Санітарна обробка і контроль якості очистки та дезінфекції транспортних засобів - Ветеринарно-санітарна експертиза транспортування тварин

Для санітарної обробки залізничного транспорту Міністерство шляхів сполучення має дезінфекційно-промивальні станції (ДПС), дезінфекційно-промивальні пункт (ДПП), промивні пункти (ПП). За характером ветеринарно-санітарної обробки вагони після вивантаження і подаються під навантаження поділяються на:

Категорія - вагони, в яких перевозили здорових тварин з пункту в благополучний щодо заразних захворювань;

Категорія - вагони, в яких перевозили тварин хворих, підозрілих на захворювання, імпортних або під навантаження циркових, зоопаркових, племінних тварин;

Категорія - вагони, в яких перевозили тварин, хворих на сибірку, ЕМКАР, правець, Брадзот, ящуром або якщо під час шляху прямування або при вивантаженні виявлений труп тварини.

Вагони повинні відправлятися на ветеринарно-санітарну обробку з закритими дверима. Прибулі на ДПС вагони 1 категорії звільняють від бруду і миють гарячою водою, 2 - звільняють від забруднень, миють гарячою водою та дезінфікувати; 3 - спочатку зрошують дезрозчином, потім очищають від забруднень, дезінфікують, витримують, миють гарячою водою і вдруге дезінфікують.

Ветеринарно-санітарна обробка починається з очищення від залишків корму, гною, підстилки на спеціально відведених бетонованих або асфальтованих майданчиках. Промивають струменем гарячої води (не менше 60 - 70 ° С і 2 атм.) Під кутом до поверхні 60 - 70 ° на відстані 0,7 - 1,5 м від поверхні. Спочатку миють підлогу і пристосування, стіни, стелю і знову підлогу до повного освітлення стікала вода і появи видимої структури матеріалу. Для промивання використовують водопровідну воду, що містить не більше 100 мікробних тіл в 1 мл.

Вологий метод дезінфекції заснований на зрошенні поверхні дезрозчином з низькою корозійною здатністю. Вагони 1 категорії не піддаються, вагони 2 і 3 категорій дезінфікуються на ДПС і ДПП. Спочатку обробляється підлогу, потім стіни, стелю і знову підлогу. Дезрозчин розпилюють під прямим кутом. Використовують розчин гіпохлорит або хлорного вапна, що містить 3 - 4% активного хлору, каустичну соду, лужний розчин формальдегіду. Норма витрачання дезрозчину 0,5 л на 1 м 2. Витримка - 1 годину.

Після дезінфекції внутрішньої поверхні обладнання промивають гарячою водою і просушують. Для вагонів 3 категорії проводять повторну дезінфекцію на ДПС.

Похожие статьи




Санітарна обробка і контроль якості очистки та дезінфекції транспортних засобів - Ветеринарно-санітарна експертиза транспортування тварин

Предыдущая | Следующая