Висновок - Система управління якістю на підприємстві (на прикладі завода ВАТ "Сизакор")

В ході аналізу якості і конкурентоспроможності продукції виявлено що за аналізований період значно покращало виробництво і реалізація продукції, так, наприклад, виручка від реалізації продукції збільшилася з 2007 по 1 і 2 кварт. 2009 рік з 1590,4 до 16898,8 млн. грн. Необхідно врахувати що починаючи з вересня 2008 г, у зв'язку з важкою економічною ситуацією в країні і мирі званою як "економічна криза", темпи від реалізації продукції знизилися, проте підприємство щорічно збільшує прибуток, що є здоровим показником конкурентоспроможності продукції, високими навиками по керівництву підприємства, вимогами менеджменту персоналу.

Для підвищення якості і конкурентоспроможності продукції вивчено, що експорт в основному проводиться там де проводиться газифікація, прокладка водопровідних і каналізаційних труб. Експорт в Західні країни ускладнений багатьма причинами, найбільш істотними з яких є необхідність сертифікації нових розробок в країні експорту до початку постачань, забезпечення супровідної документації на національних мовах; посилювання вимог до якості виробів, необхідність додаткової підготовки виробництва і тому подібне Тому експорт продукції в основному проводиться в регіон АР Крим, м. Харків, м. Дніпропетровськ, м. Одеса.

По досвіду провідних фірм виробників пластикових труб таких як: Wavin, Genova, Harvel, "Агрігазполімер", НВО "Пластик" (м. Київ), Aquatherm, Banninger, Polymutan (Німеччина), Novaplast (Vesbo), Dizayn Teknik, Firat (Туреччина), Ekoplastik, Hidroplast (Чехія), Uponor (Фінляндія), HP-TREND (Чехія), Wavin (Данія), НВО "Полімер" (Росія)буд, Rehau (Німеччина), Uponor (Фінляндія), виявлено що поліпшення експорту, а відповідно і виробництва залежить від якості товару, яка забезпечується шляхом комплексних, взаємозв'язаних, постійно здійснюваних мерів управління якістю. Вживані на підприємствах системи управління якістю направлені на встановлення, забезпечення і підтримку необхідного рівня якості продукції при її проектуванні, виготовленні, зверненні і споживанні (експлуатації).

Основним засобом конкурентної боротьби служить саме якість продукції, поліпшення якої підвищує її конкурентоспроможність, розширює ринки збуту, дає можливість підвищувати ціну продукції, забезпечуючи при цьому вигоду споживачеві.

Важливою є сертифікація продукції що впливає на купівельну здатність товару, зацікавленість клієнтів. Тому завод "Сизакор" оснащений лабораторією якості акредитованою на право проведення випробувань (атестація акредитації №45-04 РЕ від 27 вересня 2006г. строком на 4 роки). Продукція відповідає вимогам міжнародних стандартів ІСО серії 9001.

Тому в заходах щодо підвищення якості і конкурентоспроможності продукції пропонується ряд мерів по їх підвищенню, таких як:

    § підвищення якості продукції, що випускається; § використання сучасних технологій; § проведення активної рекламної компанії; § зниження собівартості проведеної продукції;

Для завоювання конкурентної переваги на ринку підприємству необхідно враховувати ряд складових конкурентоспроможності.

    § Якість продукції і послуг; § Наявність ефективної стратегії маркетингу і збуту; § Рівень кваліфікації персоналу і менеджменту; § Технологічний рівень виробництва; § Податкове середовище, в якому діє підприємство; § Доступність джерел фінансування.

При проведенні розрахунків

    1. Розрахунок по ефективності по розвитку системи управління маркетинговими дослідженнями. Додатковий чистий прибуток складе 382,46 $. 2. Розрахунок ефективності по вдосконаленню методів підвищення рівня якості виробів. Додатковий чистий прибуток складе 5570,9 $ 3. Розрахунок чистого прибутку від впровадження системи знижок. Додатковий чистий прибуток складе 7451,6 $. 4. Розрахунок ефективності по поліпшенню організації збуту продукції. Додатковий чистий прибуток складе 963,32$

В результаті реалізації запропонованих заходів додаткова виручка складе 3164480 $, а додатковий чистий прибуток -- 17853,86 $, що безумовно зробить вплив на підвищення конкурентоспроможності продукції і як наслідок підприємства ВАТ "Сизакор".

Похожие статьи




Висновок - Система управління якістю на підприємстві (на прикладі завода ВАТ "Сизакор")

Предыдущая | Следующая