Санітарна обробка, Аерація зерна - Комплекс шкідників зерна і системи захисту від нього в умовах зберігання

Санітарна обробка застосовується для обмеження швидкості міграції комах в нове зерно із заражених місць. Чергування санітарних прийомів, описаних нижче, може зробити їх більш ефективними.

Перед збиранням врожаю і перед завантаженням зерна в ємкості сховища, необхідно ретельно очистити грузовики, комбайни і зернові транспортери від бруду, зернового пилу і залишків зерна, оскільки дуже багато бруду від гризунів і птахів вноситься в зерно брудними шнеками і транспортерами.

Ємкості зерносховища необхідно очищати зразу ж після їх вивантаження. Коли зерносховища очищають відразу після розвантаження в зимовий період часу, низькі температури дезинфікують ємкість і там не залишається залишків зерна для укриття або приманки комах в теплі місяці - під час збирання нового врожаю. За два-три тижні перед заповненням зерносховища необхідно провести його обприскування дозволеним дезинфікуючим розчином або ретельно вимити внутрішню поверхню ємкості струменем води від залишків зернового пилу.

Аерація зерна

Аерація має дві функції. Вона застосовується для швидкого охолоджування (консервації холодом) зерна до потрібної температури, для того, щоб низькі температури загальмували розвиток і життєдіяльність комах-шкідників і не дали їм можливості впливати на його якість. Окрім цього, аерація запобігає некерованому руху вологи в межах зернової маси, знижує відносну вогкість зерна, що зберігається.

З використанням електронного автоматичного регулятора, що управляє роботою вентиляторів (ЕБУВ), аерація значно спрощується. Стосовно півдня України можна рекомендувати наступну технологію поетапного охолоджування зерна в сховищах: відразу після засипки свіжоприбраного зерна в силос встановити термостат електронного блоку управління вентиляцією (ЕБУВ) на 25-30°С і дати вентилятору попрацювати необхідний час. Повторити цикл при 15-20 °С і наступний цикл при 5-8 °С.

Липень - серпень: після закінчення збирання врожаю, завантажити зерно в силосу і виміряти його температуру. Починати нагляд за температурою повітря в нічний час за прогнозами. Для аерації використовувати повітря, з температурою на 10-15°С прохолодніше температури зерна.

Серпень - вересень: повторити цикл аерації при температурі повітря на 15-20 °С нижче, ніж попереднього циклу. Звичайно, температурна відмітка повітря для другого циклу складає від 20°С до 15°С. І знову аерацію необхідно проводити в нічний час, максимально використовуючи природне пониження температури.

Жовтень-Листопад: повторити цикл аерації при температурі повітря нижче 5-8°С. Його можна проводити в один або два прийоми. При цьому вентилятори можуть працювати вдень і вночі при холодній погоді, поки не буде напрацьований необхідний час аерації. Як тільки температура всієї маси зерна стане холодніше 10ОС, або буде напрацьовано розрахунковий час вентилювання, закрити вхідні патрубки вентиляторів кришками.

При проведенні будь-яких операцій по аерації зерна, необхідно ретельно контролювати відносну вологість повітря, що подається в ємкості сховища, щоб вологою, що міститься в повітрі, не допустити зволоження зерна, що зберігається.

Грудень - січень: (для автоматичної або ручної роботи). В морозну погоду, для повторного охолоджування поверхні зерна і знищення комах, які вижили, включати вентилятори на 12 - 24 години.

Похожие статьи




Санітарна обробка, Аерація зерна - Комплекс шкідників зерна і системи захисту від нього в умовах зберігання

Предыдущая | Следующая