Вступ - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

Актуальність теми: промисловість - найважливіша структурна ланка (сектор) господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого в народному господарстві.

Провідна роль промисловості в економіці України визначається, перш за все, тим, що, забезпечуючи всі галузі народного господарства знаряддями праці та новими матеріалами, вона є найбільш активним фактором науково-технічного прогресу і розширеного відтворення в цілому. Серед інших галузей господарства промисловість вирізняється комплексно - і районоутворюючими функціями.

Темпи росту, рівень розвитку і структура промисловості - важливі показники не тільки кількісної, але і якісної характеристики народного господарства та життєвого рівня населення. Від рівня розвитку індустрії залежить технічний рівень виробництва, структура господарства, його територіальна організація. За роки радянської влади випереджаючий розвиток галузей важкої промисловості визначив рівень економічного і військового потенціалу країни. Важка індустрія була зорієнтована на розвиток військово-промислового комплексу, а не на підйом економіки галузей, що виробляють предмети споживання. І тому виробництво засобів виробництва (група А) розвивалось найбільше, а його частка у загальному обсязі виробництва становила 71,2% (1989 р.). Частка виробництва групи Б (виробництво предметів споживання) становила 28,8%.

Об'єкт дослідження: промисловий комплекс України.

Предмет дослідження: структура промислового комплексу, галузі промисловості України.

Мета дослідження: вивчити і науково обгрунтувати формування факторів розміщення галузей промисловості та стан промисловості на сучасному етапі, знайти шляхи вдосконалення структури промисловості України.

У відповідності з метою і гіпотезою дослідження ставляться такі завдання:

    1) вивчити та описати галузеву структуру промисловості України; 2) охарактеризувати всі галузі промисловості України; 3) визначити основні проблеми розвитку промисловості на сучасному етапі.

Методи дослідження: порівняльний, описовий, картографічний, системний підхід, аналіз наукових, краєзнавчих та літературних джерел, статистичний та ін.

Наукова новизна дослідження полягає у тому, що зважаючи на те, що в останні роки відбуваються негативні зміни в галузевій структурі промисловості країни, є доцільним вивчити і проаналізувати причини занепаду промисловості, що і є метою цієї курсової.

Практичне значення дослідження полягає у поглибленню знань з курсу економічної географії та можливість використати даного матеріалу у подальшій навчальній діяльності.

Джерельна база роботи: в курсовій роботі були використані матеріали бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н.Каразіна, та таких сайтів: https://ukrstat. org/uk ; http://www. epravda. com. ua

Логіка дослідження зумовила Структуру курсової роботи: вступ, 3 розділи, висновки, список використаних джерел із 25 найменувань, 3 додатків. Загальний обсяг 37 сторінок.

Похожие статьи




Вступ - Фактори формування та розміщення галузей промисловості України

Предыдущая | Следующая