ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТУ МОДЕЛЮВАННЯ, Короткий опис підприємства, Історія розвитку підприємства - Моделювання бізнес-процесу виробництва нетканих матеріалів (на прикладі ВАТ Житомирська фабрика нетканих матеріалів "Тетерів")

Бізнес процес моделювання

Короткий опис підприємства

Відкрите акціонерне товариство ВАТ Житомирська фабрика нетканих матеріалів "Тетерів", розташоване за адресою м. Житомир, вул. 1 Травня 75, засноване відповідно до рішення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомерській області від 20 березня 1994р. шляхом перетворення державного підприємства Житомирська фабрика нетканих матеріалів у відкрите акціонерне товариство. Генеральний директор - Фітісов Микола Тимофійович.

Форма власності - колективна: кількість акціонерів - фізичних осіб - 880; кількість акціонерів - юридичних осіб - 3.

Засновником акціонерного товариства є держава в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомерській області.

Історія розвитку підприємства

В Україні, в місті Житомир 1961р. вперше побудовано спеціалізоване підприємство по виробництву нетканих полотен - Житомирська експериментальна фабрика нетканих текстильних матеріалів.

В 1961р. починається будівництво корпусу фабрики, а в 1963р. - монтаж обладнання, і в червні 1964р. фабрика дає свою першу продукцію - полотно холстопрошивне обтирочне, до кінця року випускає 1470 тис. мп. В цей період фабрика носила назву "зразково-показова, експериментальна фабрика нетканих матеріалів". Це була одна з фабрик в Європі, де були зібрані всі способи виготовлення нетканих матеріалів. Фабрика була філіалом всесоюзного науково-дослідного інституту нетканих матеріалів, який знаходився в Москві. Введення потужностей фабрики проводилось поетапно: в 1964р., 1965р., 1967р. Загальна потужність складала 20,2 млн. м2. В основних цехах фабрики встановлено обладнання вітчизняного виробництва, а також імпортне: Чехії, Франції, Польщі, Італії, Німеччини.

Щорічно фабрика нарощувала темпи виробництва за рахунок збільшення продуктивності праці, покращення якості продукції, впровадження нової техніки і технології. Деяким видам нетканих полотен в 1976р. був присвоєний Державний Знак Якості. А в 1995р. фабрика одержала Міжнародний приз в Мадриді (Іспанія) за кращу торгову марку. В 1997р. і 1998р. цей приз підтверджувався. В 1997р. фабрика отримала приз "Арка Європи" за якість продукції, міжнародну нагороду "За збереження і розвиток інтелектуально-кадрового потенціалу підприємства в період перехідної економіки". Грамотою інноваційного форуму "Перспектива 21" нагороджена фабрика в 2001р. за активну участь в інноваційному форумі, організаційний комітет проекту "ЕС -- XXI век" нагороджує керівника підприємства, яке він очолює, як одне з найбільш стабільних, за досягнуті успіхи в своїй сфері діяльності міжнародною нагородою "Парижская медаль" в номінаціях "Руководитель XXI века" і "Предприятие XXI века". Всі зміни і труднощі в житті нашої держави відбились на житті підприємства. Через відсутність валюти була неможлива закупка за кордоном необхідних хімікатів, сировини. На даний час фабрика майже повністю перейшла на давальницьку систему праці. 1989-1992 роках на підприємстві було проведено технічне переозброєння та організовано виробництво високоякісних прикладних матеріалів для швейної промисловості. В 1998р. на фабриці було встановлено обладнання фірми "Карл Майєр" та обладнання для випуску термоскріплених полотен та технологій "термободінг".

В 1994р. фабрика реорганізована в ВАТ Житомирська фабрика нетканих матеріалів "Тетерів". Співвласниками фабрики є фірма "Пульсар і КО", білоруська фірма "Омега" та фірма АСІНТЕМ м. Москва.

Похожие статьи
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТУ МОДЕЛЮВАННЯ, Короткий опис підприємства, Історія розвитку підприємства - Моделювання бізнес-процесу виробництва нетканих матеріалів (на прикладі ВАТ Житомирська фабрика нетканих матеріалів "Тетерів")

Предыдущая | Следующая