МАРКЕТИНГОВА ЦІНОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА - Організація маркетингової діяльності підприємства

Складовою частиною політики цін є розроблення цінової стратегії ТОВ "Епіцентру К". Стратегія ціноутворення "Епіцентру К" -- це основні напрями, заходи та методи, за допомогою яких може бути досягнута визначена мета цінової політики.

Існує багато цінових стратегій, які можна об'єднати в три групи:

    -- стратегія низьких цін; -- стратегія високих цін; -- стратегія нейтральних(середніх) цін.

В "Епіцентрі К" застосовують цінову стратегію нейтрального ціноутворення, за якої ціни встановлюються на середньому рівні, що склався на ринку. У цьому випадку значення ціни як інструменту цінової політики гіпермаркету не має великого значення. Вибір такої стратегії зумовлюється тим, що ТОВ "Епіцентр К" не має можливостей установити на продукцію високу ціну, тому що вона не вирізняється високими споживчими властивостями або на ринку відсутні покупці, які б змогли заплатити за товар найвищу ціну. Реалізація продукції незнайомої фірми за низькою ціною, з одного боку, може бути сприйнята покупцями як свідчення невисокої якості товару, а з іншого, неодмінно викличе негативні дії конкурентів проти неї. Таким чином, нейтральне ціноутворення є вимушеною стратегією для ТОВ "Епіцентру К", яке працює на ринку, де попит істотно залежить від рівня цін, а конкуренти готові застосувати проти нього засоби "цінової війни".

Отже, за допомогою спостереження консультант одержує інформацію про: методи роботи; трудову дисципліну і темп роботи; умови роботи (шум, освітлення, температура, вентиляція); відношення і поведінку керівників вищої і середньої ланок, контролерів, спеціалістів і робочих; міжособові і міжгрупові стосунки. Складовою частиною політики цін є розроблення цінової стратегії ТОВ "Епіцентру К."

Важливу роль в підвищенні ефективності управління ціноутворенням на підприємстві відіграє теоретико-методологічні засади методичного апарату формування стратегічних цінових рішень. Система таких цінових рішень являє собою стратегію ціноутворення на підприємстві.

Огляд сучасної літератури з проблеми формування стратегії ціноутворення підприємств реального сектора економіки загалом і роздрібних торговельних підприємств зокрема свідчить про те, що сучасна наукова думка ще не визначилась із сутністю основних понять і принципів. Серед основних теоретико-методологічних питань, що найбільш розглядаються сучасними науковцями, найбільш актуальним є визначення сутності таких понять як "політика" і "стратегія ціноутворення підприємств".

Залежно від аспектів дослідження проблеми ринкового ціноутворення в економічній літературі існує багато підходів до визначення основних етапів формування цінової політики підприємства. Наприклад, одні автори, досліджуючи ринкове ціноутворення акцентують увагу на таких трьох основних етапах:

    -вибір конкретного напрямку ціновоїполітики підприємства; -визначення методичного підходу до формування ціни; - розробка заходів, спрямованих на досягнення визначених цілей. Інші автори пропонують від чотирьох до восьми основних етапів процесу формування цінової політики. Цінова політика підприємства повинна мати циклічний характер, її слід розглядати як сукупність основних елементів процесу ухвалення управлінських рішень щодо цін.

Оцінка результативності маркетингу:

А) продукт:

Змінити асортимент пропонованих послуг, зробити його більш відповідним новим запитам і скоротилися фінансові можливостями потенційних замовників;

- відповідає;

Даним питанням відповідні посадовці, які слідкують за реалізацією товару;

    - товари будівельних гіпермаркетів по Україні не дуже відрізняються, тому компанія ООО "Епіцентр К", пропонує більший вибір супроводжуючих послуг, чим завоювала неодмінно краще відношення ніж конкуренти; - самий важливий параметр, за яким необхідно удосконалити продукти це якість. Б) ціна:
      - ціль в ціновій політиці компанії - отримання максимального прибутку з кожної угоди, а визначають ціни за мониторингом інших гіпермаркетів; - ціни на наші продукти залежать від витрат виробництво; - так, ціна і цінність нашого продукту відповідає в очах наших покупців; - керівництво компанії знає все про цінову еластичність попиту. - наша цінова політика, відповідає інтересам дистриб'юторів, дилерів, інших збутових посередників в повній мірі
    В) канали збуту :
      - ціль стратегії компанії в області збутової мережі, охопити весь ринок; - різні збутові посередники, діють дуже ефективно, це видно по результатам продажів.
    Г) просування продукту :
      - ціль реклами наших продуктів, це розширення каналів збуту і збільшення обсягів продажу; - реклама фінансується в залежності від необхідності; - бюджет реклами визначається за розрахунками витрат на окремі етапи виробництва, в залежності від різновиду реклами; - що ваші споживачі думають про вашу рекламу? - засоби масової інформації, для розміщення нашої реклами, вибрані правильно, це радіо, телебачення, ЗМІ та ін.; - заголовки рекламних повідомлень є вдалими "День від дня, низька ціна"; - витрати на просування продукту на ринку, та розвиток зв'язків з громадськістю є достатнім; - так, служба по зв'язках з громадськістю, нашої компанії, володіє достатнім творчим потенціалом і винахідливістю для поліпшення і вдосконалення роботи компанії.

Вирішуючи питання щодо ціни товару, фірма - виробник повинна зібрати всю достовірну інформацію. Проте не слід ототожнювати інформацію і дані. Рішення щодо цін фірма може приймати тільки всебічно вивчивши інформацію. Дані слугують лише вихідним матеріалом, аналізуючи який можна отримати якісні продукцію. Якщо фірма не проведе такого аналізу, вона буде мати лише набір фактів та цифр, які не тільки не допоможуть, а й ускладнять прийняття правильних рішень і відповідно орієнтацій.

Дані слід збирати будучи впевненим, що вони слугуватимуть потенційним джерелом інформації. Тому керівництво фірми має визначитись, в яких напрямках збирати дані, за якими питаннями потрібна інформація. Як правило, компанії збирають інформацію за такими напрямками як ринок товару ( тип конкуренції ), галузь промисловості, урядова діяльність.

Фірма виробник потребує інформацію про конкурентів та конкуруючі товари, виробництво і затрати, відношення між виручкою від реалізації товар

Збираючи і опрацьовуючи інформацію стосовно цін, фірма має вивчити:

Ринок, на якому продає свою продукцію;

Всі потенційні можливості вироблюваного товару;

Свою та суміжні галузі для виявлення існуючих і потенційних конкурентів;

Рішення уряду. Для прийняття вірного і обумовленого рішення по цінам необхідно мати слідуючий перелік інформації:

Ринок і товар. Сегменти ринку, в яких реалізується товар. Вимоги, які висуваються покупцями щодо товару. Географічне положення ;Новизна товару. Ємкість ринку. Якість товару в порівнянні з товарами конкурентів. Головні конкуренти. Відповідність товарів по цінам. Перспективи росту об'єму продаж. Здатність задовольняти потреби покупця, в тому числі і перспективні. Кон'юнктура ринку протягом 2 років. Необхідність модифікації. Конкуренція на ринку. Політика уряду. Конкуруючі товари в продажу. Вплив на ринок політики уряду. Доля ринку конкурентів. Вплив на окремі фірми. Можливість зміни цін. Фінансове положення конкурентів. Дії конкурентів, які можна передбачити у випадку зміни умов ринку. Офіційні дані про прибутки та збитки. Виробництво і витрати. Виручка від реалізації та прибуток. Об'єми виробництва та складські запаси товарів у фірми на конкретну дату. Співвідношення між виручкою від продажу, прибутком і витратами по - різним видам товарів. Витрати, які відповідають даному рівню наявності складських запасів Вплив об'ємів виробництва на виручку від продажу та прибуток. Вплив на витрати зміни об'ємів виробництва і складських запасів. Питома вага прибутку в ціні одиниці товару фірми та його відмінність від аналогічного показника конкурентів

Затрати, які мають безпосереднє відношення до прийняття рішень щодо цінових питань. Фірма повинна приймати всі міри для отримання вищезгаданої інформації. Якщо вона не зможе зібрати і проаналізувати інформацію, покладаючись на власні сили, необхідно звернутися до послуг підприємств, які спеціалізуються на аналітичних дослідженнях.

Класифікація цінової стратегії в залежності від рівня цін.

Стратегія високих цін:

    - стратегія престижних цін - передбачає встановлення високих цін на товари високої якості чи товари з унікальними властивостями, які розраховані на ексклюзивні покупки. Покупці в цьому сегменті мають низьку чутливість до ціни та орієнтуються на чинник престижності; - стратегія "зняття вершків" - передбачає встановлення максимально високої ціни при виході на ринок з принципово новим товаром, що не має аналогів. Це дає можливість продавцю на протязі певного часу користуватися монопольним становищем, яке максимізує короткотерміновий прибуток за рахунок підвищеної норми прибутку; - стратегія східчастих премій (стратегія ковзної падаючої) - передбачає спочатку встановлення високих цін з поступовим зниженням величини надбавки до ціни, яка забезпечить продажі в сегментах ринку з високою ціновою чутливістю. Ціна починає знижуватися по мірі насичення сегменту. O Стратегія низьких цін (стратегія проникнення на ринок, стратегія цінового прориву) - передбачає встановлення низьких цін, яке максимізує довготерміновий прибуток. Вона ефективна при виконанні двох умов: а) високому рівні цінової еластичності попиту; б) якщо конкуренти не можуть відповісти аналогічним зниженням цін. O Стратегія середніх цін (нейтральна стратегія) - передбачає встановлення цін на рівні середньо галузевих чи середньо ринкових, має на меті отримання прибутку в довготерміновій перспективі. Стратегія може використовуватися на всіх стадіях життєвого циклу товару, крім стадії спаду.

Похожие статьи




МАРКЕТИНГОВА ЦІНОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА - Організація маркетингової діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая