Фінансовий аналіз підприємства та постановка задачи, Організаційна структура підприємства - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Організаційна структура підприємства

ЗАТ "Годинникар" є юридичною особою і діє на підставі статуту і законодавства України.

Підприємство створено 12червня 1996 року.

Засновником є громадянин України Котенко В. Н.

Місце розташування фірми "Годинникар" - Дніпропетровська область, місто Дніпропетровськ, вулиця Карла Маркса 57.

Управління фірмою здійснюється Президентом фірми, який призначається на посаду і звільняється від неї засновником фірми. Президент фірми і його заступник в межах своїх повноважень без довіреності діють від імені фірми, представляють інтереси фірми у відношенні з іншими юридичними лицями, укладають договори і інші угоди, відкривають в банках розрахункові і інші рахунки. Президент фірми несе повну матеріальну відповідальність за діяльність фірми, що знаходиться у розпорядженні підприємства майно, видає накази і розпорядження відповідно до трудового законодавства України, затверджує розміри оплати за договорами. Віце-президент фірми і головний бухгалтер призначаються на посаду наказом президента і підкоряються безпосередньо йому.

Основна ціль діяльності фірми - отримання прибутку, для чого об'єднуються матеріальні, трудові, інтелектуальні і фінансові ресурси.

Так само цілями організації є:

Пристосовування діяльності і системи управління фірмою до зовнішніх і внутрішніх економічних умов, що змінюються;

Збереження колективу фахівців і керівних працівників, що є на фірмі і залучення кращих кадрів;

Забезпечення стабільного положення фірми на ринку;

Збереження і підтримка на необхідному рівні всіх видів фінансових ресурсів;

Фірма арендує: офісне приміщення площею 20,9 кв. м., приміщення під склад - 20 кв. м. Для зручності обслуговування оптових покупців офіс і склад готової продукції розташований в центрі міста.

Предметом діяльності підприємства згідно Статуту є:

    - організація оптової та роздрібної торгівлі товарами (продуктові, не продуктові); - організація і проведення будівельних робіт з матеріалів замовника; - надання послуг населенню, підприємствам і організаціям по будівництву, ремонту; - надання посередницьких послуг населенню, підприємствам і організаціям; - торгово-закупівельна і торгово-посередницька діяльність; - придбання і реалізація всіх видів паливних матеріалів за договірними цінами; -организація оптової і роздрібної торгівлі товарами, у тому числі лікеро-горілчаними виробами; - зовнішньоекономічна діяльність відповідно до законодавчих актів України; -рекламная діяльність.

Правоздатність підприємства у сфері ліцензійованої діяльності, виникає з моменту отримання такої ліцензії і припиняється у момент її вилучення, закінчення терміну дії або визнання недійсної у встановленому законом порядку.

Фірма "Годинникар" має державну ліцензію КСТ №000150 на будівельно-монтажні роботи.

Фірма "Годинникар" здійснює свою діяльність на основі Статуту, "Цивільного кодексу України" (загальна частина), змін і доповнень до нього. Воно має самостійний баланс, друк з своїм найменуванням, штампи, фірмовий бланк і інші реквізити.

Припинення діяльності підприємства може здійснюватися на умовах ліквідації і реорганізації.

У зв'язку з тим, що розглянута проблема буде вирішуватися в додатку до конкретного підприємства (рис. 1.1),

структура інформаційних потоків підприємства

Рис. 1.1 - Структура інформаційних потоків підприємства

То пропоновані проектні рішення в даній роботі продиктовані вимогами, які можна розділити на дві частини: вимоги, пропоновані до суб'єктів підприємницької діяльності в частині обліку матеріальних цінностей, обумовлених законодавством України.

Облік здійснюється реєстрацією в інформаційній системі операцій. Джерелом інформації для реєстрації операції є первинна документація. Форма, призначена для заповнення працівником, що здійснює операцію, установлена правилами. Всі вимоги законодавства, пропоновані до обліку матеріальних цінностей, реалізуються у формуванні первинної документації встановлених форм, а також надання необхідної інформації в бухгалтерію підприємства.

Цим функціональні можливості складського модуля обмежується. Таке обмеження дозволяє:

    - зменшити ризик витоку конфіденційної інформації; - знизити системні вимоги до устаткування; - зменшити час і ресурси зв'язку при обміні інформацією між підрозділами, тому що склади перебувають на значному видаленні друг від друга; - знизити вимоги до кваліфікації співробітників, що обслуговують введення інформації;

Основна інформаційна система містить у собі всі необхідні функції й можливості, необхідні для керування підприємством і прийняття рішень. Функції й можливості інформаційної системи містять у собі наступні позиції:

    - вивід зведеної інформації про залишки й рух товару в розрізі складів, номенклатури товару, партій товару; - аналіз швидкості просування товару з метою визначення залежаного й товару який слабо продається.

Вхідна інформація вноситься оператором на складі під час здійснення або відразу по завершенні господарської операції. Після внесення необхідних даних про господарську операцію, роздруковується відповідна форма документа, що підписується відповідальним виконавцем, що відпускає товар й особою, що приймає цей товар (рис. 1.2). Підпис особи, що видає товар скріплюється печаткою підприємства.

Рішення завдання припиняється автоматично якщо: відсутня необхідна інформація, виявлена недостовірна інформація, виявлені порушення структури бази даних, при виході з ладу устаткування.

Дії операторів визначені інструкцією й меню, що висвітлюється на екрані дисплея й підказує послідовність дій.

Посади осіб і назви підрозділів, які визначають умови й тимчасові характеристики рішення завдання (рис.1.1).

Умови й тимчасові характеристики рішення завдання визначає керівник підприємства.

структура інформаційних потоків

Рис. 1.2 - Структура інформаційних потоків

Для організації господарчої діяльності кожне підприємство повинно мати не тільки основні виробничі фонди, але також мати в наявності оборотні фонди. На відміну від основних виробничих фондів, оборотні фонди беруть участь тільки в одному циклі виробництва, втрачають натуральну форму і цілком переносять свою вартість на знову створений продукт.

Обігові кошти постійно беруть участь у забезпеченні процесу виробництва і реалізації продукції, одночасно знаходяться на всіх стадіях кругообігу коштів. Переходячи з грошової форми вартості в товарну, потім у виробничу, товарну і знову в грошову - обігові кошти забезпечують безперебійну роботу підприємства. Таким чином, сферу виробництва обслуговують оборотні виробничі фонди, а процес реалізації продукції - обігові фонди.

Системи управління обіговими коштами базується на системі обліку, яка є джерелом інформації. Стисла характеристика системи складається зі звітів про закупівлі товарів і послуг у розрізі номенклатури, постачальників, груп, партій, призначена для реєстрації господарських операцій, пов'язаних з обліком матеріальних цінностей з метою формування звітів про закупівлі товарів і послуг у розрізі номенклатури, постачальників, груп, партій. Отримані результати виводяться на екран користувача або роздруковуються.

Перерахування об'єктів при керуванні якими вирішується питання управління та інформаційного забезпечення (рис.1.3).

Вхідна інформація стосовно системи обліку вноситься оператором на складі під час здійснення або відразу по завершенні господарської операції. Після внесення необхідних даних про господарську операцію, роздруковується відповідна форма документа, що підписується відповідальним виконавцем, що відпускає товар й особою, що приймає цей товар. Підпис особи яка відпускає товар скріплюється печаткою підприємства. Особа, що приймає товар зобов'язаний надати доручення на одержання даної партії товару. Дані про отримане доручення вносяться у відповідну графу, при уведенні інформації. Наприкінці робочого дня, або при необхідності раніше, роздруковується реєстр документів (вихідних форм, які роздруковуються в трьох екземплярах), до якого додаються по одному екземплярі форм і передаються в бухгалтерію підприємства. Другий екземпляр видається особі, що одержала товар. Третій екземпляр залишається на складі. До реєстру вихідні форми заносяться автоматично. Відповідальна особа даного складу відповідає за наявність документів внесених інформаційною системою до реєстру. Порція інформації, складова вихідну форму (документ) після занесення до реєстру коректуванню не доступне. Виправлення помилок здійснюється за допомогою введення коригувальної інформації. Всі дії авторизуються за допомогою сформованого для кожного працівника інтерфейсу. Вхід у систему під певним інтерфейсом обмежується паролем. При прибуткуванні товару від постачальника на складі вводиться інформація про номенклатуру із заданою глибиною деталізації й кількості по факті. Дані про сортність, ціну й постачальника вносяться оператором в основному модулі інформаційної системи. Загальні дані про рух товару складах можна одержати, використовуючи тільки основний інформаційний модуль.

Система обліку здійснюється: 1) на складі в режимі діалогу "ПЕОМ - оператор складської інформаційної системи"; 2) у головному офісі в режимі діалогу "ПЕОМ - оператор основної інформаційної системи".

Дії операторів визначені інструкцією й меню, що висвітлюються на екрані дисплея й підказує послідовність дій. Посади осіб і назви підрозділів, які визначають умови й тимчасові характеристики рішення завдання (рис.1.3).

розподіл функцій між персоналом і технічними засобами

Рис.1.3 - Розподіл функцій між персоналом і технічними засобами

Сформована в даний час система організації обігових коштів побудована на таких принципах:

    - по-перше, надання підприємствам самостійності в розпорядженні, управлінні обіговими коштами. Це означає оперативну самостійність у використанні обігових коштів; - по-друге, визначення планової потреби і розміщення обігових коштів по окремих елементах і підрозділах. Мається на увазі розрахунок оптимальної потреби обігових коштів, що забезпечила б безперервність процесу виробництва, виконання планових завдань при ритмічній роботі (розробка довгострокових діючих норм і щорічних нормативів); - по-третє, коригування розрахованих і діючих нормативів з урахуванням вимог мінливих умов господарювання (зміна обсягу виробництва, ціни використаних сировини і матеріалів, паливних і енергетичних ресурсів, постачальників і споживачів, форм застосування розрахунків); - по-четверте, наявність раціональної системи фінансування обігових коштів. Це означає формування обігових коштів за рахунок власних ресурсів і позикових коштів у розмірах, що забезпечують нормальний фінансовий стан підприємства; - по-п'яте, контроль за раціональним розміщенням і використанням обігових кошті. Мається на увазі проведення аналіз ефективності кругообігу використання коштів із метою прискорення їхньої оборотності.

Похожие статьи




Фінансовий аналіз підприємства та постановка задачи, Організаційна структура підприємства - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Предыдущая | Следующая