ТЕХНІКО - ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЕКТНИХ РІШЕНЬ, Загальна характеристика прийнятого методу оцінки проектних рішень і його основних показників - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Загальна характеристика прийнятого методу оцінки проектних рішень і його основних показників

Головною метою розрахунку показників економічної ефективності інформаційної системи є оцінка ролі ІС в роботі фінансового відділу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру". ІС забезпечує як найкращу роботу працівників фінансового відділу, здійснює більш глибоку оцінку аналізу фінансового стану підприємства. Більш довше використання інформаційної інфраструктури відіграє важливу роль в діяльності будь-якого суб'єкта господарювання. При більш легкому підході роль ІС зводиться до виживання суб'єктів господарювання.

Для оцінки ефективності інформаційної системи використовуються моделі фінансового планування. Моделі фінансового планування - це спосіб визначення розмірів інвестицій в довгострокові проекти капіталовкладень. Процес аналізу і вибору різних способів вкладення коштів має назву фінансове планування.

Суб'єкти господарювання вкладають кошти в капітальні проекти з метою розширення виробництва для отримання планових результатів, а також з метою модернізації виробничого обладнання для зменшення грошових витрат. Також вкладають грошові кошти в капітальні проекти, такі як використання обладнання для контролю за оточуючим середовищем.

Для оцінки капітальних проектів використовуються 6 моделей фінансового планування:

    - метод окупності. - коефіцієнт окупності капіталовкладень ( ROT ). - коефіцієнт витрат, прибуток. - чистий прибуток на даний час. - показник рентабельності. - внутрішній коефіцієнт окупності капіталовкладень.

Склавши кошторис витрат на впровадження інформаційної підсистеми аналізу фінансового стану за необхідними нам даними, які розглянуто у подальшому можна сказати, що вартість трьох робочих станцій становить 10435,32 грн. Також використаються периферійні пристрої на суму 1383,3 грн. Вартість програмного забезпечення становить 2083,48 грн. Кошторис витрат необхідних для впровадження інформаційної системи представлено у додатку Д.

Етап проектування дає відповідь на питання: "Як (яким чином) система задовольнятиме вимоги, що ставляться до неї?". Завданням цього етапу є дослідження структури системи і логічних взаємозв'язків її елементів, причому тут не зачіпаються питання, пов'язані з реалізацією на конкретній платформі. Проектування розглядається як ітераційний процес отримання логічної моделі системи разом зі строго сформульованими цілями, поставленими перед нею, а також написання специфікацій фізичної системи, що задовольняє ці вимоги. Цей етап звичайно поділяють на два під етапи:

    - проектування архітектури системи, що включає розробку структури та інтерфейсів компонентів, узгодження функцій і технічних вимог до компонентів, методів і стандартів проектування; - детальне проектування, яке передбачає розробку специфікацій кожного компонента, інтерфейсів між компонентами, розробку вимог до тестів і плану інтеграції компонентів.

Іншими словами, проектування є етапом, на якому визначається, як слід реалізовувати вимоги до ІС, що породжені й зафіксовані на етапі аналізу. В результаті повинна бути побудована модель реалізації, що демонструє, як система задовольнятиме пред'явлені до неї вимоги (без технічних подробиць). Фактично модель реалізації є розвитком і уточненням моделі вимог, а саме проектування є мостом між аналізом і реалізацією.

Проект інформаційної підсистеми аналізу фінансового стану відображений у таблиці 3.1.

Таблиця 3.1 - Проект інформаційної підсистеми

1.

Підприємство

ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

2.

Сфера діяльності

Виробництво та торгівля укривними матеріалами для будівництва

3.

Проблеми

    1)Неефективний аналіз фінансового стану 2)Тривалі розрахунки показників аналізу фінансового стану

4.

Інформаційна система (підсистема)

Підсистема аналізу фінансового стану підприємства

5.

Рівень на якому використовуватиметься ІС (підсистема)

Управлінський

6.

Функції ІС (підсистеми)

    1)Здійснення аналізу фінансового стану підприємства за допомогою автоматичного розрахунку фінансових показників, які характеризують стан підприємства 2) Автоматичне визначення рейтингу підприємства на основі аналізу фінансового стану 3) Автоматичне формування вихідних даних звіту по оцінці фінансового стану підприємства

7.

Задачі ІС (підсистеми)

    1) Автоматичне здійснення оцінки фінансового аналізу підприємства, розрахунок його рентабельності 2) Зменшення вірогідності помилки при вводі, редагуванні, розрахунку та збереженні даних 3) Збереження вхідних та вихідних даних на електронних носіях, що є досить зручним у використанні

8.

Користувачі ІС (підсистеми)

    1) Директор 2) Головний економіст 3) Бухгалтери

9.

Апаратне забезпечення, яке буде використовуватися ІС (підсистемою) (АЗ)

    1) ПК 2) Принтер

10.

Програмне забезпечення (ПЗ)

    1) ОП Windows. 2) Пакет Microsoft Office

11.

СУБД

Microsoft Access

12.

Телекомунікації (Т)

Телефон

Факс

13.

Вартість (АЗ+ПЗ+СУБД+Т)

15518,8 грн

14.

Вигоди (ефект) від розробки та впровадження ІС (підсистеми)

    1)Можливість швидкого і ефективного розрахунку показників аналізу фінансового стану 2)Економія робочого часу 3)Зменшення документообігу

Фізичний проект представляє собою сукупність апаратних засобів необхідних для функціонування інформаційної системи, програмного забезпечення, баз даних та телекомунікацій. Фізична структура інформаційної системи відображена у додатку Ж.

Апаратні засоби представляють собою перелік комп'ютерної техніки необхідної для реалізації інформаційної системи. Для реалізації даного апаратного забезпечення пропонується наступна сучасна комп'ютерна техніка з такими основними характеристиками. При впровадженні реалізації ІС автоматизації інформаційних процесів оформлення фінансових документів необхідно провести обгрунтований вибір програмних засобів для реалізації логічної та фізичної архітектури. Для роботи даної інформаційної системи достатньо БД Access, яка розміщена в пакеті програм MS Office.

До телекомунікацій можна віднести наявність телефону та факсу.

Структура керування розробкою і керування новими системами забезпечує те, що кожен рівень керування в ієрархії відповідає за визначені аспекти розробки, і що найбільш важливі системи організації одержать самий високий пріоритет. Стратегія керування полягає у тому, що створюються групи керування, які складаються з вищого керівництва, експертів, менеджерів, що контролюють роботу, керівників проектів, аналітиків, програмістів та користувачів.

Вище керівництво займається розробкою стратегічного плану організації; визначенням загального стратегічного напрямку в області інформаційних систем; навчанням головного керування та фінансуванням нововведень. Кожен учасник керування ІС має певний об'єм робіт та розцінки за дану роботу.

Плани придбання представляють собою таблицю в якій зведено все необхідне для розробки та впровадження інформаційної системи, дати коли необхідно придбати ті чи інші матеріали та їх ціни (табл.3.2).

Таблиця 3.2 - Плани придбання інформаційної підсистеми

Придбати

Кількість

Дата

Монітори

3

20.06.06

Системні блоки

3

20.06.06

Мишки, коврики, клавіатура

3

20.06.06

Принтер

1

20.06.06

Сканер

1

20.06.06

Мережний кабель

50

20.06.06

Витратні матеріали

-

20.06.06

Програмне забезпечення

-

20.06.06

Проміжні віхи мають представляти собою перелік всіх робіт, які необхідно виконати в процесі розробки та впровадження інформаційної системи. Кожна віха має певний строк виконання. Ці строки називають контрольними датами. Всі необхідні дані по проміжним віхам та контрольним датам зведено в одну таблицю, що відображена у додатку К.

У процесі впровадження інформаційної системи буде здійснено наступні організаційні перебудови:

    - удосконалено роботу працівників фінансового відділу; - поліпшено організаційну структуру.

Засоби управлінського контролю представляють собою методи за допомогою яких буде здійснюватись контроль за розробкою та впровадженням інформаційної системи. Кожному учаснику процесу розробки та впровадження інформаційної системи надано певний спектр робіт які йому необхідно виконати та за які він відповідає, а отже він повинен його контролювати. Дані роботи відображені у додатку К.

Після розробки інформаційної системи обов'язково необхідно буде розробити методичні рекомендації по користуванню інформаційною системою. Також на декількох днів з 25.07.06 по 29.07.06 буде проведено навчання користувачів та технічного персоналу щодо користування інформаційною системою. Далі кожен хто проходив навчання буде провірятись на знання щодо роботи з ІС І лише тоді буде допущений до самої роботи.

Після впровадження інформаційної системи можуть відбутися зміни щодо персоналу. Так як одним з завдань покладених на ІС є покращення роботи працівників фінансового відділу. Також керівництво може переформувати склад працівників фінансового відділу та запропонувати інше місце роботи більш цікаве для тих чи інших працівників.

Детальний план реалізації інформаційної системи представляє собою перелік всіх етапів робіт, строків їх виконання та виконуючих ту чи іншу роботу. Даний перелік робіт представлений у додатку К.

В організації можуть виникнути наступні ситуації при реалізації ІС:

    - отримана інформаційна система повністю задовольняє користувачів. Тоді потрібно заповнити базу даних та організувати навчання персоналу; - отримана інформаційна система не повністю задовольняє організацію, що означає необхідність програмних доробок. ІС буде поступово впроваджуватися - паралельно працюють і стара і нова інформаційні системи, з поступовим вилученням старої.

По закінченню кожного етапу робіт кожний відповідальний учасник за дану роботу має скласти так званий проміжний звіт у якому він вкаже дату початку робіт, які він виконував, та їх закінчення. Також у звіті відповідальний учасник повинен представити всю інформацію щодо протікання робіт, вказати труднощі, що виникали у процесі виконання, якщо вони були.

На розробку та впровадження інформаційної системи складається кошторис витрат, які необхідно понести для розробки та впровадження інформаційної системи для отримання більш ефективних результатів роботи суб'єкта господарювання.

Інформаційна система розроблюється для фінансового відділу. Для роботи в цьому відділі може вистачити й одного працівника (економіста). Але це буде досить накладно і робота буде досить довга. Таким чином для більш ефективної роботи було спроектовано, що у відділі працюватиме 2 експерти (економіст та бухгалтер), це дасть змогу покращити ефективність роботи фінансового відділу.

Після впровадження інформаційної системи значно підвищиться можливість швидкого і ефективного розрахунку показників аналізу фінансового стану, відбудеться економія робочого часу, зменшення документообігу.

Фінансування розробки та впровадження інформаційної системи буде здійснювати керівництво відповідно до кошторису витрат на розробку та впровадження ІС.

Похожие статьи




ТЕХНІКО - ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЕКТНИХ РІШЕНЬ, Загальна характеристика прийнятого методу оцінки проектних рішень і його основних показників - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Предыдущая | Следующая