Вступ - Загальна характеристика, номенклатура та ізомерія оксигеновмісних органічних сполук

Всі органічні речовини передусім складаються з атомів карбону і гідрогену. Але, поряд з тим, відомо багато речевин містить також атоми оксигену. Із органічних сполук, що містять оксиген, розглянемо насамперед класи спиртів та фенолів.

Особлива актуальність теми спирти пов'язана з великим застосуванням у різних галузях: медицині, парфумерії, фармації.

Спирти є досить поширеними сполуками у природі і виконують в живих організмах різноманітні функції. Ще більш поширеними сполуками є похідні спиртів, серед яких перш за все слід відзначити складні ефіри. Нижчі спирти та їх ефіри часто обумовлюють запах рослин і входять до складу так званих ефірних масел. Вищі спирти та їх ефіри входять до складу жирів, бджолиного воску, тощо.

В органічній хімії, феноли -- клас хімічних сполук, у молекулах яких присутня гідроксильна група (-OH), приєднана до ароматичної групи.

В рослинах досить поширеними є різноманітні похідні фенолів, наприклад, евгенол, юглон і багато інших. Значна кількість похідних фенолів використовується рослинами і деякими комахами (наприклад, жуком-бомбардиром) як засіб міжвидової конкуренції. Використання фенолів та їх похідних для самозахисту пояснюється властивостями даних сполук - досить велика токсичність і сильна подразнююча дія.

Похожие статьи




Вступ - Загальна характеристика, номенклатура та ізомерія оксигеновмісних органічних сполук

Предыдущая | Следующая