Вступ - Особливості бухгалтерського обліку і аналізу витрат сільськогосподарського підприємства

Аналіз ринкових перетворень в економіці свідчить, що реформування сільського господарства, яке має кращі умови для розвитку різних форм власності та господарювання, спричинили ослаблення державного регулювання. При загальній ринковій спрямованості відповідних заходів, їх наслідки виявилися негативними. Проявилися тенденції до різкого падіння виробництва сільськогосподарської продукції, скорочення поголів'я худоби, руйнування матеріально технічної бази галузі та зниження ефективності виробництва в ній.

Обмеження бюджетного фінансування, відсутність виваженої кредитної політики, невиконання державою зобов'язань перед сільськогосподарськими товаровиробниками практично привели аграрний сектор вітчизняної економіки до глибокого кризового стану. Всю провину за критичне становище останнього десятиріччя у сільському господарстві України знову покладено на сільськогосподарських товаровиробників. Ринок не став саморегульованою системою, що пропагувалося на початку ринкових трансформувань, тому сьогодні і розвиток виробництва, і формування ринкових відносин потребують державного регулювання.

Практично всі розвинуті країни регулюють ціни на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство. Вони орієнтуються на забезпечення певного рівня доходів і нагромадження в сільському господарстві, а зміна співвідношення цін на певні види його продукції стимулює структурні перетворення сільськогосподарських товаровиробників залежно від кон'юнктури ринку або національних інтересів. При цьому застосовуються класичні, перевірені практикою методи: встановлення фіксованих цін, контроль за цінами монополій і великих виробників, визначення меж для зміни цін, створення умов для їх зниження.

В умовах ринкової економіки сільськогосподарське підприємство є не просто суб'єктом виробництва, як це було за часів адміністративно-планової системи, а й господарюючою структурою, головною метою якої є одержання прибутку. Визначення економічного прибутку в повсякденній діяльності аграрного господарства не здійснюється, в першу чергу, через складність розрахунків. Разом з тим, висока і стійка прибутковість сільськогосподарських підприємств є обов'язковою передумовою нормального їх функціонування в ринковому середовищі. Вона залежить від двох основних факторів: витрат на одиницю продукції та цін на неї. Тому глибоке всебічне вивчення цих економічних категорій та їх вплив на рівень прибутковості, як окремого виду продукції, так і господарства в цілому має бути одним із пріоритетних завдань економічної служби підприємства.

Разом з тим, як показали дослідження, використання витрат та цін на рівні підприємства для підвищення його прибутковості значно ускладнюється відсутністю чіткого, дієвого інструментарію, який би в повній мірі відповідав визначеним цілям та враховував вимоги ринку.

Виходячи з цього, і вибрана така важлива тема, як облік і аналіз витрат фермерського господарства.

Метою дипломної роботи є розкриття особливостей бухгалтерського обліку і аналізу витрат сільськогосподарського підприємства на прикладі фермерського господарства та пошук джерел їх скорочення.

У відповідності до поставленої мети необхідно розглянути та вирішити наступні завдання:

    1. Провести огляд літературних джерел за темою дослідження. 2. Дослідити нормативно-правові документи. 3. Обгрунтувати актуальність вибраної теми дослідження. 4. Розкрити особливості діяльності фермерського господарства в сучасних ринкових умовах. 5. Провести аналіз техніко-економічних показників. 6. Провести аналіз фінансових результатів діяльності фермерського господарства. 7. Провести аналіз фінансового стану. 8. Розкрити питання організації та ведення бухгалтерського обліку в селянських фермерських господарствах. 9. Розглянути загальні засади формування витрат на підприємствах сільського господарства. 10. Розглянути синтетичний і аналітичний облік витрат виробництва. 11. Розкрити облік виробництва і виходу продукції рослинництва. 12. Розкрити облік виробництва і виходу продукції тваринництва. 13. Розглянути питання аудиту витрат виробництва і собівартості продукції. 14. Розкрити питання автоматизації бухгалтерського обліку витрат виробництва і собівартості продукції. 15. Провести аналіз динаміки та структури витрат за економічними елементами. 16. Провести аналіз витрат виробництва по основним сільськогосподарським культурам. 17. Провести пошук джерел скорочення витрат виробництва.

Усі ці питання знайшли відображення в дипломній роботі.

Похожие статьи




Вступ - Особливості бухгалтерського обліку і аналізу витрат сільськогосподарського підприємства

Предыдущая | Следующая