ВВЕДЕННЯ - Нормування якості навколишньго середовища

Наведені в даній роботі відомості, імовірно, здадуться многим знайомими (якщо не очевидними). Однак практика роботи мережі незалежного екологічного моніторингу, та й просте читання різноманітних звітів, статей, заміток у ЗМІ свідчать про те, що саме нерозуміння системи нормування приводить до появи прикрих помилок в інтерпретації цікавого фактичного матеріалу.

Відповідно до природоохранительным законодавства Російської Федерації нормування якості навколишнього природного середовища виробляється з метою встановлення гранично припустимих норм впливу, що гарантують екологічну безпеку населення, збереження генофонду, що забезпечують раціональне використання й відтворення природних ресурсів в умовах стійкого розвитку господарської діяльності. При цьому під впливом розуміється антропогенна діяльність, пов'язана з реалізацією економічних, рекреаційних, культурних інтересів і вносящая фізичні, хімічні, біологічні зміни в природне середовище.

Певна в такий спосіб ціль має на увазі накладення граничних умов (нормативів) як на сам вплив, так і на фактори середовища, що відбивають і вплив, і відгуки экосистем. Принцип антропоцентризму вірний і відносно історії розвитку нормування: значно раніше інших були встановлені нормативи прийнятних для людини умов середовища (насамперед, виробничої). Тим самим був покладений початок роботам в області санітарно-гігієнічного нормування. Однак людина не самий чутливий з біологічних видів, і принцип "Захищена людина - захищені й экосистемы", загалом кажучи, невірний.

Похожие статьи




ВВЕДЕННЯ - Нормування якості навколишньго середовища

Предыдущая | Следующая