Матеріал і методика досліджень - Удосконалення технології виробництва гомогенних кормових суспензій та ефективність їх використання при відгодівлі свиней

Теоретичне узагальнення проблеми, розробка технології виробництва гомогенної кормової суспензії та агрегату для її приготування і дослідження ефективності вирощування й відгодівлі свиней кормами, отриманими різними способами підготовки до згодовування, виконані впродовж 1995...2006 років у дослідному господарстві "Тахтаулово" та лабораторії фізіології інституту свинарства УААН ім. О. В.Квасницького, кафедрі технології виробництва продукції тваринництва Херсонського державного аграрного університету.

Загальна схема досліджень показана на рисунку 1. Дослідженнями передбачено теоретичне обгрунтування нового способу приготування гомогенних кормових суспензій із зернової сировини порівняно з сухими кормами та оцінка ефективності їх використання в період відгодівлі свиней. Основні етапи досліджень наведено в таблиці 1.

Таблиця 1. Схема експериментальних досліджень

Етапи досліджень

Характеристика досліджень

Кількість

1

Розробка технології виробництва гомогенних кормових суспензій, обладнання для їх отримання і визначення технологічних параметрів

204 агрегати

2

Визначення оптимальних фракцій помелу зернових компонентів при відгодівлі

30 голів

3

Відгодівельні якості свиней при годівлі суспензійними сумішами

36 голів

4

Відгодівельні та м'ясні якості свиней залежно від застосовуваного способу годівлі

40 голів

5

Етологічні особливості молодняка свиней за різних способів годівлі

40 голів

6

Перетравність поживних речовин у свиней за різних способів підготовки кормів (фізіологічні досліди)

12 голів

7

Зоогігієнічна характеристика приміщень при використанні кормів різних способів приготування

2300 голів

Експлуатаційно-технологічні показники установки "Мрія" розраховували за методичними матеріалами - ОСТ 70.19.2.83. Продуктивність її визначали хронометражними спостереженнями за методикою В. М.Пурецького (1996).

Раціони годівлі тварин розраховані на отримання середньодобових приростів живої маси у межах 500...650 г і збалансовані згідно з існуючими нормами.

Витрати кормів на приріст живої маси свиней визначали за результатами обліку кормів та їх залишків методом зважування. Інтенсивність росту та динаміку живої маси визначали щомісячним індивідуальним зважуванням тварин. Етологічні дослідження виконували за рекомендаціями В. И.Великжанина (1975).

загальна схема досліджень

Рис. 1. Загальна схема досліджень

Відгодівельні якості вивчали шляхом визначення середньодобових приростів, віку досягнення живої маси 100 кг і витрат кормів на 1 кг приросту.

Дослідження поживності й хімічного складу м'яса проведені за методиками, розробленими і використовуваними в лабораторії зоохімічного аналізу інституту свинарства УААН ім. О. В. Квасницького. Перетравність поживних речовин вивчали в фізіологічних дослідах за загально прийнятою методикою. Піддослідні тварини були розподілені на 3 групи (контрольна та дві дослідні) по 4 голови в кожній. Підсвинкам І (контрольної) групи згодовували комбікорм у подрібненому вигляді та змішаним з водою у співвідношенні 1:1 за масою. Тваринам II і ІІІ дослідних груп гомогенну кормову мішанку для згодовування готували за допомогою агрегату "Мрія-3", витримуючи співвідношення маси корму і води відповідно 1:1 і 1:2.

Біометричну обробку експериментальних даних здійснювали методом варіаційної статистики за Н. А.Плохинским (1970) з використанням персонального комп'ютера і пакетів програм Excel, Mathcad 2000, Statistica.

Похожие статьи




Матеріал і методика досліджень - Удосконалення технології виробництва гомогенних кормових суспензій та ефективність їх використання при відгодівлі свиней

Предыдущая | Следующая