ВИСНОВОК - Управління стратегічними завданнями на прикладі ВАТ "Луцький КРК"

Таким чином, основний акцент необхідно робити на тому, щоб зайняти привабливу конкурентну позицію на ринку. Треба підкреслити ще й те, що обов'язковим є взаємозв'язок між стратегічними, довго - та короткостроковими цілями, оскільки стратегічні цілі визначають головні орієнтири розвитку, а короткострокові -- пов'язують поточні дії з довгостроковими результатами, визначають швидкість отримання результатів діяльності окремих підсистем підприємства в найближчому майбутньому.

Керівники, які створюють для своєї організації систему взаємопов'язаних, ієрархічних цілей, мають більше шансів досягнути їх, а ніж ті, хто керується лише загальними орієнтирами. Для відображення цілей навіть дуже простої організації треба використати комплексний підхід, тобто створити систему цілей, яка б відбивала потреби підприємства з точки зору як зовнішнього, так і внутрішнього середовища.

Для досягнення генеральної мети потрібно довести її зміст до кожного рі-вня та виконавця на підприємстві, визначити внесок кожного з працівників у стратегічний успіх підприємства.

Вся система технічного обслуговування або інфраструктури підприємства повинна відповідати таким вимогам:

    1) забезпечувати умови випуску конкурентоспроможної продукції при мінімальних затратах; 2) здійснювати техніко-економічну і організаційну регламентацію процесів обслуговування; 3) носити профілактичний характер забезпечує гнучкість і мінімальну перебудову при переході основного ва на випуск нової продукції.

Таким чином допоміжні господарства вимагають високої організації, адекватної рівню основного в-ва. Основні напрямки вдосконалення допоміжних господарств в рамках підприємства: централізація і концентрація однорідних процесів обслуговування і їх спеціалізація, що створює умови для використання найбільш потужного прогресивного обладнання, наукових методів організації в-ва і праці, високопродуктивної технології механізація і автоматизація технологічних процесів; раціоналізація управління поліпшення нормативної бази; обгрунтоване планування чисельності працівників; розробка і впровадження технічно обгрунтованих норм часу; міроприємств по використання стимулюючих систем оплати праці; створення комплексної технології; впровадження і вдосконалення форм господарського розрахунку, яке базується на ринкових відносинах.

Раціональна організація роботи всіх допоміжних виробництв являється резервом стабілізації основного в-ва, збільшенням об'єму випуску продукції, дальшого росту продуктивності праці і підвищення ефективності роботи підприємства.

Отже, до основних стратегічних завдань підприємства можна віднести:

    - запровадження передових технологій, забезпечення високої якості; - постійне розширення номенклатури на основі вивчення попиту споживачів і маркетингових досліджень; - розширення ринків збуту продукції щорічно на 1-2%; - проведення рекламної кампанії фірми і її продукції; - розширення дистриб'юторської мережі; - навчання персоналу підприємства; - удосконалення організаційної культури підприємства; - ліквідація фінансових негараздів, максимально можливе звільнення від дебіторської та кредиторської заборгованості; - проведення досліджень, що направлені на розширення бізнесу по іншим регіонам СНД; - створення механізму мотивації працівників до ефективної діяльності та вдосконалення організаційної культури підприємства, що ініційована вищим керівництвом; - створення системи контролю за реалізацією виробничих планів і строків виконання стратегічних завдань; - систематичне оновлення техніки та обладнання; - оновлення та постійне освоєння ресурсозберігаючих технологій.

Узагальнення міжнародного досвіду управління персоналом промислових підприємств дозволило обгрунтувати та доповнити сукупність функцій кадрових служб, що діють на вітчизняних підприємствах. Доцільним представляється покласти на такі структурні підрозділи прийняття рішень за такими питаннями: набір, відбір, адаптація та звільнення персоналу, професійна підготовка та перепідготовка кадрів; вияв потенційних можливостей працівників і розробка пропозицій щодо їх реалізації; питання удосконалення та впровадження систем мотивації та стимулювання праці, а також соціального розвитку; просування працівників по службі; формування та зміцнення корпоративних цінностей. Це дозволить створювати сприятливий клімат на підприємстві та формувати умови ефективної реалізації потенційних можливостей членів трудового колективу.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Управління стратегічними завданнями на прикладі ВАТ "Луцький КРК"

Предыдущая | Следующая