Отруєння фосфором, Отруєння фтористими сполуками - Отруєння тварин різними речовинами

Отруйним є жовтий фосфор або його сполуки. Наприклад, фосфід цинку застосовуваний для отруєння щурів. Смертельна доза жовтого фосфору для:

коней і ВРХ 0,5-2,0;

свиней і овець 0,1-0,2,

собак 0,05-0,1.

Патологоанатомічні зміни. При надходженні в порожній ШКТ фосфор викликає катарально-геморагічне запалення. При наповненому ШКТ запальні процеси виражені в меншому ступені. При всмоктуванні фосфор викликає численні крововиливи на серозних покривах і слизових оболонках. Крім того, спостерігають жовтяницю і жирове переродження печінки, нирок, серця, набряк легень. На відміну від миш'яку при фосфорному отруєння тканини і особливо вміст шлунка в темряві світяться і видають часниковий запах.

Хронічне отруєння фосфором супроводжується порушенням кальцієвого обміну (ламкість кісток).

Отруєння фтористими сполуками

Кремнійфтористим натрієм (уралітом) просочують телеграфні стовпи, залізничні шпали, які тварини охоче облизують. Фтористий натр використовують як антгельмінтик, і у випадках невмілого групового застосування його можуть виникати отруєння. Іноді буває отруйний суперфосфат внаслідок домішки до нього фтористих сполук кальцію.

Патологоанатомічні зміни. При отруєнні фтором, якщо смерть настає дуже швидко, на розтині виявляють лише незначні крововиливи в шлунку і деяких серозних покривах. У тварин, які прожили після поїдання отрути добу і більше, зміни виражені значно яскравіше. У шлунку і кишечнику розвивається катарально-геморагічне запалення з різким набряком їх стінок. При отруєнні уралітом, крім того, відзначають жовтувате забарвлення слизової оболонки шлунка, а у коней - почорніння спинки язика. У печінці, нирках і серці зустрічаються дистрофічні явища.

При хронічних отруєннях характерні - гіпокальцемія, підвищена ламкість кісток, крапка емалі і пофарбовані зубів, виснаження, кульгавість та порушення статевого циклу.

Похожие статьи
Отруєння фосфором, Отруєння фтористими сполуками - Отруєння тварин різними речовинами

Предыдущая | Следующая