комп'ютерів (ПК) і організацію на їхній основі АРМ бухгалтера, які являють собою синтез технічного програмно-алгоритмічного, інформаційного й технологічного забезпечення автоматизації бухгалтерського обліку.

Правильне ведення розрахунків з покупцями й замовниками може бути забезпечено тільки в умовах функціонування сучасних коштів обчислювальної техніки з використанням АРМ бухгалтера.

З метою усунення дублювання інформації всі функції по веденню обліку розрахунків з покупцями та замовниками варто сконцентрувати у фінансовому відділі. В умовах функціонування АСУ й застосування ПЕОМ з'являється можливість одержання щоденної інформації про розрахунки з покупцями продукції. Автоматизація обліку розрахунків з покупцями й замовниками дозволяє одержати оперативні зведення про реалізацію за добу та з початку місяця, які видаються фінансовому відділу. Отримані на сучасних ЕОМ оперативні або зведені дані запобігають дублювання облікової роботи з розрахунків з покупцями в різних підрозділах підприємства. На кожному підприємстві використання ЕОМ для контролю розрахунків з покупцями та замовниками вирішується залежно від характеру виробництва, асортиментів випускаємої продукції, її специфіки, способів реалізації та оцінки частоти відвантаження.

АРМ бухгалтера по обліку розрахунків з покупцями й замовниками функціонально призначений для автоматизації обліку, контролю, аналізу й аудита, а також для прийняття керуючих рішень із питань розрахунків з покупцями й замовниками.

Завдання автоматизації обліку розрахунків з покупцями й замовниками є актуальної, тому що передбачає швидку обробку інформації, її оперативне використання.

На ВП "Шахта "Прогрес" обліковий процес здійснюється в програмі "SABU". Програма "SABU" призначена для підприємств різної галузевої приналежності. Це повно функціональна система, до дозволяє автоматизувати бухгалтерський, податковий облік, задачі логістики, а також керування підприємством. "SABU" побудована по технології "файл - сервер", у якій база даних зберігається на сервері, а обробка інформації виконується на робочій станції.

Система сформована з автономних модулів, які у сукупності дозволяють автоматизувати низку різних задач управління. Система включає наступні модулі:

"SABU" - Адміністратор. Який є керуючим модулем, за допомогою якого відкриваються бази даних, реєструються користувачі і призначаються їм права доступу, а також здійснюється архівація і відновлення бази даних;

"SABU" - Бухгалтерія. Цей модуль дозволяє вести облік у національній валюті, в іноземній валюті та в гривневому еквіваленті паралельно. При цьому деталізація обліку можлива за рахунками розширеного аналітичного обліку до п'ятого порядку, а також за рядом допоміжних ознак, якими можна доповнювати бухгалтерські проводки, розраховувати амортизацію та проводити переоцінку основних засобів, проводити автоматичну переоцінку валютних активів і пасивів, використовувати для оцінки матеріальних активів різні способи, вести облік за складами та матеріально відповідальними особами;

"SABU" - консолідація. Цей модуль підключається до системи при наявності її реєстрації і дозволяє одержувати консолідовані звіти за формою, якщо вона має самостійні структурні підрозділи, або створювати зведені таблиці з набору одноманітних первісних таблиць.

Кожний модуль може існувати як самостійний додаток, але в повній мірі переваги модулів реалізуються при їх використанні у якості єдиного програмного комплексу з загальною базою даних.

На основі вхідної інформації формується вихідна, яка повинна давати змогу узагальнювати інформацію за кожним об'єктом, надавати права користувачам отримувати достовірну, повну і чітку інформацію для прийняття управлінських рішень.

Автоматизація обліку розрахунків з покупцями та замовниками є досить чітким і зрозумілим процесом. Данні з первинних документів бухгалтер переносить, якщо такі не існують на відповідні рахунки, які занесені у програмі в робочий план рахунків. Так як, всі рахунки бухгалтерського обліку знаходяться в тісній взаємодії, то на основі їх кореспонденції формуються облікові регістри такі як Відомості синтетичних і аналітичних рахунків. Автоматично ці дані попадають до оборотну - сальдову та шахову відомості. На основі отриманих даних можливе формування фінансових звітів, зокрема Балансу та Примітки до фінансової річної звітності.

Таким чином, на сьогоднішній день ринок бухгалтерських програм досить великий від простих, до цілих комплексів, які виконують не тільки бухгалтерські функції, а і дозволяють планувати та аналізувати діяльність підприємства.

Зазначені вище автоматизовані способи збирання фактичної інформації, що базуються на використанні сучасних ПК, каналів зв'язку, та нової інформаційної технології, дозволяють у значній мірі спростити і автоматизувати облікові операції, знизити трудомісткість їх виконання, підвищити оперативність прийняття рішень та контролю, а також підняти культуру та ефективність управління у цілому. При цьому, у всіх зазначених процесах використовується єдина фактичні інформація, яка збирається у ритмі виробництва автоматизовано.

Кожне підприємство самостійно обирає програму автоматизації обліку, враховуючи об'єми облікової інформації, кількість працівників бухгалтерії, організаційну структуру підприємства, специфіку діяльності.

Похожие статьи




Використання програмного забезпечення в обліку підприємства - Довгострокова дебіторська заборгованість

Предыдущая | Следующая