ОЦІНКА СТАНУ І КОНТРОЛЮ ЗА ФОРМУВАННЯМ І РОЗПОДІЛОМ ПРИБУТКУ, Облікова політика підприємства та його економічна характеристика - Удосконалення обліку фінансових результатів, як механізму формування та розподілу прибутку

Облікова політика підприємства та його економічна характеристика

Товариство з обмеженою відповідальністю "СПП ЛАНА" є правонаступником сільськогосподарського виробничого підприємства "ЛАНА". Товариство з обмеженою відповідальністю "СПП ЛАНА" засновано відповідно до рішення загальних зборів засновників сільськогосподарського виробничого підприємства "ЛАНА", зареєстрованим розпорядженням Михайлівської районної ради держадміністрації № 427 від 27 листопада 1993 р. Товариство є юридичною особою, створеною шляхом реорганізації СПП й ТОВ.

Раціонально організованим сільськогосподарським підприємством можна рахувати таке, в якому максимально враховані і використані місцеві умови, також важливо дати оцінку природним умовам і місце розташуванню господарства.

Адміністративно-господарський центр ТОВ "СПП ЛАНА" розташований в с. Плодорідне Михайлівського району Запорізької області.

Якісна характеристика клімату і грунтового покриву дозволяє обробляти всі районуючі культури за інтенсивними технологіями.

Територія землекористування є рівнинною, яка знаходиться в зоні степової рослинності і відноситься до Михайлівського агрогрунтового району Північного Лівобережно-дніпровського степу.

На території землекористування проходять дороги загального користування з твердим покриттям, що забезпечують під'їзди до сівозмінних масивів. Транспортні умови є достатньо сприятливими для здійснення автоперевезень (підприємство знаходиться в 4 км від траси Харків - Сімферополь), але не достатньо вигідні з погляду збуту і постачання, оскільки найближчі пункти промислових центрів знаходяться в 40 км (м. Мелітополь) і в 100 км (м. Запоріжжя) від даного господарства.

Економічно вигідні перевезення залізничним транспортом, оскільки через с. Плодорідне проходить залізниця і є станція Плодорідне, де є майданчики для завантаження і вивантаження вагонів.

ТОВ "СПП ЛАНА" є підприємством, утвореним на засадах угоди громадян, шляхом об'єднання їх майнових, земельних паїв, власних коштів для підприємницької діяльності відповідно до чинного законодавства з метою отримання прибутку, нарощування виробництва сільськогосподарської та іншої продукції і товарів. Товариство є юридичною особою і здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства, статуту і установчого договору. Учасники товариства несуть відповідальність в межах їх вкладів.

ТОВ "СПП ЛАНА" є власником майна, наданого йому учасниками у власність, продукції, виробленої в результаті господарської діяльності, отриманих доходів, а також іншого майна, набутого на підставах, незаборонених законодавством.

Товариство має власний баланс, розрахункові рахунки в національній й іноземній валюті. В 2002 році ТОВ "СПП ЛАНА" товариство - з іноземними інвестиціями. Підприємство здійснює свою діяльність на принципах повного госпрозрахунку, самоврядування й самофінансування, самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність.

Ціль товариства - прискорити впровадження науково-технічних досягнень у сільськогосподарському виробництві; благосприяти найбільш повному задоволенню потреб підприємств, організацій, окремих громадян сільськогосподарськими продуктами, продукцією переробки, будівельними матеріалами, товарами народного споживання, а також надання побутових, торговельних, фінансових, транспортних, посередницьких послуг; поліпшення технологічних, економічних показників, вивчення споживчого попиту, забезпечення гнучкого виробництва товарів, послуг, робіт і підвищення їхньої якості. Для здійснення поставленої мети товариство забезпечує:

    - виробництво, переробку й реалізацію сільськогосподарської продукції /продукція рослинництва/; - виробництво й реалізація насіння сільськогосподарських культур; - створення інфраструктурної бази для обслуговування сільгосптехніки, матеріально-технічне забезпечення технікою, паливно-мастильними матеріалами, запчастинами для індивідуальних, фермерських й інших господарств; - виробництво й реалізацію будматеріалів, а також виконання пусконалагоджувальних і будівельних робіт; - випуск і реалізація товарів народного споживання; - вивчення споживчого попиту й надання посередницьких, юридичних послуг підприємствам, організаціям, приватним особам; - надання кредиту для стимулювання розвитку фермерських господарств, організація посередницьких фінансових послуг; - організація торговельних точок; - організація навчання й стажування керівників і фахівців сільгосппідприємств і фермерських господарств за рубежем; участь у зовнішньоекономічній діяльності, здійснення внутрішніх і міжнародних автоперевезень; - участь в організації міжнародного туристичного обслуговування.

Джерелами формування коштів і майна товариства є:

    - грошові кошти, матеріальні внески; - прибуток, отриманий від господарської діяльності; - безоплатні або благочинні внески; - інші джерела незаборонені законодавством.

Учасники товариства мають право:

    - на отримання роботи у товаристві з урахуванням можливостей товариства і кваліфікації учасника; - брати участь у діяльності товариства і в управлінні його справами, обирати і бути обраним до виборчих органів управління, вносити пропозиції щодо поліпшення діяльності товариства, ліквідації наслідків у роботі його службових осіб тощо; - на отримання частки прибутку, яка підлягає розподілу між учасниками, відповідно до кількості і якості вкладеної ним праці, а також суми внесених паїв; - отримувати інформацію про діяльність товариства, в т. ч. ознайомлюватися з даними бухгалтерського обліку і звітності; - та ін.

Учасники товариства зобов'язані:

    - дотримуватись вимог установчих документів, правил внутрішнього розпорядку, статуту, виконувати рішення і розпорядження директора і зборів; - виконувати свої зобов'язання пере товариством; - не розголошувати комерційної таємниці товариства.

На підприємстві існує система внутрішнього контролю, яка ефективно попереджує про виникнення недостовірної інформації та ефективно виявляє недостовірність у межах обмеженого часу з моменту, коли така інформація виникла.

Вищим органом управління товариства є збори засновників, що складаються з учасників товариства. Учасник товариства має право передати повноваження іншому учаснику. Учасники мають кількість голосів, пропорційну їх розміру часток у статутному фонді.

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство керується Законом України від 16.07.99 р. № 996-XIV "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, нормами податкового законодавства, інструкціями й іншими нормативними актами, що регулюють порядок ведення бухгалтерського і податкового обліку, складання і надання фінансової і податкової звітності, і виконуючи вимоги, передбачені Статутом підприємства.

Організаційну структуру управління товариства зображено на рисунку 2.1.

організаційна структура управління тов

Рис. 2.1 - Організаційна структура управління ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

Бухгалтерський облік здійснюється бухгалтерією підприємства, яку очолює головний бухгалтер, який призначається керівником господарства. Він встановлює обов'язки для підпорядкованих йому робітників, разом з іншими робітниками бухгалтерії вони організують та ведуть бухгалтерський облік товариства. На підприємстві застосовується меморіально-ордерна форма бухгалтерського обліку. Контроль за рівнем відповідності регістрів обліку, порядку, і способу реєстрації й узагальнення інформації покладається на головного бухгалтера підприємства.

Головний бухгалтер підприємства:

    - забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних основ бухгалтерського обліку, складання і представлення у встановлений термін фінансової і податкової звітності; - організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій; - бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею і відшкодуванням втрат від неї, і псування цінностей підприємства;

В свою чергу головний бухгалтер несе особисту відповідальність за організацію і ведення обліку перед керівником підприємства. Розпорядження головного бухгалтера, що стосуються здійснення бухгалтерського обліку на підприємстві, є обов'язковими для виконання всіма працівниками підприємства.

Для ведення бухгалтерського обліку використовується розроблений на підставі Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.12.99 р. № 291, робочий план рахунків і регістрів аналітичного обліку.

З метою забезпечення вірогідності даних бухгалтерського обліку і звітності проводиться щорічна інвентаризація майна і фінансових зобов'язань. Для проведення інвентаризаційної роботи затверджена постійно діюча інвентаризаційна комісія в складі: головний інженер - голова комісії, головний бухгалтер - член комісії, заступник директора по збуту - член комісії, інженер виробничо-технічного відділу - член комісії. На постійно діючу інвентаризаційну комісію покладаються задачі по:

    - визначенню ефективності застосованих на підприємстві принципів, методів облікової політики; - проведенню робіт з оцінки активів і зобов'язань (визначення терміну служби предметів, що здобуваються підприємством, їх можливої ліквідаційної вартості, відхилення залишкової вартості об'єктів основних засобів і нематеріальних активів від їхньої справедливої вартості на дату балансу).

Аналітичний облік руху товарно-матеріальних цінностей по підрозділах ведеться у такий спосіб: у бухгалтерії - у кількісно-сумовому вимірі; на складах - у кількісному вимірі; у цехах і на ділянках - у кількісному вимірі.

Нарахування амортизації по основних засобах підприємство здійснює по податковому методу, переоцінку основних засобів здійснює у випадку, якщо їх залишкова вартість істотно (більш ніж на 10%) відрізняється від справедливої вартості на дату балансу.

Оцінку вибуття запасів у податковому і бухгалтерському обліку підприємство здійснює по методу середньозваженої собівартості. Оцінка товарів у роздрібній торгівлі здійснюється за цінами продажу.

Не менш важливою є економічна характеристика підприємства. Необхідно чітко уявити діяльність господарства, його розмір, виробниче направлення, рівень інтенсивності сільськогосподарського виробництва, економічну ефективність процесу інтенсифікації. Це дає можливість у подальшому визначити галузі виробництва, найбільш важливі для даного господарства.

Розмір сільськогосподарського підприємства впливає на впровадження сучасної техніки, наукової організації праці, підвищення його продуктивності, рівень собівартості продукції. Прямим показником розміру сільськогоспо-дарського підприємства прийнято вважати об'єм валової продукції. Також до показників розміру підприємства відносять площу сільськогосподарських угідь, середньорічну вартість основних і оборот-них фондів, чисельність середньорічних робітників (табл. 2.1).

Аналізуючи данні таблиці 2.1, можна сказати, що за період 2002-2006 р. р. спостерігалось економічне зростання господарства. Відбулося збільшення за такими показниками: вартість валової продукції - на 29,55%; виручка від реалізації - на 70,31%; прибуток - на 6,45%; земельної площі - на 52,33%; середньорічна чисельність робітників - на 51,43%; середньорічна вартість основних фондів сільськогосподарського призначення - на 8,3%. Зменшення відбулось за середньорічною вартістю оборотних фондів - на 1,43%.

Таблиця 2.1

Основні економічні показники ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

ПОКАЗНИКИ

2002 р

2003 р

2004 р

2005 р

2006 р

2006 р у % до 2002 р

Вартість валової продукції, тис. грн.

3861

4583

4472

4795

5002

129,55

Виручка від реалізації, тис грн.

4079

6391

6355,5

6783

6947

170,31

Прибуток, тис. грн.

1488

2531

1582

1443

1584

106,45

Загальна земельна площа

2184

2622

2997

3163

3327

152,33

Всього с/г угідь

2184

2622

2997

3163

3327

152,33

Середньорічна чисельність робітників, чол.

35

43

45

51

53

151,43

Середньорічна вартість основних фондів с/г призначення, тис. грн.

1803,28

1947,35

1949,48

1951,16

1953,02

108,3

Середньорічна вартість оборотних фондів, тис. грн.

4031,5

4784

3876,5

4135,5

3974

98,57

У сільському господарстві земля - це основний засіб виробництва, без якого неможливий сам процес виробництва продукції рослинництва і тваринництва. Забезпеченість земельними ресурсами ТОВ "СПП ЛАНА" наведена в таблиці 2.2.

Таблиця 2.2

Склад та структура земельних угідь ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

Показники

2002 р

2003 р

2004 р

2005 р

2006 р

2006 р

У % до 2002 р

Площа,

га

%

Площа,

га

%

Площа,

га

%

Площа,

га

%

Площа,

га

%

Всього с/г угідь

2184

100

2622

100

2997

100

3163

100

3327

100

152,33

З них:

Рілля

2117

96,93

2489

94,93

2909

97,06

3063

96,84

3210

96,48

151,62

Сінокоси

6

0,27

72

2,75

27

0,9

35

1,11

44

1,32

У 7,3 р.

Багаторічні насадження

61

2,8

61

2,32

61

2,04

65

2,05

73

2,2

119,67

Так за останніх п'ять років (2002-2006 р. р.) площа сільськогосподарських угідь збільшилась на 52,33%, в т. ч. рілля - на 51,62%, сінокоси - у 7,3 р., багаторічні насадження - на 19,67%.

Підвищення продуктивності праці і ефективності сільськогосподарсько-го виробництва невіддільні від дальшого поглиблення його спеціалізації. В умовах спеціалізації сільськогосподарського виробництва відкриваються ши-рокі можливості для впровадження комплексної механізації і автоматизації виробництва, переведення галузей на індустріальну технологію, застосування прогресивних методів організації виробництва і праці, раціонального і ритмічного використання засобів і предметів праці. Проаналізуємо структуру товарної продукції господарства на основі даних таблиці 2.3.

Аналізуючи структуру товарної продукції ТОВ "СПП ЛАНА" за 2002-2006 р. р., можна стверджувати, що перше місце відводиться продукції рослинництва (69,35%), де важливе значення приділяється зерновим (31,2%) та соняшнику (29,93%). Обсяг реалізації продукції рослинництва у 2006 р. збільшився в два ризи в порівнянні з 2002 р. Друге місце в структурі реалізації продукції відводиться іншій продукції, робіт, послуг - 19,47%, але у 2006 р. її обсяг зменшився на 10,58% порівняно з 2002р. Третє і четверте місце займають відповідно промислова продукція (6,23%) і продукція тваринництва (4,95%). Обсяг реалізації їх збільшився відповідно в 5,5 р. та 3,2 р. Отже, можна зробити висновок, що виробничий напрям товариства - виробництво і реалізація зернових культур та соняшнику.

Виробництво матеріальних благ - це процес праці, процес поєднання живої праці із засобами виробництва. Засоби виробництва складаються із предметів праці і засобів праці. Таким чином, розподіл засобів виробництва на засоби праці і предмети праці відбувається в залежності від їх функціональної ролі в процесі виробництва.

Таблиця 2.3

Динаміка складу і структури товарної продукції в ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

Види продукції

2002 р

2003 р

2004 р

2005 р

2006 р

2006 р

У % до 2002 р

Тис. грн.

%

Тис. грн.

%

Тис. грн.

%

Тис. грн.

%

Тис. грн.

%

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Продукція рослинництва

Зернові

1349

33,07

2063,1

32,28

1854,9

29,18

22,58

33,29

2167,8

31,2

160,69

Соняшник

741

18,16

1934,1

30,26

2332,9

36,7

2132,3

31,43

2079,6

29,93

У 2,8 р

Плоди кісточкові

12

0,3

17,6

0,27

11,5

0,18

16,8

0,24

20,2

0,29

168,33

Інша продукція

268

6,57

747,9

4,7

488,7

7,69

474,2

6,99

550,2

7,91

У 2,1 р

Разом по рослинництву

2370

58,1

4762,7

74,52

4688

73,76

4881,5

71,96

4817,8

69,35

У 2 р

Продукція тваринництва

Інша продукція

108

2,64

408,8

6,4

248,1

3,9

305,2

4,5

344,3

4,95

У 3,2 р

Разом по тваринництву

108

2,64

408,8

6,4

248,1

3,9

305,2

4,5

344,3

4,95

У 3,2 р

Промислова продукція

79

1,94

316,7

4,95

330,8

5,2

413

6,08

432,8

6,23

У 5,5 р

Реалізація іншої продукції

1512

37,31

902,8

14,12

1088,6

17,13

1183,3

17,46

1352,1

19,47

89,42

Всього по підприємству

4079

100

6391

100

6355,5

100

6783

100

6947

100

107,37

До засобів і предметів праці відносяться всі засоби виробництва як створені, так і не створені (земля) працею людини.

Розглянемо таблицю 2.4, в якій наведена забезпеченість та ефективність ви-користання основних та оборотних фондів господарства.

Таблиця 2.4

Забезпеченість основними і оборотними фондами та ефективність їх використання в ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

ПОКАЗНИКИ

2002 р

2003 р

2004 р

2005 р

2006 р

Відношення 2006 р до

2002 р

+;-

%

Вартість валової продукції, тис. грн.

3861

4583

4472

4795

5002

1141

129,55

Середньорічна вартість основних фондів с/г призначення, тис. грн.

1803,28

1947,35

1949,48

1951,16

1952,02

149,74

108,3

Площа с/г угідь, га

2184

2622

2997

3163

3327

1143

152,33

Середньорічна чисельність робітників, чол.

35

43

45

51

53

18

151,43

Прибуток, тис. грн.

1488

2531

1582

1443

1584

96

106,45

Фондовіддача, грн.

2,14

2,35

2,29

2,45

2,56

0,42

119,62

Фондомісткість, грн.

0,46

0,42

0,43

0,40

0,39

-0,07

84,78

Фондоозброєність, тис. грн.

51,52

45,28

43,32

38,26

36,85

-14,67

71,52

Фондозабезпеченість, тис. грн.

0,82

0,74

0,65

0,61

0,58

0,24

70,73

Фондорентабельність, %

82,51

129,97

81,15

73,95

81,10

-1,41

-

Виручка від реалізації, тис грн.

4079

6391

6355,5

6783

6947

2868

170,31

Середньорічна вартість оборотних фондів, тис. грн.

4031,5

3784

3876,5

4135,5

3974

-57,5

98,57

Коефіцієнт оборотності

1,01

1,69

1,64

1,64

1,75

0,74

173,26

Коефіцієнт закріплення

0,99

0,59

0,61

0,61

0,57

-0,42

57,57

Тривалість одного обороту, днів

356

213

219

219

206

-150

57,86

Коефіцієнт ефективності обороту оборотних засобів

11,3

17,76

17,66

18,84

19,29

7,99

170,7

Аналізуючи забезпеченість підприємства основними і оборотними фондами за 2002-2006 р. р., можна стверджувати, що середньорічна вартість основних фондів сільськогосподарського призначення збільшилась за рахунок придбання нової техніки на 149,7 тис. грн. (8,3%), в той же час середньорічна вартість оборотних фондів зменшилась на 57,5 тис. грн. (1,43%). Із зростанням вартості валової продукції відбулося збільшення фондовіддачі на 0,42 грн. (19,62%) та зменшення фондомісткості на 0,07 грн. (15,22%). Збільшення вартості основних фондів вплинуло на збільшення фондозабезпеченості на 0,24 тис. грн. (29,27%) та зменшення фондоозброєності на 14,07 тис. грн. (28,48%). Фондорентабельність знизилась на 1,41п. п. Коефіцієнт оборотності підвищився на 0,74 (73,26%), це призвело до зменшення тривалості обороту на 150 днів (42,14%). З-за зменшення середньорічної вартості оборотних фондів коефіцієнт закріплення знизився на 0,42 (42,43%).

Виробництво продукції в сільському господарстві (як і в інших галузях на-родного господарства) супроводжується затратами живої та уречевленої праці. Зага-льні затрати цих видів праці в економічній літературі одержали назву сукупних. Продуктивність праці більш точно вимірюється саме сукупними її затратами.

Фактично досягнутий рівень продуктивності праці в кожному господарстві характеризує ефективність затрат робочого часу конкретних працівників сільськогосподарського виробництва, а разом з тим і ефективність використання трудових ресурсів. Розглянемо дані таблиці 2.5.

Аналізуючи данні таблиці 2.5, можна констатувати, що за період 2002-2006р. р. середньорічна чисельність робітників збільшилась на 51,43%, одночасно збільшилися витрати праці - на 50%, відбулося зменшення відпрацьованих люд-днів 1 робітником - на 0,96%. За рахунок цього коефіцієнт використання робочого часу зменшився на 1,5 %. Відбулося зменшення середньорічного виробітку на 1 працівника - на 4,45%, разом з тим зменшились і середньодобовий і середньогодинний виробіток.

Економічна ефективність сільськогосподарського виробництва означає ре-зультативність виробничого процесу, співвідношення між досягнутими результата-ми і витратами живої та уречевленої праці, відображаючими в свою чергу ступінь досконалості виробничих ресурсів і ефективність їх використання.

Таблиця 2.5

Забезпеченість трудовими ресурсами та ефективність їх використання в

ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

ПОКАЗНИКИ

2002 р

2003 р

2004 р

2005 р

2006 р

2006 р

у % до 2002 р, %

Середньорічна чисельність робітників, чол.

35

43

45

51

53

151,43

Витрати праці, тис. люд-год

82

84

97

110

123

150

Відпрацьовано люд-днів 1 робітником

334,7

279,07

307,9

308,1

331,5

99,04

Середня тривалість робочого дня, год.

7

7

7

7

7

-

Вартість валової продукції, тис. грн.

3861

4583

4472

4795

5002

129,55

Виробіток 1 робітника:

- середньорічний, тис. грн.

110,31

106,58

99,37

94,02

94,38

85,55

- середньодобовий, грн.

329,58

381,91

322,73

305,16

284,7

86,38

- середньогодинний, грн.

47,08

54,56

46,1

43,59

40,67

86,38

Коефіцієнт використання річного фонду робочого часу

1,34

1,12

1,23

1,23

1,32

98,5

Визначення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва базується на використанні систем показників, відображаючих в свою чергу систему об'єктивних економічних законів у формі їх виявлення в даній галузі матеріального виробництва з урахуванням її специфіки.

Розглянемо таблицю 2.6 в якій наведено економічна ефективність сільськогос-подарського виробництва ТОВ "СПП ЛАНА".

Аналізуючи дані таблиці 2.6, можна стверджувати, що за період 2002-2006 р. р. відбулися зміни інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. Так до її зниження призвели зменшення:

    1) валової продукції на:
      - 1 га сільськогосподарських угідь - на 15%; - 1000 грн. виробничих витрат - на 41%; - 1 працівника - на 14%;

Таблиця 2.6

Економічна ефективність інтенсифікації сільськогосподарського виробництва ТОВ "СПП ЛАНА" Михайлівського району

Показники

2002 р.

2003 р.

2004 р.

2005 р.

2006р.

2006 р. у % до 2002 р.

1

2

3

4

5

6

7

Отримано валової продукції, грн.:

- на 1га с/г угідь

1767,85

1747,9

1502,18

1515,96

1503,45

85,04

- на 1000 грн. основних фондів

2141,09

2353,45

2293,94

2457,51

2561,16

119,61

- на 1000 грн. виробничих витрат

1755,79

1220,18

1015,9

1005,24

1033,47

58,86

- на 1 працівника

110314,28

106581,39

99377,77

94019,6

94377,35

85,55

Отримано валового доходу, грн.:

- на 1га с/г угідь

1867,67

2437,45

2134,86

2144,48

2088,06

111,8

- на 1000 грн. основних фондів

2261,98

3281,89

3260,1

3476,39

3557,05

157,25

- на 1000 грн. виробничих витрат

1854,93

1701,54

1443,77

1422,01

1435,33

77,37

- на 1 працівника

116542,85

148627,9

141233,33

133000

131075,47

112,46

Отримано прибутку, грн.:

- на 1га с/г угідь

681,31

965,29

531,4

456,21

476,1

69,88

- на 1000 грн. основних фондів

825,16

1299,71

811,49

739,56

811,05

98,29

- на 1000 грн. виробничих витрат

676,67

673,85

359,38

302,51

328,27

48,36

- на 1 працівника

42514,28

58860,46

35155,55

28294,11

29886,79

70,29

Рівень рентабельності, %

67,66

67,38

35,93

30,25

32,72

-34,94п. п

Норма прибутку, %

25,5

44,16

27,15

23,7

26,72

1,22 п. п

    2) прибутку на:
      - 1 га сільськогосподарських угідь - на 30%; - 1000 грн. виробничих витрат - на 52%; - 1000 грн. основних фондів - на 2%.

На підвищення інтенсифікації сільськогосподарського виробництва вплинули збільшення:

    1) валової продукції на 1000 грн. основних фондів - на 20%; 2) доходу на :
      - 1 га сільськогосподарських угідь - на 11%; - 1000 грн. основних фондів - на 57%; - 1 працівника - на 12%.

Рівень рентабельності виробництва зменшився на 34,94 п. п. Норма прибутку підвищилась на 1,22 п. п., тобто становище господарства дещо поліпшилось.

Похожие статьи




ОЦІНКА СТАНУ І КОНТРОЛЮ ЗА ФОРМУВАННЯМ І РОЗПОДІЛОМ ПРИБУТКУ, Облікова політика підприємства та його економічна характеристика - Удосконалення обліку фінансових результатів, як механізму формування та розподілу прибутку

Предыдущая | Следующая