ВВЕДЕННЯ - Негативні зміни стану водного басейну великого міста

Сьогодні дуже важливо усвідомлювати нерозривний зв'язок природи й суспільства, що носить взаємний характер. Доречно згадати слова А. И. Герцена про те, що "природа не може суперечити людині, якщо людина не суперечить її законам". З одного боку, природне середовище, географічні й кліматичні особливості впливають на суспільний розвиток. Ці фактори можуть прискорювати або сповільнювати темп розвитку країн і народів, впливати на суспільний розвиток праці.

З іншої сторони суспільство впливає на природне середовище перебування людини. Історія людства свідчить як про сприятливий вплив діяльності людей на природне середовище перебування, так і про пагубні її наслідки. Згадаємо відомі слова тургеневского героя Базарова: "Природа - не храм, а майстерня, і людина в ній працівник". До чого веде й уже привела ця установка сьогодні, добре відомо на конкретних фактах.

Ріст масштабів господарської діяльності людини, бурхливий розвиток науково-технічної революції підсилили негативний вплив на природу, привели до порушення екологічної рівноваги на планеті.

Самою уразливою частиною природи стала прісна вода. Стічні води, пестициди, добрива, ртуть, миш'як, свинець і багато чого іншого у величезних кількостях попадають у ріки й озера. Сильно забруднений Дунай, Волга, Рейн, Міссісіпі, Великі Американські озера. За висновком фахівців, у деяких районах землі 80% всіх хвороб викликані недоброякісною водою.

Кислотні дощі, що містять двоокис сірки й окис азоту, що є наслідком функціонування теплових електростанцій і заводів, несуть загибель озерам і лісам. Зникає навколо міст чисте повітря, ріки перетворюються в стічні канави, усюди купи сміття, смітники, покалічена природа - така картина, що кидається в очі, індустріалізації миру.

У справжньому рефераті ми зупинимося на результатах "розвитку цивілізації" на прикладі зміни стану водного басейну великого міста

Похожие статьи




ВВЕДЕННЯ - Негативні зміни стану водного басейну великого міста

Предыдущая | Следующая