Складові частини промисловості України - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

Промисловість є провідною галуззю господарства України. В її складі виділяють видобувні та обробні галузі. Видобувна промисловість займається видобутком різних видів палива і сировини з надр Землі, тому її розвиток і поширення залежать від розміщення і запасів корисних копалин.

До Обробної промисловості відносяться галузі, які займаються обробкою чи переробкою сировини і напівфабрикатів. Це -- машинобудування, металургія, деревообробна та інші галузі.

За видом продукції, що випускається, галузі об'єднують у важку, легку і харчову промисловість. Сукупність галузей, які виробляють сировину, паливо, знаряддя праці, складає важку промисловість. До неї належать паливна, електроенергетична, металургійна, хімічна, машинобудівна, лісова і деревообробна, промисловість будматеріалів. До легкої відносять галузі промисловості, які виробляють товари народного споживання -- одяг, взуття, тканини, парфумерію та інші. Іноді для того, щоб розрізнити галузі за використанням їхньої продукції, вдаються до поділу галузей промисловості на галузі груп "А" і "Б". До групи "А" відносять галузі, які випускають засоби виробництва, а до групи "Б" -- товари споживання. У такому випадку до першої групи попадають галузі важкої і деякі легкої промисловості, а до другої -- деякі галузі важкої, легкої і харчова промисловість.

Похожие статьи




Складові частини промисловості України - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

Предыдущая | Следующая