Вступ - Довгострокова дебіторська заборгованість

Умови сьогодення характеризуються кординальними змінами в економіці та безпосередньо економічній політиці держави. Нові економічні відносини привели до розриву багатьох господарських зв'язків, що підірвало економіку держави. Тривалий процес налагодження економічних зв'язків ускладнений тим, що багато ринків для України виявилися закриті через не конкурентоспроможність її промислової продукції, пов'язану з високою собівартістю та невідповідністю наявним міжнародним стандартам. Застарілі енергомісткі виробництва до складу яких входить добувна промисловість на даний час переважають у промисловості країни не сприяють зниженню собівартості продукції та підвищенню її конкурентоспроможності.

У ситуації що склалася основним завданням промислових підприємств є найбільш повне забезпечення попиту населення високоякісною продукцією. Темпи росту обсягу виробництва нової продукції, підвищення її якості безпосередньо впливають на величину витрат, прибуток і рентабельність підприємства. При цьому правильна організація обліку та аудиту розрахунків з дебіторами є першорядним завданням маркетингової стратегії кожного промислового підприємства.

В процесі господарської діяльності підприємство постійно відчуває потребу в проведенні розрахунків зі своїми контрагентами. Відвантажуючи виготовлену продукцію, підприємство, як правило, не отримує оплату одразу та у повному обсязі. Таким чином відбувається кредитування покупця, тому протягом періоду від моменту відвантаження продукції до моменту надходження платежу кошти підприємства знаходяться у вигляді дебіторської заборгованості.

Метою даної дипломної роботи є вивчення діючої системи обліку та методики проведення аудиту розрахунків з дебіторами, а також розробка заходів щодо її вдосконалення. Для цього в роботі було поставлено та вирішено наступні завдання:

Розглянуто поняття дебіторської заборгованості, наведена її класифікація;

Розглянуто поняття резерву сумнівних боргів та деталізовано методики його визначення;

Вивчена та описана діюча система обліку розрахунків з дебіторами на підприємстві;

Описано документальне оформлення розрахунків з дебіторами на підприємстві;

Розглянута методика проведення аудиту розрахунків з постачальниками та підрядниками, покупцями та замовниками;

Проведено аналіз структури й динаміки дебіторської заборгованості на об'єкті дослідження;

Запропоновано заходи щодо покращення розрахунків з дебіторами та зменшення дебіторської заборгованості.

Об'єктом проведеного дослідження обрано ВП "Шахта "Прогрес", що спеціалізується на видобуванні кам'яного вугілля.

Для вивчення діючої системи обліку та аудиту розрахунків з дебіторами була використана інформація документів планової, оперативної, бухгалтерської та статистичної звітності даного підприємства; законодавчі й нормативні акти України. Також при написанні дипломної роботи були вивчені публікації спеціалізованих видань, у якій викладалися проблеми по даному питанню.

Похожие статьи




Вступ - Довгострокова дебіторська заборгованість

Предыдущая | Следующая