Узагальнення інформації щодо розрахунків з підзвітними особами в облікових регістрах та у звітності - Відображення проблем обліку розрахунків з підзвітними особами на прикладі підприємства "Комбінату комунальних підприємств м. Глобино"

Обліковий процес завершується складанням фінансової звітності про господарську діяльність підприємства.

Правові основи з питань складання фінансової звітності регламентуються Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", а також Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку П(с)БО.

Бухгалтерська звітність - система взаємопов'язаних облікових показників, що відображають результати діяльності підприємства або його підрозділів за певний період та складається на підставі даних бухгалтерського обліку для задоволення потреб певних користувачів (Згідно з Законом України "Про Бухгалтерський облік та фінансову звітність").[1,ст.707]

Основою організації технології бухгалтерської звітності є вимоги та нормативні акти, які регламентують обсяг, порядок, методику, техніку складання і подання до відповідних органів. Бухгалтерська та податкова звітність складається у відповідності до загальних принципів і вимог.

Відповідальність за складання фінансової звітності, її достовірність та своєчасність покладено на головного бухгалтера Грінчук Н. М.

Згідно з посадовою інструкцією вона зобов'язана здійснювати контроль за складанням фінансової звітністю, достовірністю розрахунків та своєчасним поданням звітності до державних органів не пізніше 20 числа звітного періоду.

Фінансова звітність на "Комбінаті комунальних підприємств м. Глобино" складається на основі даних поточного бухгалтерського обліку, згрупованих у Головній книзі, журналах-ордерах і даних аналітичного обліку. Більшість статей заповнюють безпосередньо за даними Головної книги про залишки (сальдо) синтетичних рахунків на звітну дату.

Для контролю вірогідності окремих статей фінансової звітності "Комбінаті комунальних підприємств м. Глобино" використовуються результати інвентаризації (шляхом взаємоперевірки) розрахунків з бюджетом, банками, різними дебіторами і кредиторами. Особливо важливо установити тотожність балансових показників розділів пасиву і розділів активу з кредиторською і дебіторською заборгованостями по розрахунках з бюджетом і даними, що утримуються в податковому органі, про стан цих розрахунків на дату складання звітності.

Фінансова звітність займає важливе місце в організації облікового процесу на "Комбінаті комунальних підприємств м. Глобино" , оскільки забезпечує інформаційні потреби користувачів щодо:

Придбання, продажу та володіння цінними паперами;

Участі в капіталі підприємства;

Оцінки якості управління;

Оцінки здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов'язання;

Забезпеченості зобов'язань підприємства;

Визначення суми дивідендів, що підлягають розподілу;

Регулювання діяльності підприємства;

Інших рішень.

"Комбінат комунальних підприємств м. Глобино" використовує у своїй діяльності спеціально розроблену для підприємства комп'ютерну програму "Акцент 6.0", проте комп'ютеризовані не всі ділянки обліку, а лише найбільш завантажені. Облік розрахунків з підзвітними особами ведеться вручну.

Використання комп'ютерної техніки внесе значні зміни до організації бухгалтерського обліку розрахунків з підзвітними особами. З допоміжного засобу обчислювальна техніка перетворюється на визначальний фактор організації обліку.

Основними перевагами комп'ютерної форми ведення обліку, порівняно з паперовою, є:

    - комп'ютеризація складових системи бухгалтерського обліку (склад і обробка первинної документації, формування регістрів, їх аналітична обробка, складання звітності); - у програму закладено правила формування тих чи інших бухгалтерських проводок за господарськими операціями; - паралельне ведення бухгалтерського обліку за вимогами декількох стандартів (на базі одних і тих же одноразово введених даних можна отримувати декілька систем оцінок і показників, які розраховуються за різними методиками); - забезпечення отримання необхідної внутрішньої і зовнішньої звітності за вимогою управлінського персоналу (використання комп'ютерної техніки дозволяє отримувати інформацію з бажаним ступенем деталізації у будь-який момент часу за рахунок скорочення масиву вихідної інформації і тривалості облікового процесу).

Похожие статьи




Узагальнення інформації щодо розрахунків з підзвітними особами в облікових регістрах та у звітності - Відображення проблем обліку розрахунків з підзвітними особами на прикладі підприємства "Комбінату комунальних підприємств м. Глобино"

Предыдущая | Следующая