Вступ - Національний банк як орган державного регулювання ринку фінансових послуг

Фінансовий менеджмент є підсистемою загального управління господарсько-комерційною діяльністю підприємства, яка включає сукупність принципів, методів і форм організації управління усіма аспектами його фінансової діяльності і направлена на реалізацію стратегічних і тактичних цілей підприємства. Фінансовий менеджмент безпосередньо пов'язаний з виробничим менеджментом, інноваційним менеджментом, менеджментом персоналу і деякими іншими видами функціонального менеджменту.

Фінансовий менеджмент або управління фінансовими ресурсами та відносинами охоплює систему принципів і методів, форм та заходів регулювання ринкового механізму у сфері фінансів з метою підвищення конкурентоспроможності господарюючого суб'єкта, а також зростання його ринкової вартості.

Фінансовий менеджмент згідно з завданнями, які ним вирішуються можна поділити на стратегічний і оперативно-тактичний. Перший, як правило, пов'язаний з управлінням інвестиціями, другий направлений на управління грошовою готівкою.

Концепція грошових потоків. Фінансовий менеджмент враховує динамічну природу бізнесу і тому основним об'єктом дослідженя і управління в цій системі є не прибуток, а грошові потоки.

Концепція вартості грошей у часі. В основі цієї концепції лежить твердження, що гроші з плином часу втрачають свою вартість. На цей процес впливає інфляція і ризик. Для фінансового менеджера ця концепція має виключне значення, оскільки в аналітичних розрахунках доводиться порівнювати грошові потоки, що акумулюються чи використовуються у різні періоди часу.

Концепція підприємницького та фінансового ризику. Оскільки бізнес в любій сфері знаходиться під впливом багатьох факторів внутрішнього і зовнішнього середовища, які іноді досить важко точно спрогнозувати, він завжди має певний ступінь ризику, величина якого залежить від розміру фінансових ресурсів включених у діяльність фірми. Тому фінансовий менеджер повинен обов'язково розраховувати і враховувати в своїх рішеннях можливі наслідки фінансового і підприємницького ризику.

Концепція ціни капіталу. Ціна капіталу -- категорія, в основі якої визначення суми фінансових витрат необхідних для формування достатнього обсягу фінансових ресурсів. Вона з одного боку вказує на рівень цих витрат, а з іншого - на необхідність забезпечення мінімального рівня ефективності використання наявних фінансових ресурсів. При формуванні оптимальної структури капіталу в основі повинен бути критерій - мінімум його ціни.

Концепція ефективного ринку відображається у проблемах, пов'язаних з невідповідністю реального ринку капіталу ефективному (ідеальному) ринку. Ті рішення, що приймаються фінансовим менеджером можуть бути настільки ефективними, наскільки він оперує об'єктивною інформацією, яку отримує з відповідних джерел. Отже якість інформації є визначальною при прийнятті фінансових рішень.

Похожие статьи




Вступ - Національний банк як орган державного регулювання ринку фінансових послуг

Предыдущая | Следующая