Організація інформаційної системи обліку і аудиту витрат і виходу продукції зернових культур - Організація обліку і аудиту витрат та виходу продукції зернових культур

Облік аудит витрати зерновий

Організація управління і обліку на підприємстві сьогодні неможливі без застосування інформаційних технологій. Працівники практично всіх сфер господарського життя на виробництві, у торгівлі, у сфері обслуговування використовують у своїй діяльності комп'ютери. В умовах автоматизованої обробки інформації бухгалтерський облік і бухгалтерська інформація використовуються більш широко ніж при ручній обробці даних, що обумовлено рядом факторів, основними з яких є: обробка і зберігання великої кількості однакових в структурному плані одиниць облікової інформації; здійснення вибірки інформації з великої кількості даних; виконання складних математичних розрахунків; одержання в лічені хвилини паперових копій будь-якого документу (первинних документів, форм звітності тощо).використання засобів автоматизації дозволяє практично повністю вирішити проблему точності та оперативності інформації.

Сучасні системи автоматизації бухгалтерського обліку включають великий набір типових рішень, що забезпечують основні ділянки обліку і пристосованих до сучасних умов господарювання, проте на кожному конкретному підприємстві є свої неповторні особливості обліку, які неможливо заздалегідь передбачити.

Кожна програма бухгалтерського обліку містить певний набір інструментів, необхідних для роботи користувача з програмою. До них належать довідники. Відповідно до класу програми вони використовуються у різних її модулях та програмою в цілому при здійснення операцій з елементами довідника. Іншим прикладом може бути робочий план рахунків, що використовується для складання бухгалтерських проводок в усіх програмах. Кожна програма містить початково вбудовані сервісні механізми, які використовуються при виконанні будь-яких облікових операцій. Правильний вибір засобів автоматизації та програмного забезпечення дозволяє легко та миттєво адаптувати роботу бухгалтерії до правових норм, які часто змінюються.

Бухгалтерський облік в ТОВ "Обрій" є неавтоматизованим і тому перед підприємством постало питання про доцільність переходу на нову бухгалтерську комп'ютерну систему. В тому, що застосування комп'ютерних технологій дозволяє вирішити більшість проблем організації бухгалтерського обліку, ніхто вже не сумнівається. Крім того, комп'ютерні технології дозволяють збільшити рівень аналітичних розрахунків за рахунок розширення можливостей аналітичного обліку, а також підвищити загальний престиж підприємства. Проте, головною перевагою використання комп'ютерних технологій стало значне зниження рівня трудомісткості праці бухгалтера, враховуючи те, що частка суто технічних операцій в обліковому процесі при ручній праці сягає 80 %. Виходячи з вищезазначеного, ми пропонуємо ввести на даному підприємстві комп'ютерну програму бухгалтерського обліку "1C: Предприятие 7.7"

Набір програм "1C: Предприятие 7.7" є універсальною програмою автоматизації діяльності підприємства, яка використовується для будь-яких розрізів економічної діяльності підприємства, в тому числі і різних ділянок бухгалтерського обліку. Програма "1C: Предприятие 7.7" має компонентну структуру і включає три основні компоненти:

    1. ) "1С: Бухгалтерия 7.7"; 2. ) "1С: Оперативний учет 7.7"; 3. ) "1C: Расчет 7.7".

В програмі також реалізовані можливості ведення на одному робочому місці бухгалтерського обліку декількох підприємств, ведення обліку паралельно в декількох робочих планах рахунків, багатовимірного та багаторівневого аналітичного обліку, кількісного та валютного обліку. Програма має однокористувацьку і мережеву версії. Класифікаційні характеристики програми наведені в табл. 1.

Таблиця 4.1

Ознаки програми "1С: Бухгалтерия 7.7" та їх характеристика

З/п

Класифікаційна ознака

Характеристика ознак

1

Клас програм

Універсальна бухгалтерська програма (міді-бухгалтерія)

2

Призначення

Для ведення бухгалтерського обліку

3

Група споживачів

Невелика чисельність персоналу бухгалтерії

4

Об'єкт обліку

Малі та середні за розміром підприємства різних галузей діяльності

5

Спосіб реалізації облікових функцій

Перевага надається введенню операцій за шаблонами та за допомогою документів

6

Комплексність виконання функцій

Інтегрована програма зведеного обліку

Правильно організований облік витрат в розрізі статей калькуляції, за місцями їх виникнення, за видами продукції дає керівництву достатній обсяг інформації для прийняття управлінських рішень. Якщо для ведення бухгалтерського обліку використовується комп'ютерна програма з розгалуженим аналітичним обліком, іншої додаткової інформації для складання внутрішньої звітності непотрібно - просто достатньо згрупувати показники найбільш зручним чином для керівника.

Комп'ютеризація обліку витрат на виробництво охоплює широке коло трудомістких операцій. До них відносять: групування виробничих витрат за напрямами витрачання, визначення нормативної та фактичної собівартості продукції, напівфабрикатів і незавершеного виробництва, облік відхилень від норм витрат, зведений облік витрат на виробництво, відображення на рахунках синтетичного обліку кореспонденції рахунків.

Специфікацію автоматизації обліку витрат на виробництво є те, що тут значною мірою використовуються дані, отримані на інших ділянках механізації обліку, яка включає три взаємопов'язані ділянки роботи:

    - оперативний облік витрат на виробництво, рух деталей, напівфабрикатів і незавершеного виробництва; - зведений облік витрат на виробництво і визначення собівартості всієї продукції; - складання звітних калькуляцій за видами виробів.

Комп'ютеризацією обліку повинен бути охоплений оперативний облік витрат на виробництво, який полягає в щоденному контролі за витрачанням матеріальних, трудових і грошових ресурсів у виробництво і результатами їх використання. Такий контроль забезпечується організацією достовірного обліку руху деталей у виробництві та їх залишків у незавершеному виробництві. Типова конфігурація дозволяє автоматизувати облік руху виробничих запасів підприємства, процесу виробництва та оприбуткування готової продукції.

Облік процесу виробництва зернової продукції здійснюється в наступній послідовності: на початковому етапі в довідник "ТМЦ" (рис. 1) заноситься перелік продукції, яку виробляє господарство. Для зручності користування вся продукція об'єднана в окрему групу довідника. Щодо всіх елементів цієї групи повинен бути заданий вид Продукція, вказується повне найменування продукції, одиниця виміру та ціна.

Списання матеріалів у виробництво проводиться на підставі "Акту на списання ТМЦ" (рис. 2). Для заповнення даного документу необхідно відкрити меню Документ підменю Складські - Акт на списання ТМЦ. Вказується номер документа, дата складання, підстава, мета списання, рахунок дебету і субконто 1,2,3. В табличній частині містяться дані про кредит рахунку, субконто, залишок, кількість, одиниці виміру, сума, рахунок дебету, затрати, залишок.

Наступним етапом в обліку витрат і виходу продукції є оприбуткування продукції від виробництва. Для цього передбачено документ "Акт випуску готової продукції" (рис. 3). При його відкритті необхідно скористатися меню Документ підменю Виробництво - Акт випуску готової продукції. По даному документу оприбутковують продукцію від власного виробництва, вказується його номер, дата складання, рахунок обліку продукції та рахунок затрат, вид отриманої продукції, одиниця виміру та кількість.

Заповнені та проведені документи можна переглянути в Журналі документів (рис. )

Після оприбуткування продукції в кінці звітного періоду проводиться формування кінцевих калькуляцій. Для цього призначений документ "Формування собівартості" (рис. ) в меню Документ підменю Виробництво, в якому зазначаються його номер, дата складання, рахунок продукції, номер Акту випуску готової продукції та рахунок затрат.

За допомогою стандартного звіту Оборотно-сальдова відомість за рахунком, сформованого для рахунку 23, можна отримати інформацію про залишки і обіги в розрізі видів затрат.

Стандартний звіт Картка рахунка дає змогу отримати детальну інформацію про операції на рахунку.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що комп'ютеризація обліку витрат на виробництво охоплює широке коло трудомістких операцій. До них відносять: групування виробничих витрат за напрямами витрачання, визначення нормативної (планової) та фактичної собівартості продукції рослинництва, облік відхилень від норм витрат, зведений облік витрат на виробництво, відображення на рахунках синтетичного обліку кореспонденції рахунків.

Похожие статьи




Організація інформаційної системи обліку і аудиту витрат і виходу продукції зернових культур - Організація обліку і аудиту витрат та виходу продукції зернових культур

Предыдущая | Следующая