ВСТУП - Математичне моделювання та оптимізація об'єктів хімічної технології

Математичне моделювання хіміко-технологічних процесів використовується для вибору оптимальних режимів їх роботи, побудови автоматичних систем керування та обчислення оптимальних параметрів регуляторів. Структура системи регулювання та параметри регуляторів визначаються властивостями технологічного процесу як об'єкту керування. Завдяки цьому застосування ЕОМ для контролю процесу та його керування, а також створення математичних моделей для рішення важких технологічних задач збільшують усе більше значення ЕОМ [1].

Полімерами називають високомолекулярні речовини, молекули яких складаються з багаторазово повторюваних елементарних ланок однакової структури. Ці елементарні ланки з'єднані між собою ковалентними зв'язками в довгі ланцюги різної будови або ж утворюють жорсткі і пластичні просторові решітки.

Полімери різноманітні за своїм складом, методам отримання і властивостями. Виробництво полімерів є однією з великих підгалузей нафтохімічної промисловості. Основні завдання підгалузі пов'язані з виробництвом широкої гами продуктів органічного синтезу: поліетилену, поліпропілену, полістиролу, полівінілхлориду і т. п. Виробництвом даної продукції займаються нафтопереробні заводи, а також спеціалізовані заводи органічного синтезу в складі НПЗ [2].

Такий продукт як поліетилен є досить актуальним та споживаємим. Основна частина його використовується в виробництві плівок та листів. Інша частина йде на вироби, які отримуються виливанням під тиском, покриття, ізоляційні матеріали для кабельної промисловості та ін.

Похожие статьи




ВСТУП - Математичне моделювання та оптимізація об'єктів хімічної технології

Предыдущая | Следующая