Опис підприємства міста і галузі - Планування підприємницької діяльності. Відкриття магазину жіночого одягу

Магазин "Подіум" почав працювати з 12 квітня 2016 року, у місті Костополі з метою забезпечити жителів міста непродовольчими товарами (одягом). Основною метою магазину "Подіум" є отримання прибуток від виручки.

Основними видами діяльності торгового підприємства є:

    1. Організація торгівлі одягом; 2. Закупівля і продаж товару; 3. Безплатна послуга покупцям припасування виробів по фігурі.

Магазин "Подіум" обслуговує контингент покупців із різним рівнем доходу. Здебільшого магазин орієнтовано покупців із середнім рівня доходу. Торговельна організація має дуже зручне місце розташування у центрі, поруч перебувають школи, поліклініка, ощадбанк, кафе, мережу власних магазинів. Це засвідчує тому, що ньому завжди будуть покупці.

У цьому бізнес-плані планується виявити іще одна магазин жіночого одягу "Подіум". Необхідно придбати приміщення під магазин на вул. Грушевського в місті Костопіль. Вулиця Грушевського поступово насичується торговими магазинами і павільйонами, має велику прохідність, й у тому випадку найвигідніше адресований відкриття торгової крапки й вибору місцеположення магазину. Джерелом фінансування буде власний капітал. Площа приміщення разом із складом включає 100м.

Організаційна структура магазину представлена малюнку 1. Чисельність співробітників магазину на 01 квітня 2016 року становить 8 людей.

Директор (1)

Бухгалтер (1)

Старший продавець (1)

Водитель(1)

Прибиральниця (1)

Продавец-консультант (3)

Малюнок 1 - Організаційна структура магазину "Подіум "

Організаційна структура магазину "Подіум" є найпростіше лінійно-функціональною. Сутність лінійно-функціональною структури управління у тому, що управляючі на об'єкт можуть передаватися лише одною домінантним обличчям - керівником, котра отримує офіційну інформацію тільки від своїх, безпосередньо йому підлеглих осіб, приймає рішення з всіх цих питаннях, які належать до керованої ним частини об'єкта, і над його роботу перед вищим керівником.

Цей тип організаційної структури управління застосовується у умов функціонування малих підприємств з нескладним виробництвом за відсутності вони, розгалужених кооперованих зв'язку з постачальниками, споживачами, науковими і проектними організаціями та т. д.

Розглянемо особливості роздрібної торгівлі одягом у Росії.

Роздрібна торгівля - одне з найзначніших суспільству галузей господарства. В Україні її налічується 1,4 млн. роздрібних торговців, сукупний обсяг продажів яких перевищує 1 трлн. доларів. У сфері роздрібної торгівлі працює близько 20 млн. людей. Варто, проте, відзначити, що впродовж останніх 10 років в Україні кількість працівників торгівлі зросла на 30%, тоді як чисельність виробничих робочих скоротилася на 21%.

Керівникам торгових підприємств стоїть приділити особливу увагу питанням, що стосується розробки стратегії, розміщення магазинів, вибору товарного асортименту і послуг, і навіть ціноутворення, просування та умов надання товарів у магазині, оскільки у умовах сильної конкуренції, та постійних швидких змін - у для ринкового середовища, прийняття цих рішень можуть призвести до успіху магазину, перевищити рівень очікуваних доходів.

Відповідно до думки "Експресс-Обзор", ринок одягу України вважається перспективним привабливим.

Аналіз і прогноз розвитку ринку. Попри його поступове насичення і це уповільнення темпів приросту, він росте досить швидко. Тоді як у Європі продажі зростають загалом 5 % на рік, в Україні вони за підсумкам 2015 роки підскочили на 10,6% в гривнях.

Особливо перспективними у структурі ринку одягу по функціональному призначенню є одяг для вагітних - з темпом зростання 25,5% в гривнях за підсумками 2015 року, і навіть спортивна, джинсова одяг і спецодяг.

Менш привабливим сегменті ринку одягу є ринок спіднього. На думку експертів, він дуже перенасичений - середній і верхній цінові сегменти представлені величезною кількістю світових брендів, нижній сегмент повністю окупували азіатські виробники, і навіть нечисленні вітчизняні марки. Насиченість сегмента стверджують і кількісні показники - темп приросту цього сегмента в 2015 року становив -0,4% в рублях. За оцінкою "Експресс-Обзор", у найближчі двох років український ринок одягу зростатиме і за підсумками 2016 року становитиме 1241 млрд. дол. Українські виробники одягу забезпечили лише 3,4% сукупного попиту неї. Такий великий обсяг імпорту досягається рахунок те, що багато вітчизняних бренди розміщують замовлення пошив одягу по закордонах через складнощі з організацією і веденням виробництва на своїх батьківщині. Випуск ж одягу на вітчизняних підприємствах досить дорогий пов'язаний зі значними труднощами. За підсумками 2015 року обсяг імпортних постачання у країну становить майже 968 млрд. дол.

Основним ціновим сегментом у структурі ринку одягу 2015 році став сегмент середньої ціни - 68% усього продажу одягу вартісному вираженні.

Сегмент жіночого одягу традиційно займає більшу частину структури ринку з споживчому призначенню - за підсумками 2015 року в її продажу довелося порядку 60% всього ринку. Але найбільше активно публікується в ЄС розвиваються сегменти чоловічий та дитячої одягу, збільшивши свої продажу 2015 року на 13,4% і 16,6% в гривнях відповідно.

У середньому, 2014 року кожний чоловік витратив на одяг майже 3 рази менше, ніж дружина й в 3,6 рази менше, що було витрачено кожного підлітка. На дитячий одяг в 2015 року батьки витратили у середньому 11 тис. Дол. кожного дитини.

У 2015 року купівля одягу, взуття, тканин всіх видів населення витратила порядку 10,5% від усіх споживчих витрат - продукти, послуги, непродовольчі товари. У структурі витрат громадянина РФ Витрати одяг становлять 8,2%. Витрати українськиї сімей на одяг в 2015 року збільшилися, проте їх структура залишалася майже незмінною. Так було в загальної сукупності значну частину традиційно становлять Витрати жіночий одяг (щонайменше 60%). Менш 18% забирають купівлю виробів чоловікам, менш - 32% на дитячі.

Лідерами з продажу одягу традиційно є дві регіону - Одеса і Хмельницький. На сукупну частку за підсумками 2015 роки випало майже 40% всього обсягу продажів одягу вартісному вираженні.

На українському ринку одягу проявлятися тенденції, характерні для розвинених західних ринків. Передусім, це прискорення виробничого циклу і збільшення обсягів провадження з одночасним зниженням витрат. У зв'язку з цим зменшується частка практичних речей "на день". Якщо кілька тому речі подібного типу становили до 90% колекцій, той зараз - трохи більше 15%.

Слід зазначити, що девальвація української гривні в 2015 році таки не залишилося без наслідків. Девальвація сприяла перерозподілу витрат росіян. Дедалі більше громадян витрачають основну частину свої доходи їжу і товари першої необхідності, скорочуючи Витрати "предмети розкоші", зокрема і одяг. Але аналітики сходяться в думці: опинившись затиснутими між досить низькими можливостями покупців і ростучими апетитами торгових центрів, котрі підвищують орендні ставки, одягові магазини всіх без винятку форматів мали затягнути паски. "Тепер чимало людей торгові центри просять вже з0/кв. м, що дуже дороге для магазинів одягу, якщо вони можуть прогнозувати масовий попит. Щоб у межах прийнятною норми рентабельності, продавці змушені на скорочення площ бутиків і заощаджувати на зарплатах персоналу. Як наслідок, у галузі вже сформувався жорсткий дефіцит кадрів страждає сервіс.

На думку експертів, останні півроку рентабельність магазинів знизилася принаймні на 10%, проте досить високої, досягаючи 100%. Тому, попри не найкращі свої часи, російський ринок одягу продовжує цікавити як вітчизняних, і іноземних інвесторів. У 2014 року у нашій країні почали працювати мережі Marks &; Spenser і Zara, причому обидві плекають досить амбіційні плани стосовно свого розвитку на Україні. Продовжують нарощувати кількість торгових точок майже всі існуючі мережі, активно розвиваючись як і містах-мільйонниках, і у менших населених пунктів, чому над останню сприяють поява у регіонах нових ТЦ. Людмила Бойко зазначає, що одягові мережі продовжують витискувати з цього бізнесу базарників, стверджуючи, що у наступних років торгівля предметами гардероба остаточно переміститься до магазинів. За її оцінками, відкриття новою торговою точки вимагає вкладень від 0 за кілька тисяч доларів на вартість квадратного метра, але термін окупності об'єкта досить малий і як від шість місяців до півтора року. Настільки приваблива оборотність первісного капіталу призведе до того що, що торговці продовжать збільшувати число магазинів. Будуть з'являтися нові ТМ одягу. Ринок доки насичений, отже компанії спробують зайняти вільні місця. В міру зростання пропозиції неминучі і якісних змін. Адже з кожним роком вимоги покупців до одягу підвищуються, тоді як поданий у нашої роздробі асортимент нерідко залишає бажати кращого, а справді якісна одяг продають за явно завищеними цінами. З посиленням конкуренції продавцям доведеться на додаткові поступки, знижуючи норму прибутковості своїх бізнесів. Фахівці очікують, що у наступнихдвух-трех років рентабельність продажу одягу зменшиться й нічого очікувати перевищувати 20-25%. Але, попри прогноз нині цей вид бізнесу є найбільш рентабельним.

Серед сили-силенної інструментів аналізу ринкової позиції підприємства однією з наочних є розробкаSWOT-матрици. Сутність такого аналізу залежить від оцінці перспектив фінансово-господарську діяльність підприємства у два аспекти. Ведучи мову про сьогоднішній стан підприємства, визначають його чесноти та вади, а погляд з перспективи виявляє можливість продовження подальшої роботи і загрози успішному виконання планів. Результати зводяться в таблицю, що дає наочний матеріал для планування подальшої діяльності з подоланню недоліків, і реалізації ринкових переваг підприємства з урахуванням виявлених можливостей та загроз. Составлю матрицюSWOT для аналізованого підприємства. Виходячи, з цієї матриці можна запропонувати такі напрями стратегічного планування діяльності досліджуваного підприємства (малюнок 2).

Можливості

    1. Що стосується поліпшення економічного становища очікується зростання доходів населення і підвищення життя населення, як наслідок збільшення попиту одяг. 2. Рік у рік змінюється тенденція моди, що веде до відновлення гардероба. 3. Сприятливі бізнесу тенденції: стабілізація курсу національної валюти. 4. Розвиток інвестиційних можливостей банків та комерційним структурам, завдяки чого можна продавати одяг в кредит.

Погрози

    1. Зниження попиту одяг. 2. Недолік коштів в споживачів 3. Возрастающая активність конкурентів виявляється у зниження цін, збільшенні асортименту. 4. Підвищення безробіття може викликати зниження рівня доходів населення. 5. Недолік кваліфікованих кадрів над ринком робочої сили в.

Сильні сторони

    1. Підприємство фінансово-стабільно, ліквідне. 2. Власник магазину вкладає гроші у розвиток бізнесу. 3. Є коло постійних покупців. 4. Продукція конкурентоспроможна над ринком.

Сильні і можливості

    1. Проведення маркетингового дослідження ринку жіночого одягу містаНевьянска 2. Збільшення прибутків і обсягу продажу одягу. 3. Відкриття новою торговою точки (магазину).

Сильні і загрози. Підвищити конкурентоспроможність з допомогою запровадження гнучких цін.

    2. Підвищення кваліфікації продавців. 3. Утримання над ринком своїх позицій. 4. Пошук нових ринків.

Слабкі сторони

    1. Низькі Витрати на рекламу і просування товару. 2. Вразливість стосовно можливого конкурентного тиску. 3. Відсутність кредитування клієнтів. 4. Неширокий асортимент. 5. Відсутність автоматизованої системи управління продажами.

Слабкі і можливості

    1. Проведення великої рекламної кампанії 2. Укладання договорів із банкамиРусФинанс і Коштовності Уралу на кредитування покупців. 3. Розширення асортименту.

Сильні і загрози

    1. Налагодження функцій маркетингу. 2. Використання стратегії диференційованого маркетингу. 3. Підвищення конкурентоспроможності. магазину з допомогою сегментування ринку України і вдосконалення асортименту.

Малюнок 2 - >SWOT-аналіз магазину "Подіум "

Похожие статьи




Опис підприємства міста і галузі - Планування підприємницької діяльності. Відкриття магазину жіночого одягу

Предыдущая | Следующая