АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВА, Загальна характеристика підприємства - Модель розподілу інвестиційних ресурсів підприємства

Загальна характеристика підприємства

ТОВ "МегаТоп" є спеціалізованим підприємством з виробництва спеціальних видів взуття. Виробництво зазначеного взуття складається з 2-х пошивних цехів і 2-х підготовчих цехів - закрійного і штампувального. У невеликих кількостях виробляється хромове взуття в експериментальному цеху.

Обслуговують основне виробництво допоміжні структури: хімічний цех, ремонтно-механічний цех, ремонтно-будівельна ділянка, цех електроустаткування, паросилове господарство та ін.

ТОВ "МегаТоп" є продовжувачем фабрики з виробництва спеціальних видів взуття. Загальні відомості про засоби виробництва підприємства, працівників і адміністрацію представлені в табл.2.1.

Таблиця 2.1 - Засоби виробництва підприємства, відомості про працівників

Власність:

Колективна

Активи:

Приблизно 5 млн. гривень

Працівники:

    415 чоловік (335 робітників, 38 керівників, 35 фахівців, 5 службовців, 2 працівники невиробничої сфери)

Керівник:

Лихолет Валентин Олександрович

Засоби виробництва:

    2 швейно-пошивні цехи (цех № 1, цех № 2), 1 закрійний цех, 1 штампувальний цех, 1 цех малих серій (для пошиття модельного взуття), 1 ремонтно-механічний цех, котельня, ел. цех, їдальня. 15 видів автомобільної техніки, з них: 2 трактора, 1 фургон, тягач, автокран, напівпричіп, причіп, 2 вантажні машини, 3 легкові машини.

Адміністрація:

Усі фінансові операції, маркетинг і збут, юридичні функції є централізованими. Ремонтні роботи для устаткування фабрики забезпечуються також підрозділом, розташованим на території фабрики.

Організаційна структура підприємства має наступний вигляд (рис. 2.1).

Рис. 2.1. Структура підприємства

Асортимент продукції, що випускається, представлений у табл.2.2.

Значний вплив на обсяг випуску продукції, а також зниження собівартості, ціну і конкурентоздатність робить сформований ринок сировини і матеріалів в Україні і країнах СНД.

Таблиця 2.2 - Асортимент продукції, що випускається

Продукція

Опис і пояснення

Напівчоботи чоловічі

2 види (залежно від верха взуття)

Чоботи чоловічі

4 види (для ливарів, лісорубів, залежно від верха взуття)

Напівчоботи чоловічі "ОМОН"

3 види (залежно від верха взуття й утеплювачів)

Черевики чоловічі

Різних розмірів

Туфлі жіночі

Різних розмірів

Панталети жіночі

Різних розмірів

Основний обсяг сировини фабрика завозить з Росії за бартерним договором. На українському ринку фабрика працює в основному по бартерних договорах. Положення по закупівлі сировини і матеріалів останнім часом ускладнилося тим, що окремі види сировини і матеріалів продаються тільки за "живі" гроші.

На фабриці збутом продукції займаються недавно створений відділ маркетингу і збуту, фірмовий магазин, служба постачання. Відділ маркетингу і збуту крім збуту продукції займається рекламою продукції, готує і розсилає покупцям прайс-листи, а також займається збором інформації про стан ринку взуття.

Фабрика експлуатує тільки взуттєве виробництво, що розташовується в Донецькій області. Фабрика обмінює по бартеру близько 80% сировини і матеріалів у підприємства, розташованого в Росії (юхта ялова, картон, воротки гвинтові, підлоги гвинтові, тканина х/б, підошва ф.5А, каблуки ф.5Л, клей взуттєвий КР 16-20, нитки 200ЛХ) на спеціальне взуття визначених моделей. Близько 70% готової продукції партіями відправляються постачальнику чи його філії в Криму і Дніпропетровську. Інша продукція залишається в розпорядженні фабрики в рахунок виробничих витрат. Фабрика на 80% працює за рахунок постачань сировини і матеріалів одного російського постачальника. Іншу продукцію випускають із сировини і матеріалів, що поставляються з підприємств України. Основними вітчизняними постачальниками є підприємства, розташовані в Києві, Сімферополі, Одесі, Миколаєві, Луцьку, Чернігові, Донецьку, Северодонецьку, Херсоні, Стаханові, Харкові, Горлівці, Луганську.

Матеріали для верха взуття зі складу надходять у закрійний цех, у якому їх розрубують і обробляють, доводячи до ДСТУу і проводячи таврування. Далі крій верха надходить у комору закрійного цеху, де комплектується по партіях, після чого матеріали на цій стадії обробки в коморі швейно-пошивного цеху комплектуються по розмірах і партіям надходять на швейний конвейєр. Тут здійснюється зборка заготівлі верха взуття, що після надходить у комору затяжної ділянки. У свою чергу, матеріали для низу взуття зі складу надходять у штампувальний цех і тут розрубуються на деталі низу взуття. Потім вироблені деталі низу взуття, надійшовши на ділянку обробки деталі низу, проходить підготовку деталі низу, що полягає в склеюванні й інших технічних операціях підготовки. На наступному етапі напівфабрикат деталі низу надходить у комору затяжної ділянки, де і відбувається повна зборка і сушіння взуття, що надходить на склад готової продукції.

У процесі виробництва взуття фабрика використовує газ, що у котельні переробляється на теплову енергію, а потім використовується в технології виробництва (підігрів смоли, воску, сушіння взуття) і для побутових цілей. Для виробництва використовується приблизно 20% води, інша - для побутових потреб. Електроенергія і повітря на фабриці використовуються тільки у виробництві для приведення машин у дію і роботи преса, а також освітлення адміністративно-побутових приміщень і території.

Стан основної маси будинків, споруд, є досить задовільний. Рівень реального фізичного зносу не перевищує 40-60%.

Нематеріальні активи на балансі підприємства не налічуються, запатентованих чи ліцензійних технологій, процесів і продуктів підприємства не має.

У процесі аналізу балансу по статті незавершеного будівництва і невстановленого устаткування визначено, що по цій статті налічуються:

Об'єкти основних фондів, призначені для використання в основній діяльності підприємства, але не введені в експлуатацію в зв'язку з фінансовими ускладненнями (машини для затягування пасочной частини, для затягування п'яткової частини і т. д.).

Похожие статьи




АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВА, Загальна характеристика підприємства - Модель розподілу інвестиційних ресурсів підприємства

Предыдущая | Следующая