Підготування крана до роботи, Правила керування на крані робочими операціями - Технічне обслуговування та ремонт автомобілів та самохідних кранів

Підготувати кран до роботи, починаючи з запуску двигуна.

    1. Запуск двигуна. 2. Перемкнути тумблером прилади безпеки на кабіну автокрана. 3. Тумблером включити коробку відбору потужності, віджимаючи зчеплення. 4. Включити двох ходовий кран для подачі рідини до гідророзподілювача виносних опор. 5. Здійснити блокування задньої підвіски крана. 6. Перемикаємо важіль в робоче положення (вправо) для напрямку потоку робочої рідини до розподілу робочих відходів. 7. Вимкнути двох ходовий кран, що знаходиться в кабіні машиніста крана. 8. Звільнити гак. 9. Навісити стропи, підняти гак. Кран готовий до роботи.
Правила керування на крані робочими операціями

Газорозподільчий низьколегований ремонт автокран

Під робочими операціями крана розуміють рухи, які становлять цикл роботи крана, тобто підйом і опускання стріли, підйом і опускання вантажу, обертання поворотної частини крана.

Керують кранами під час виконання робочих операцій з кабіни кранівника з допомогою педалей, важелів, перемикачів і кнопок. Швидкість виконання тієї чи іншої робочої операції залежить від числа обертів двигуна, яке регулюється за допомогою педалі або важеля, пов'язаних з дросельною заслінкою карбюратора або насос-форсунками дизеля.

Робота повинна виконуватися на режимах, які забезпечують найбільшу продуктивність крана і довговічність його механізмів. Виліт стріли слід підбирати відповідно до умов завантаження і вагою вантажу. Стріла крана повинна встановлюватися так, щоб вантажний канат при включенні механізмів на підйом займав строго вертикальне положення.

На кранах ЛАЗ-690, К-32, АК-5, АК-5Г, Управління кранами Ак.75 і ГКР-5Р для підйому стріли натискають до відмови на педаль зчеплення, що знаходиться в кабіні кранівника, важіль реверсу переводять від себе в положення "На підйом", а важіль керування стріловий лебідкою переміщують від себе вниз; після цього педаль зчеплення плавно відпускають. Стрілу піднімають до тих пір, поки стрілка покажчика не покаже необхідний виліт. Тоді зчеплення знову вимикають, важелі реверсу і стріловий лебідки переводять в нейтральне положення і відпускають педаль зчеплення.

При опусканні стріли послідовність операцій не змінюється, але в цьому випадку важіль реверсу повинен бути переведений до себе, тобто поставлений в положення "На спуск".

Щоб підняти вантаж, натискають на педаль зчеплення, важіль реверсу переводять рухом від себе "На підйом", а важіль керування вантажний лебідкою -- від себе вниз і відпускають педаль зчеплення. Піднявши вантаж на висоту 200-300 мм, вичавлюють зчеплення і переводять важіль реверсу в нейтральне положення. Переконавшись, що довільного опускання вантажу не відбувається і, отже, гальмові пристрої вантажної і стріловий лебідок діють справно, продовжують підйом вантажу, для чого зчеплення знову вичавлюють, важіль реверсу переводять на підйом і потім відпускають педаль зчеплення. Після закінчення підйому важіль реверсу при натиснутій педалі зчеплення переводять в нейтральне положення.

При мимовільному опусканні вантажу слід перевірити виліт стріли і відрегулювати гальмівні пристрої.

Щоб опустити вантаж, необхідно вичавити зчеплення, важіль реверсу перевести на себе, а важіль вантажної лебідки -- від себе і плавно відпустити педаль зчеплення. Опускання вантажу припиняється, якщо натиснути на педаль зчеплення; при цьому важелі слід перевести в нейтральне положення. Обертання поворотної частини крана виробляється на малих обертах двигуна. Вичавивши зчеплення, важіль реверсу, якщо потрібен поворот вправо, перекладають на себе, а для повороту ліворуч від себе. Потім важіль стріловий лебідки переводять на себе вгору, а педаль зчеплення плавно відпускають. Після закінчення повороту вичавлюють зчеплення, а важіль стріловий лебідки переводять в нейтральне положення.

Похожие статьи




Підготування крана до роботи, Правила керування на крані робочими операціями - Технічне обслуговування та ремонт автомобілів та самохідних кранів

Предыдущая | Следующая