Висновки - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Отже, з усього вище сказаного можна зробити висновок, що ефективне функціонування системи управління підприємством можливе лише за умови високого рівня кадрового потенціалу. Саме від трудових ресурсів залежить ефективне функціонування системи менеджменту. Також досить важливою умовою формування ефективної команди є постійний розвиток персоналу, зокрема підвищення кваліфікації. Рівень кваліфікації персоналу повинен випереджати розвиток технології виробництва і системи організації виробничо-трудового процесу. Чим вищий загальний рівень розвитку економіки, чим складніші завдання йому доводиться вирішувати, тим важливішою є потреба у трудових ресурсах високої кваліфікації.

У даній дипломній роботі було проведено дослідження обліку трудових ресурсів, здійснено аналіз продуктивності праці і використання фонду оплати праці. Дослідження проводилися на підприємстві базі підприємства ТОВ "Теплогазохолодво". Були вивчені сутність продуктивності праці, трудових ресурсів та заробітної плати, виявлено види, особливості оплати праці, дана характеристика організації обліку трудових ресурсів на підприємстві ТОВ "Теплогазохолодвод", вивчено стан організації оплати праці та матеріального стимулювання, нормативні документи, що регулюють організацію і облік оплати праці на підприємстві.

У другому розділі дипломного проекту було проаналізовано основні показники фінансово-господарської діяльності аналізованого підприємства. Для поліпшення фінансового становища підприємству необхідно, наскільки це можливо, орієнтуватися на збільшення кількості замовників з метою зменшення масштабу ризику несплати, який значний за наявності монопольного замовника.

Адміністрації важливо оперативно контролювати хід господарських процесів, ефективно управляти майном, попереджувати негативні явища, збільшувати доходи і знижувати витрати, що обумовлює необхідність своєчасного отримання якісної інформації про діяльність різних підрозділів підприємства.

Періодично проводиться система заходів щодо збору інформації, аналізу та оцінки ефективності діяльності підприємства з організації праці та регулювання соціально-трудових відносин. Об'єктом контролю у трудовій сфері є трудовий колектив, персонал підприємства, його діяльність. З метою контролю проводиться аналіз показників діяльності підприємства, що характеризують результативність функціонування трудового потенціалу, ефективність організації соціально-трудових відносин, ефективність систем мотивації та оплати праці, раціональність методів оцінки праці, ефективність організації праці, розподілу робіт, ефективність використання робочого часу.

Контроль в трудовій сфері дозволяє підвищити прибутковість підприємства за рахунок виявлення резервів організації внутрішньофірмових соціально-трудових відносин. З метою вдосконалення діючої практики обліку і контролю особлива увага повинна приділяється розвитку системи внутрішнього контролю. Тому в ТОВ "Теплогазохолодвод" необхідно вдосконалювати систему внутрішнього контролю по обліку праці і його оплати. Особливістю цієї системи має бути простота, наочність, і мобільність: основу системи повинні складати запитальники, табличні дані, які при змінах у чинному законодавстві можуть бути швидко відкоректовані. Цим забезпечується постійна достовірність і оперативність даних.

Що стосується трудових ресурсів, то тут спостерігаються негативні тенденції. Знижується рівень кваліфікації працівників, зменшується продуктивність праці, підвищуються витрати на виробництво продукції - все це тягне за собою неефективне використання трудових ресурсів, що також призводить до значного підвищення собівартості продукції та зниження ефективності виробництва. Встановлено відповідність між темпами росту середньої заробітної плати і продуктивністю праці, на підприємстві ТОВ "Теплогазохолодвод" темпи зростання продуктивності праці відстають, хоча і незначно, від темпів зростання оплати праці.

У роботі був проведений аналіз оплати праці, який показав, що фонд оплати праці в 2014 році в порівнянні з 2013 роком збільшився на 87100 гривень. Це збільшення відбулося в основному за рахунок екстенсивного фактора - збільшення числа працівників (на 24000 гривень), а також через збільшення середньої заробітної плати (на 63,1 тисячі гривень). Отже, відбулося збільшення витрат на оплату праці. Для того, щоб подібна тенденція не перетворилася в загрозливу, з метою поліпшення організації праці та виробництва, усунення втрат робочого часу підприємству необхідно провести правильне розміщення робочої сили, своєчасно готувати робочі місця, чітко організовувати матеріально-технічне постачання і ритмічну роботу підприємства, зміцнювати трудову дисципліну. Необхідна стабілізація кадрового складу підприємства. Для цього необхідно провести у життя ряд заходів у соціальній сфері.

З проведеного аналізу трудових показників можна зробити висновок про те, що план по продуктивності праці в загальному виконується, середньогодинна вироблення одного працівника збільшилася, але цього поки що недостатньо. Як видно з факторного аналізу, обсяг випуску продукції знизився.

В цілому, резюмуючи вищесказане, можна зробити висновок, що робота підприємства заслуговує позитивної оцінки з урахуванням кризового стану економіки країни. Підприємство має виробничий потенціал і резерви для зростання.

В умовах економічної нестабільності потреба підприємства в персоналі певних категорій безперервно змінюється. Впровадження нових технологій, освоєння виробництва конкурентоспроможної продукції, скорочення попиту на товари і послуги може призвести до зменшення чисельності персоналу, як за окремими категоріями, так і в цілому. Тому визначення реальної потреби в робочій силі і прогноз її зміни служить основою вдосконалення управління персоналом.

Похожие статьи




Висновки - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Предыдущая | Следующая