Сучасний рівень управління витратами підприємства ТОВ "Олвія", Організаційно-виробнича та економічна характеристика підприємства - Управління формуванням витрат підприємства на виробництво та реалізацію продукції

Організаційно-виробнича та економічна характеристика підприємства

Об'єктом дослідження в даній роботі є ТОВ "Олвія". Товариство засновано 30.08.2003р.

Юридична адреса - м. Чернігів, вул. Інструментальна,37.

Вид економічної діяльності - харчопереробна промисловість.

Основна продукція підприємства - виробництво хлібобулочних виробів та роздрібна торгівля.

Організація основного виробництва у ТОВ "Олвія" здійснюється за допомогою серійних методів у сполучені з потоковими. Для такої організації характерно те, що після закінчення виробництва однієї партії виробів переходять до іншої. Даний метод використовується для здобних і булочних виробів, які ТОВ "Олвія" виготовляє з певними проміжками часу. Таку продукцію, яку підприємство випускає щодня і в близьких за значенням кількостях (батон дорожній, хліб хотинський тощо), виготовляється із застосуванням потокових методів.

ТОВ "Олвія" працює за такою технологічною схемою, яка сприяє максимальному випуску продукції високої якості з мінімальними витратами. Оскільки цехи по виробництву хлібобулочних виробів працюють цілодобово, тому вибрана така схема, яка сприяє безперервному процесу переробки сировини в готову продукцію.

По типу організаційна структура ТОВ "Олвія" являє собою лінійно - організаційною.

Організаційна структура управління підприємством наведена на рис. 2.1.

Рис. 2.1. Організаційна структура управління ТОВ "Олвія"

Розглянемо функціональні обов'язки між керівними працівниками ТОВ "Олвія".

Директор, згідно з статутом ТОВ "Олвія" та законодавства України, повинен виконувати функціональні обов'язки щодо здійснення керівництва усіма видами діяльності товариства.

Заступник директора з питань виробництва - організує роботу та ефективну взаємодію виробничих одиниць, цехів та інших структурних підрозділів підприємства; направляє їх діяльність на досягнення високих темпів розвитку та удосконалення виробництва з метою цілковитого забезпечення населення відповідними видами продукції; постійного зростання продуктивності праці, ефективності виробництва та якості продукції на основі впровадження нової та прогресивної технології; виробництва та управління, удосконалення господарського механізму. Забезпечує виконання програми оновлення та удосконалення асортименту, підвищення якості продукції, освоєння нових видів продукції, усіх зобов'язань перед держбюджетом, постачальниками, замовниками та банками. Організує діяльність ТОВ "Олвія" на базі використання нових методів управління виробництвом, нових технологічних процесів, нормативів, матеріальних, фінансовій та трудових витрат, широкого розповсюдження попереднього досвіду. А також максимальної мобілізації резервів виробництва для отримання високих показників, всебічного підвищення технологічного рівня та якості продукції, раціональних та економічних витрат усіх видів ресурсів для забезпечення високого рівня прибутку. Приймає заходи для забезпечення підприємства кваліфікованими кадрами, використання знань та досвіду працівників, створює працівникам безпечні умови праці.

Здійснює заходи соціального розвитку колективу підприємства: забезпечує складання, укладання та виконання колективного договору; проводить роботу по вихованню кадрів, забезпеченню виконання інтересів держави, зміцненню трудової та виробничої дисципліни; сприяє розвитку творчої ініціативи та працездатності робітників та службовців.

Забезпечує поєднання економічних та адміністративних методів керівництва та єдиноначальності в керівництві: матеріальних та моральних принципів підвищення ефективності виробництва, а також посилення відповідальності кожного працівника за довірене йому діло та підсумки роботи колективу.

Головний інженер підпорядковує собі:

Відділ головного механіка з ремонтно-механічним цехом;

Відділ головного енергетика з:

    - Насосною станцією; - Електроцехом; - Сантехнічним цехом;

Інженер з екології;

Санітарний лікар з радіологічною лабораторією.

Ці структурні підрозділи визначають технічну політику, перспективи розвитку підприємства та шляхи реалізації комплексних програм удосконалення, реконструкції та технічного переозброєння діючого виробництва, його спеціалізації, досягнення високих темпів росту продуктивності праці, забезпечує постійне підвищення рівня технологічної підготовки виробництва, його ефективності, зменшення матеріальних, фінансових та трудових витрат для виробництва продукції, високу якість, надійність та витривалість в роботі відповідно до державних стандартів технічних умов, раціональне використання основних виробничих фондів, здійснює розробку перспективних планів розвитку підприємства, реконструкції та модернізації заходів по запобіганню шкідливих дій виробництва на навколишнє середовище. Дотримання санітарних режимів виробництва. Здійснює контроль за додержанням проектної, конструкторської та технологічної дисципліни, правил-норм по охороні праці тощо. Приймає заходи до удосконалення організації виробництва, праці та управління, впровадження обчислювальної техніки, механізації та автоматизації інженерних та управлінських робіт.

Головний інженер несе відповідальність за виконання планів впровадження нової техніки, прискорення реконструкції та технічного переозброєння виробництва, стан на виробництві техніки безпеки, охорони праці та охорони довкілля, економію енергоресурсів.

Начальник відділу економіки та виробництва здійснює організацію та удосконалення економічної діяльності підприємства; спрямовує її на підвищення продуктивності праці, ефективності виробництва, якості продукції, зниження собівартості. Забезпечує досягнення найбільших результатів між мінімальних витратах матеріальних, трудових та фінансових ресурсів. Здійснює методичне керівництво та координує діяльність усіх підрозділів підприємства з питань складання бізнес-планів, економічного та соціального розвитку відповідно до укладених договорів. Сприяє підвищенню наукової обгрунтованості планів, встановленню планових показників на основі прогресивних техніко-економічних нормативів матеріальних та трудових витрат з врахуванням досягнень науки та техніки. Проводить роботу з удосконаленням планування економічних показників роботи підприємства, досягнення наукового рівня їх обгрунтування, створення та поліпшення їх нормативної бази, норм витрат товарно-матеріальних цінностей, оборотних засобів та повне використання виробничих потужностей. Здійснює методичне керівництво та організацію роботи по впровадженню, удосконаленню та підвищенню ролі економічних методів управління, розширенню сфер діяльності внутрішньогосподарського розрахунку. Забезпечує суворе дотримання режиму економії матеріальних, трудових та фінансових ресурсів на усіх ланках господарської діяльності підприємства. Приймає участь у роботі по удосконаленню організації виробництва, готовить пропозиції, які спрямовані на підвищення продуктивності праці та ефективності виробництва. Організує розробку раціональних форм планової, облікової та звітної документації, яка застосовується на підприємстві, а також широкого впровадження автоматизованих систем управління.

Заступник директора з комерційних питань виконує такі функції:

    - здійснює керівництво матеріально-технічним забезпеченням та транспортним обслуговуванням підприємства, забезпечує ефективне використання матеріальних, фінансових та трудових ресурсів, прискорення руху оборотних коштів; - організовує участь підпорядкованих йому служб у підготовці поточних та перспективних планів виробництва продукції, матеріально-технічного забезпечення підприємства; - вживає заходи до своєчасного укладання договорів з постачальниками, з автотранспортними підприємствами та розширення прямих господарських зв'язків з ними; - контролює виконання нормативів завантаження та розвантаження продукції, упорядковує її складування та зберігання; - розробляє заходи з метою поліпшення економічних показників; - забезпечує своєчасне складання необхідної звітності, виконанню планів матеріально-технічного забезпечення.

Головний бухгалтер - здійснює організацію бухгалтерського обліку, господарсько-фінансової звітності підприємства та контроль за економічним використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів. Забезпечує раціональну організацію обліку та звітності на підприємстві і в його підрозділах. Забезпечує своєчасне складання бухгалтерської звітності на основі первинних документів та бухгалтерських записів та представлення їх за прийнятим порядком у відповідні органи. Надає методичну допомогу працівникам підрозділів підприємства з питань бухгалтерського обліку, контролю, звітності та економічного аналізу.

Начальник відділу кадрів здійснює керівництво роботою по розробці перспективних та різних планів комплектування підприємства кадрами згідно з перспективами його розвитку, змін в складі працюючих, в зв'язку з впровадженням нової техніки чи технології, механізації чи автоматизації виробництва. Приймає участь в розробці бізнес-плану з питань прогнозування та визначення необхідної кількості та кваліфікаційного складу кадрів. Організує своєчасне приймання, переведення та звільнення працівників згідно трудових книжок та іншої документації по кадрах. Приймає участь в підборі кадрів для висунення їх в резерв, забезпечує прийняття та розміщення молодих спеціалістів згідно отриманої професії та кваліфікації. Приймає участь в атестаційних комісіях з атестації кадрів. Приймає участь в заходах по працевлаштуванню звільнених працівників. Аналізує причини плинності кадрів, прогулів та інших порушень трудової дисципліни. Забезпечує нагляд за станом будівель гуртожитків, їдальні, споруд підсобного господарства за додержанням санітарних правил та правил пожежної охорони та стану протипожежного устаткування. Вирішує питання санітарного прибирання території, її благоустрою.

В додатку 7 наведено виконання виробничої програми ТОВ "Олвія" в 2007-2008 рр.

У 2008 році обсяг продукції в порівнянних цінах становить 95,6% до 2007 року. Це пояснюється зниженням випуску хлібобулочних виробів. Воно відбулося внаслідок того, що в булочному цеху №1 проводилась реконструкція. Піч ФТЛ-лінія №1 була демонтована 16.10.2007 р., печі ФТЛ - лінії №2, №3 були демонтовані 06.06.2008 р. Замість печей ФТЛ змонтовані та введені в дію печі А2-ХПК-25 (№1 - з 14.03.2008 р., №2 - з 29.11.2008 р).

У булочному цеху №8 поступово скорочувалось виробництво і з 01.11.2008 р. в зв'язку з неефективною роботою цеху та на підставі наказу ДП АТ "БКК" №56/1 від 18.07.2008 р. його було зупинено на консервацію. Вищеназвані причини значно вплинули на зниження обсягів хлібобулочних виробів.

Невиконання булочних та здобних виробів 0,5 кг, 0,3 кг і менше, дієтичних та діабетичних виробів теж є наслідком вищеназваних причин.

За даними показників фінансової звітності підприємства (додатки 1-6) розглянемо та узагальнимо основні показники фінансово-господарської діяльності ТОВ "Олвія" в таблиці 2.1.

Таблиця 2.1 - Основні показники фінансово-господарської діяльності ТОВ "Олвія" за 2006-2008 рр.

Показник

Період

Відхилення 2008 р. від 2007 р.

2006 р.

2007 р.

2008 р.

Абсол.

Відносна

1

Дохід (виручка) від реалізації продукції

60817,6

67931,2

68734,7

803,5

1,18

2

ПДВ

1012,6

11297,0

11430,2

133,2

1,18

3

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

50691,2

46253,4

57304,5

11051,1

23,89

4

Валовий прибуток від реалізації

9767,4

10380,8

12211,2

1830,4

17,63

5

Адміністративні витрати

2031,8

2348,6

2899,6

551,0

23,46

6

Витрати на збут

5435,8

6153,6

6623,8

470,2

7,64

7

Інші операційні витрати

1056,6

1168,5

1455,3

286,8

24,54

8

Інші операційні доходи

67,0

263,7

291,0

27,3

10,35

9

Прибуток від операційної діяльності

1310,1

973,8

1523,5

549,7

56,45

10

Інші доходи

70,1

4,1

10,6

6,5

158,54

11

Інші фінансові доходи

0,6

0,2

0,1

-0,1

-50,00

12

Фінансові витрати

76,8

124,5

184,3

59,8

48,03

12

Прибуток від звичайної діяльності

1181,8

1181,8

835,1

-346,7

-29,34

13

Податок на прибуток

531,2

531,2

239,0

-292,2

-55,01

14

Чистий прибуток

650,6

650,6

542,1

-108,5

-16,68

Як видно з таблиці, протягом 2006-2008 років показники діяльності ТОВ "Олвія" зазнали позитивних змін. Чиста виручка від реалізації зросла в 2008 році порівняно з минулим на 11051,1 тис. грн. (23,89%). Валовий прибуток від реалізації збільшився на 1830,4 тис. грн. (17,63%). Негативно вплинуло зростання рівня адміністративних витрат на 551 тис. грн. (23,46%) та витрат на збут на 470,2 тис. грн. (7,645%).

Інші операційні доходи підприємства в 2008 році зросли на 27,3 тис. грн. (10,35%). Прибуток від операційної діяльності зріс на 549,7 тис. грн. (56,45%). В 2008 році відбулося зменшення інших фінансових доходів на 0,1 тис. грн. (50%%). Чистий прибуток ТОВ "Олвія" в 2008 році зменшився на 108,5 тис. грн. (16,68%) порівняно з минулим роком.

Отже, з проведеного аналізу можна зробити висновок, що показники діяльності ТОВ "Олвія" в 2008 р. дещо погіршились, порівняно з 2007 р.

Похожие статьи




Сучасний рівень управління витратами підприємства ТОВ "Олвія", Організаційно-виробнича та економічна характеристика підприємства - Управління формуванням витрат підприємства на виробництво та реалізацію продукції

Предыдущая | Следующая