Аналіз вивченості каменесамоцвітної сировини в східній частині України. - Каменесамоцвітна сировина в геологічних формаціях східної частини України

На території досліджень виявлено понад 100 перспективних проявів і точок мінералізації більш ніж по 30 видах мінералів і гірських порід, що мають декоративні властивості.

На українському каменесамоцвітному ринку сьогодні домінують товари з сировини Росії (змійовик, яшма, селеніт, агати), Вірменії (обсидіан), Ірану (мармуровий онікс), Китаю (нефрит, халцедони, агати). Процентне співвідношення кількості виробів із самоцвітів різного походження на виставках "Світ каменю" у м. Дніпропетровську в загальних рисах відображає ситуацію всього українського ринку: Росія - 45 %, Вірменія - 27 %, Іран - 14 %, Китай - 9 %, Україна - 5 %.

На основі аналізу наведених даних встановлено, що каменесамоцвітна сировина східної частини України недостатньо вивчена з позицій сучасного стану геологічної науки. Для багатьох видів кольорового каміння не визначені умови утворення, рудоконтролюючі структури, морфологія рудних тіл, речовинний склад і характер розподілу різних видів самоцвітів у геологічних формаціях.

Дослідження приналежності каменесамоцвітної сировини до конкретних формаційних комплексів дозволить виділити перспективні об'єкти кольорового каменю і встановити їх промислове значення.

Похожие статьи




Аналіз вивченості каменесамоцвітної сировини в східній частині України. - Каменесамоцвітна сировина в геологічних формаціях східної частини України

Предыдущая | Следующая