Вступ - Аналіз нормативних показників ліквідності та дохідності банку

Аналіз банка дозволяє вчасно визначити, оцінити й спрогнозувати ймовірність виникнення внутрішніх проблем у банку. Його результати необхідні для обгрунтування стратегії й прийняття управлінських рішень банком в області підтримки достатнього рівня ліквідності балансу, управління ризиком незбалансованої ліквідності банку й формування організаційної підструктури управління ліквідністю і отримання максимальної дохідності. Управління ліквідністю та дохідністю вимагає застосування ефективної стратегії, що дозволила б урегулювати дисбаланс активних і пасивних операцій.

Актуальність, практична спрямованість і значимість досліджуваної проблеми, ступінь її розробленості у фінансовій науці визначають мету та завдання дослідження.

Метою дослідження є розробка й формування методики аналізу нормативних показників ліквідності та дохідності банку, проаналізувати підходи й методи оцінки рівня ліквідності й дохідності, розробити модель управління ліквідністю та дохідністю.

Завданням дипломної роботи є: визначення економічної сутності ліквідності та дохідності комерційного банку та їх значення, провести оцінку ліквідності та дохідності комерційного банку, запропонувати шляхи підвищення рівня управління ліквідністю та дохідністю комерційного банку.

Об'єктом є комерційний банк "Райффайзен Банк Аваль".

Предметом дослідження виступають організаційно-управлінські відносини, що складаються в процесі управління ліквідністю та дохідністю в банку. Теоретичною основою роботи є фундаментальні положення в області фінансів, банківської справи, менеджменту, що розкривають теоретичні й практичні аспекти управління ліквідністю та дохідністю комерційного банку, викладені в працях економістів.

Методологічну основу дослідження становлять сучасні наукові підходи управління, зокрема, системний і ситуаційний, до дослідження проблеми управління, аналізу й оцінки стану ліквідності та рівня дохідності в банку.

При проведенні дослідження використовувалися нормативні документи НБУ [1-15]; статистичні й аналітичні матеріали; консолідовані баланси й звіти "Райффайзен Банка Аваль" [57]; фінансову інформацію на інтернет-сайтах банків; інформаційні матеріали, що втримуються в наукових публікаціях і періодичній пресі.

Похожие статьи




Вступ - Аналіз нормативних показників ліквідності та дохідності банку

Предыдущая | Следующая