Введення. - Лісові й торф'яні пожежі

Сьогодні, у століття технічного прогресу, розвитку науки й технології у світі відбувається безліч різного роду аварій, катастроф, неодмінно пов'язаних із загибеллю людей, з руйнуванням матеріальних цінностей, з виникненням серйозних порушень екології й. т. буд.

Усе більше актуальної ставати тема надзвичайних ситуацій природного характеру. Число повеней, землетрусів, вивержень вулканів збільшується з кожним роком, у них гине все більша кількість людей.

До надзвичайних ситуацій природного характеру ставляться лісові й торф'яні пожежі. Російська Федерація славиться своїми лісами, вона - один з найбільших в усьому світі експортер деревини. Але останнім часом загальна площа лісів несоизмеримо скорочується. І одна із причин такого скорочення - лісові й торф'яні пожежі. У цей час щорічно виникає безліч лісових пожеж, збільшуються й катастрофічні спалахи лісових і торф'яних пожеж. Шкода, що вони приносять людству, величезний, особливо якщо враховувати не тільки прямій, але й непрямий збиток. У першій половині двадцятого сторіччя на території Росії було 46 типів лісу, з них до наших днів збереглося тільки 25. Причому, деякі з них лише у вигляді невеликих островів і ним загрожує знищення.

Лісова пожежа - стихійне (некероване) горіння, що поширилося на лісову площу, оточену непалаючою територією. У лісову площу по який поширюється пожежа, входять і відкриті лісові простори. До однієї пожежі ставиться вся пройдена вогнем площа, оточена непалаючої в цей момент територією. У своїй роботі, я як автор, хочу охарактеризувати хід, причини виникнення, заходу щодо попередження й гасінню лісових і торф'яних пожеж, показати збиток, що вони наносять людству; проаналізувавши ситуацію, пов'язану з лісовими й торф'яними пожежами в Росії в 2002 році спробувати визначити потенційні території, у яких можливі лісові й торф'яні пожежі влітку 2003 року.

Пожежа легше попередити, чим згасити.

Похожие статьи




Введення. - Лісові й торф'яні пожежі

Предыдущая | Следующая