Аналіз і розробка заходів щодо підвищення ефективності використання трудових ресурсів, Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами

Загальну картину стану і тенденції розвитку трудових ресурсів установи дає аналіз зміни середньооблікової чисельності працівників проведений за категоріями персоналу, що дозволяє оцінити також склад і структуру трудових ресурсів.

На ТОВ "Теплогазохолодвод" є тенденція стабілізації чисельності працівників. Так, якщо в 2012 р. весь персонал підприємства налічував 10 осіб, в 2013 році цей показник становив 9 чол, а в 2014 р. - знову 10 осіб. При цьому структурні зміни трудових ресурсів не досить значні. Питома вага кожної категорії працюючих в структурі підприємства розглянуто в таблиці 3.1.

Таблиця 3.1 - Категорії працівників у структурі підприємства

Категорії

2012 рік

2013 рік

2014 рік

Абсолютне відхилення, кількість чол.

Кількість чол.

Питома вага, %

Кіль-кість чол.

Пито-ма вага %

Кіль-кість чол.

Пито-ма вага %

2014 по відн. до 2012

2014 по відн. до 2013

Керівники

2

20

2

22

2

20

0

0

Службовці

3

30

2

22

3

30

-1

+1

Фахівці

4

40

4

44

4

40

0

0

Інші

1

10

1

12

1

10

0

0

Всього

10

100

9

100

10

100

-1

+1

Наочно можна розглянути дані структурні зміни на рисунках 3.1 та 3.2.

структура працюючих в кількісному вираженні

Рисунок 3.1 - Структура працюючих в кількісному вираженні

структура працюючих у відсотковому вираженні

Рисунок 3.2 - Структура працюючих у відсотковому вираженні

Як видно з наведених даних, в 2013 р. зменшиласякількість службовців, але в 2014 році вона знову збільшилася на одну особу і досягла рівня 2012 року. Однією з необхідних умов ефективної роботи персоналу є стабільність складу працівників. Проведемо розрахунок коефіцієнтів, що характеризують динаміку кадрів на підприємстві.

Коефіцієнт вибуття персоналу розраховується по наступній формулі:

(3.1)

Де Куб - коефіцієнт вибуття персоналу;

Nув - середньорічна кількість працівників, чол.;

Коефіцієнт прийому персоналу розраховується за наступною формулою:

(3.2)

Де N пр - кількість прибулих працівників, чол.;

Nсер - середньорічна кількість працівників, чол.

У 2013 році звільнилося 2 службовця і один фахівець. А було прийнято 1 службовця і одного фахівця. Таким чином, в 2013 році коефіцієнт вибуття і коефіцієнт прийому персоналу відповідно склали:

2013 рік:

;

У 2014 році звільнився один керівник, один службовець і два фахівця. На роботу було прийнято одного керівника, два службовця і два фахівцяь. Таким чином, в 2014 році коефіцієнт вибуття і коефіцієнт прийому персоналу відповідно склали:

2014 рік:

;

Таким чином, проаналізувавши не лише структуру категорій працівників, але також і коефіцієнти вибуття та прийому персоналу, ми змушені зробити висновок, що, незважаючи на стабільну структуру персоналу, на підприємстві має місце значна плинність кадрів - на місце вибулих працівників оперативно набираються нове співробітники, які не завжди володіють необхідним досвідом роботи.

В основному працівники звільнялися за власним бажанням, що свідчить про досить високу дисципліну праці на підприємстві. У цьому зв'язку треба відзначити досить високий відсоток фахівців. Однак відсоток службовців і керівників низький, як наслідок цього у підприємства можуть виникнути проблеми з адміністративно-господарським забезпеченням його діяльності.

Таким чином, у цьому зв'язку можна порекомендувати керівництву підприємства звернути увагу на малу питому вагу службовців та керівництва порівняно з іншими категоріями службовців та необхідність проведення заходів по прийому кваліфікованих працівників цієї категорії кадрів.

Похожие статьи




Аналіз і розробка заходів щодо підвищення ефективності використання трудових ресурсів, Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Предыдущая | Следующая