Аналіз стратегічних альтернатив за допомогою матриці І. Ансоффа "товар/ринок" - Дослідження маркетингової діяльності підприємства "Adidas-Україна"

Різновидом портфельних матриць є матриця відомого американського фахівця зі стратегічного менеджменту Ігоря Ансоффа, призначена для опису можливих стратегій підприємства в умовах зростаючого ринку. Вважається, що при виборі напрямів зростання підприємства є кілька стратегічних альтернатив: стратегія вдосконалення діяльності, товарної експансії (розроблення нових або вдосконалення існуючих продуктів), розвитку ринку, диверсифікації.(табл.2.2)

Таблиця 2.2

Старий ринок

Новий ринок

Старий товар

Глибоке проникнення на ринок:

    - проведення рекламних, лотерей; - організація пункту прийому поверненого товару; - зниження витрат; - активізація рекламної активності; - стимулювання збуту; - розвиток збутової мережі

Розвиток товару:

    - виявлення нових сфер використання; - вихід на нові сегменти ринку; - вихід на нові територіальні ринки; - пропонування товару через нові ринки збуту

Новий товар

Розробка нового товару:

    - підвищення якості товарів; - розробка нових моделей; - розширення асортименту; - створення товарної лінії для вагітних; - підвищення іміджу підприємства

Диверсифікація:

    - проведення презентацій нової продукції; - відкриття спеціалізованих магазинів для домашніх улюбленців; - випуск більш доступної лінії товарів для покупців середнього віку

Стратегія глибокого проникнення на ринок означає збільшення обсягів збуту та ринкової частки підприємства без зміни його товарно-ринкових позицій.

Стратегія проникнення на ринок (існуючий товар - існуючий ринок) Природна стратегія для більшості компаній, що прагнуть збільшити частку існуючих товарів на відповідному ринку. Розширення проникнення на ринок - це найочевидніша стратегія, її звичайне практичне вираження - прагнення збільшити продажі.

Основними інструментами можуть бути: підвищення якості товарів, підвищення ефективності бізнес-процесів, залучення нових клієнтів за рахунок реклами. Джерелами зростання продажів також можуть бути: збільшення частоти використання товару (наприклад, за рахунок програм лояльності), збільшення кількості використання товару.

Стратегія розвитку ринку (існуючий товар - новий ринок) Дана стратегія означає адаптацію та виведення існуючих товарів на нові ринки. Для успішного здійснення стратегії необхідно підтвердити наявність на новому ринку потенційних споживачів існуючих продуктів. Варіанти включають географічну експансію, використання нових каналів дистрибуції, пошуку нових груп споживачів, які поки не є покупцями товару.

Стратегія розвитку товару (новий товар - існуючий ринок) Пропозиція на існуючому ринку нових товарів - стратегія розвитку товару. У рамках цієї стратегії можливе виведення на ринок принципово нових продуктів, удосконалення старих, розширення лінійки товарів (різноманітність). Така стратегія типова для високотехнологічних компаній (електроніка, автомобілебудування)

Стратегія диверсифікації (новий продукт - новий ринок) Висновок товару принципово нового типу на новий для компанії ринок. Найбільша витратна і ризикована стратегія. Використовується при вичерпанні можливостей зростання на існуючих ринках, зміну кон'юнктури ринку, при догляді компанії з існуючого ринку, вигідних можливостей і високою потенційною вигоді захоплення нового ринку.

Вважається, що при виробленні стратегії основну увагу потрібно приділити полю "Слабкі сторони", так як воно дає можливість для розвитку. Зіставлення сильних сторін фабрики створює сприятливі умови перш за все щодо перспективних, з розробленим брендом продуктів. До цих продуктів необхідно застосувати активну атакуючу стратегію, розширити виробництво і позиціонуватися на нових цінових сегментах.

Загрози в основному відбуваються за рахунок підвищення тиску з боку конкурентів. З урахуванням сильних сторін компанії "Adidas" (гнучка цінова політика, репутація) стратегію можна визначати як оборонну, так як необхідно враховувати також чинники, що потрапили на поле "слабкість і загроза". Оборонна стратегія сформульована на основі результатів маркетингових досліджень у вигляді стратегій позиціонування основних видів товарів магазинах "Adidas".

Таким чином для підприємства основними проблемами, на які варто звернути увагу в першу чергу є:

Великі фінансові витрати.

Пошук нових шляхів управління.

Відсутню увагу по відношенню до клієнтів.

Зростаюча собівартість товару.

Відстеження підробленого товару.

Перенасичення ринку.

Похожие статьи




Аналіз стратегічних альтернатив за допомогою матриці І. Ансоффа "товар/ринок" - Дослідження маркетингової діяльності підприємства "Adidas-Україна"

Предыдущая | Следующая