Вступ - Напрями охорони оточуючого середовища в контексті вирішення загальної кризової екологічної ситуації у світі

Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок з важливими науковими чи практичними завданнями.

Починаючи з кінця 60-х років минулого століття, вчені екологи почали попереджувати: "'Людство на порозі екологічної катастрофи!". Спочатку це не сприймалось всерйоз, але поступово, і ми всі цьому свідки, про це заговорив увесь світ. Навіть у нашій країні, що завжди похвалялась своєю екологічною чистотою і турботою про навколишнє середовище, виникли різноманітні неформальні зелені рухи і організації, які забили тривогу з приводу тієї екологічної кризи, в якій опинилось багато регіонів нашої країни. Наприклад, тільки один Чорнобиль поставив на грань виживання частину України, більшу частину Білорусі і південно - західні райони Росії.

Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми, на які спирається автор.

На Міжнародній екологічній конференції, яка відбулася в Ріо-де-Жанейро (1992р), прозвучали слова: найперше, що повинно зробити людство - це сформувати Нове екологічне мислення у кожної людини. Як мінімум, для цього конче потрібно направити декілька мільярдів доларів на відповідне Екологічне навчання всіх - від дітей до пенсіонерів, ввести відповідні курси з екології в школах, університетах, особливо технічних. Всі технічні рішення повинні розглядатися, перш за все, з екологічного боку: як звести до мінімуму шкідливий вплив від впроваджуваної техніки, на який вид сировини орієнтувати нову технологію, щоб як найменшою мірою порушити природний баланс, як передбачити послідовну переробку відходів виробництва, щоб зробити технологію безвідходною. Вплив науково-технічного прогресу та науково-технічної революції на навколишнє середовище. Науково-технічний прогрес - Це єдиний, взаємозумовлений розвиток науки і техніки, який є найважливішою стороною і ознакою еволюції суспільства. НТП включає в себе як поступові зміни (еволюцію), так і стрибки в розвитку (революції). Як справедливо зауважив Ф. Енгельс, "якщо в суспільстві з'явиться відповідна технічна потреба, то це просуне науку вперед більше, ніж десятки університетів". Це характерно і для екології. Якщо до середини 60-х років мало хто знав про існування цієї науки, то зараз, за словами академіка Ліхачова, вона перетворюється "з міждисциплінарної науки в глобальну науку виживання людства ''.

Проблемна ситуація. Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується стаття.

Мета статті - вироблення напрямів охорони оточуючого середовища в клонтексті вирішення загальної кризової екологічної ситуації у світі.

Для вирішення мети було поставлено наступні завдання:

    - дати аналіз проблем, пов'язаних з екологічною катастрофою; - розкрити шляхи, які вбачають вчені для виходу людства з екологічної кризи, а саме формування нового екологічного мислення і перебудови свідомості на гуманістичних началах; - розкрити вплив науково-технічного прогресу та науково-технічної революції на навколишнє середовище, що породжує багато проблем, та обгрунтувати перспективи виживання людства; - з'ясувати модель розвитку і відповідний їй характер споживання, що є стійким для економічного зростання.

Похожие статьи




Вступ - Напрями охорони оточуючого середовища в контексті вирішення загальної кризової екологічної ситуації у світі

Предыдущая | Следующая