Висновок - Загальна характеристика, номенклатура та ізомерія оксигеновмісних органічних сполук

До оксигеновмісних органічних сполук належать такі класи сполук, як спирти, феноли, альдегіди і кетони. Я ознайомилась із загальною будовою молекул органічних сполук, які містять оксиген та с особливостями їх номенклатури. Спирти виявляють кислотно - основні властивності, реагують з лужними металами, карбоновими кислотами. Також спирти можна дегідратувати. При ознайомленні з окремими представниками спиртів я визначила ії згубну дію на організм (метиловий спирт може визвати сліпоту і навіть смерть, етиловий спирт-алкогольну залежність).

Спирти, молекули яких містять декілька гідроксильних груп відносять до Багатоатомних спиртів.

Їх хімічі властивості збігаються із властивостями одноатомних насичених спиртів. Окремі представники мають неабияке важливе значення - гліцерин входить до складу природних жирів та олій. Його використовують для синтезу нітрогліцерину. Гліцерин додають для пом'якшення мазей, парфум, косметичних кремів. Нітрогліцерин використовують в медицині як лікарський препарат, що знімає гострі серцеві напади, сприяє розширенню кровоносних судин серця, знімає біль (спазми).

Феномли -- клас хімічних сполук, у молекулах яких присутня гідроксильна група - OH, приєднана до ароматичної групи. Найпростішим з цього класу хімічних сполук є фенол (C6H5OH).Феноли мають слабкокислотні властивості, зокрема утворюють солеподібні продукти -- феноляти. Феноли виділяють з кам'яновугільної смоли, синтезують гідролізом відповідних галогенопохідних та інш. способами. Застосовують феноли у виробництві синтетичних смол, поліамідів та інш. полімерів, лікарських препаратів, барвників, поверхнево-активних речовин, антиоксидантів. Феноли при потраплянні в організм людини призводять до різких змін в клітинах кровотворної, хрящової та кісткової тканин.

Альдегімди -- аліфатичні та ароматичні органічні хімічні сполуки, що містять альдегідну групу НС=О Назва утворена від алкоголю дегідратацій, тобто алкоголю, з якого вилучений водень. Аліфатичні альдегіди -- це зазвичай рідини, наприклад, метаналь (формальдегід), етаналь (ацетальдегід). Ароматичні представники цього класу можуть бути, як рідкими (бензальдегід), так і твердими (ванілін).

Окремі представники альдегідів нають різнобічне застосування. Формальдегід застосовують у виробництві фенол-формальдегідних, сечовиноформальдегідних та інших смол, необхідних в електропромисловості та машинобудуванні. Ацетальдегід використовують в основному для одержання оцтової кислоти та деяких її похідних, як відновник при виробництві дзеркал.

Ацетон використовують як розчинник органічних сполук (лаки, нітроцелюлоза), він є сировиною для синтезу багатьох органічних сполук.

Похожие статьи




Висновок - Загальна характеристика, номенклатура та ізомерія оксигеновмісних органічних сполук

Предыдущая | Следующая