Розробка інформаційного забезпечення ІС, Загальна характеристика інформаційного забезпечення - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Загальна характеристика інформаційного забезпечення

Інформаційне забезпечення будь-якої системи являє собою методи класифікації та кодування інформації, способи організації нормативно-довідкової інформації, побудова банків даних, зокрема побудова та ведення інформаційної бази.

Інформаційне забезпечення (позамашинне та внутрімашинне) - це сукупність уніфікованих форм первинних документів, систем класифікації і кодування та методів їх примінення в банківській діяльності, а також файли даних, що зберігаються у базі даних і використовуються для автоматизованого вирішення функціональних задач [17, c.235].

Для організації інформаційної взаємодії різноманітних інформаційних систем між собою, а також з різними групами користувачів дані потрібно відповідним чином одно типово описати в усіх системах на різних рівнях, тобто вирішити проблему їх інформаційної сумісності в най широкому розумінні. Цього досягають створенням інформаційного забезпечення, під яким розуміють сукупність форм документів, нормативної бази та реалізованих рішень щодо обсягів, розміщення і форм існування інформації, яка використовується в інформаційній системі при її функціонуванні.

Методичні та інструктивні матеріали - це сукупність державних стандартів, галузевих керівних методичних матеріалів і розроблених проектних рішень щодо створення й супроводження інформаційного забезпечення.

Системи класифікації та кодування - це перелік описів і систем супроводження класифікаторів техніко-економічної інформації на економічному об'єкті.

Інформаційне забезпечення інформаційних систем складається із:

Внутрішнє машинне інформаційне забезпечення;

Зовнішнє машинне інформаційне забезпечення.

Зовнішнє машинне інформаційне забезпечення - це інформація, яка сприймається людиною без використання нею будь-яких технічних засобів. Включає в себе:

Систему класифікації та кодування економічної інформації;

Систему документації;

Схему інформаційних потоків.

Схема інформаційних потоків відображає рух потоків від джерел формування до споживача.

Побудова схем забезпечення виключають дублювання, класифікацію інформації, оптимізацію шляхів проходження документації та їх раціональну обробку.

Внутрішнє машинне інформаційне забезпечення - сукупність всіх даних, які записані на машинних носіях, структурованих за визначеними ознаками і програмне забезпечення, яке організує доступ до цих даних.

Основою внутрішнього машинного інформаційного забезпечення виступає інформаційна база.

Основні принципи створення інформаційного забезпечення: цілісність, вірогідність, контроль, захист від несанкціонованого доступу, єдність та гнучкість, стандартизація та уніфікація, адаптивність, мінімізація введення та виведення інформації (однократність введення інформації, принцип введення - виведення тільки змін).

Інформаційне забезпечення не можна успішно спроектувати без загального планування "згори - вниз" і детального проектування "знизу - вгору".

Вимоги до інформаційного забезпечення такі: інформаційне забезпечення має бути достатнім для виконання функцій ІС, які автоматизуються.

Для кодування інформації, яка використовується тільки в цій ІС, мають бути застосовані класифікатори, які є у замовника ІС.

Для кодування в ІС вихідної інформації, яка використовується на вищому рівні, мають бути використані класифікатори цього рівня, крім спеціально обумовлених випадків.

Інформаційне забезпечення ІС має бути суміщене з інформаційним забезпеченням систем, Які взаємодіють з нею, за змістом, системою кодування, методами адресації, форматами даних і формами подання інформації, яка отримається і видається ІС.

Форми документів та відеокадрів, які вводяться, виводяться чи коригуються через термінали ІС, мають бути погоджені з відповідними технічними характеристиками терміналів.

Сукупність інформаційних масивів ІС має бути організована у вигляді БД на машинних носіях.

Форми подання вихідної інформації ІС мають бути погоджені із замовником (користувачем) системи.

Терміни і скорочення, які застосовуються у вихідних повідомленнях, мають бути загальноприйнятими в цій предметній області і погоджені із замовником системи.

У ІС мають бути передбачені необхідні заходи щодо контролю і оновлення даних в інформаційних масивах ІС, оновлення масивів після відмови будь-яких технічних засобів ІС, а також контролю ідентичності однойменної інформації в БД.

структура інформаційного забезпечення

Рисунок 2.8 - Структура інформаційного забезпечення

Похожие статьи




Розробка інформаційного забезпечення ІС, Загальна характеристика інформаційного забезпечення - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Предыдущая | Следующая