Промислова санітарія - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Метеорологічні умови при роботі

Внутрішнє середовище приміщення визначається діючим на організм людини поєднанням температури, відносної вологості і швидкості руху повітря.

Виконувана робота відноситься до легкої категорії Іа, енерговитрати організму - 90-120 ккал/час. Враховуючи специфіку роботи за комп'ютером, оптимальні параметри вибрані по ГОСТ 12.1.005-88 [38], ДСН 3.3.6.042-99 [43], які створюють відчуття теплового комфорту і є передумовою збереження високого рівня працездатності, дані приведені в таблиці 4.2

Для забезпечення вищезгаданих метеорологічних умов в приміщенні згідно СНіП 2.04.05-93 [47] передбачена система опалювання в холодний період року, природна вентиляція, яка здійснюється унаслідок перепадів тиску зовнішнього і внутрішнього повітря при відкритті кватирки і кондиціонування (кондиціонер БК).

Таблиця 4.2 - Оптимальні параметри мікроклімату в робочій зоні

Період року

Температура t0C

Відносна вологість, %

Швидкість руху повітря, м/с

Холодний

22-24

40-60

0,1

Теплий

23-25

40-60

0,1

Освітлення виробничого приміщення

Працездатність багато в чому залежить від освітлення. Незадовільне освітлення кількісно або якісно стомлює не тільки зір, але й викликає стомлення організму в цілому, робить вплив на продуктивність праці бухгалтера.

Для забезпечення нормального освітлення залежно від точності виконуваних робіт бухгалтерія повинна оснащуватися суміщеним і штучним освітленням, враховуючи напруженість очного аналізатора, згідно ДБН В.2.5-28-2006 [34].

Згідно ДБН В.2.5-28-2006 [34] виконувана робота відноситься до розряду високої точності, номінальний об'єкт розрізнення 0,3 - 0,5 мм, розряд зорової роботи ІІІ, фон - середній, контраст об'єкту з фоном - середній, під розряд - в.

Всі виробничі приміщення з постійним знаходженням в них людей, відповідно до санітарних норм і правил, мають природне освітлення.

У даному випадку використовується суміщене освітлення, природне бокове одностороннє освітлення через віконні отвори в зовнішніх стінах, орієнтованих на південь. Штучне та природне суміщене освітлення нормується коефіцієнтом природної освітленості (КПО) по ДБН В.2.5-28-2006 [34].

Нормовані значення КПО () для будівель, розташованих в різних районах визначаються по формулі:

, (4.1)

Де - значення КПО за табл.. 1 ДБН В.2.5-28-2006 [34], дорівнює 1,2%;

- коефіцієнт світлового клімату за табл. 4 ДБН В.2.5-28-2006 [34], дорівнює 0,85;

N - номер групи забезпеченості природним світлом за табл. 4 ДБН В.2.5-28-2006 [34].

Згідно ДСанПіН 3.3.2-007-98 [33] значення КПО повинно бути не менше 1,5%.

Для забезпечення нормованого значення КПО при боковому освітленні необхідна сумарна площа світлових прорізів залежно від площі підлоги визначається в такий спосіб:

(4.2)

Де - нормоване значення КПО; для III розряду зорових робіт в залежності від коефіцієнту світлового клімату, дорівнює 1,5%;

- світлова характеристика вікон; дорівнює 18 (; ; )

- площа підлоги приміщення, дорівнює 25

- коефіцієнт, що враховує значення вікон конфронтуючим будинкам дорівнює 1 (не має);

- коефіцієнт запасу, що враховує зниження освітленості в процесі експлуатації остеклення й залежний від концентрації шкідливих речовин у повітряному середовищі робочої зони й розташування світопропускаючого матеріалу, дорівнює 1,2 (для суспільних приміщень);

- загальний коефіцієнт світопропускання, обумовлений по формулі:

(4.3)

Де - коефіцієнт, що враховує втрати від світла у світопропускаючому матеріалі, дорівнює 0,8 (подвійне скло віконне листове);

- коефіцієнт, що враховує втрати світла в переплетіннях стеклопрорізу, дорівнює 0,75 (дерев'яні спарені плетіння для вікон);

- коефіцієнт, що враховує втрати світла в несучих конструкціях (при боковому освітленні дорівнює 1)

- коефіцієнт, що враховує втрати світла в сонцезахищних приладах, дорівнює 1 (не має);

- коефіцієнт, що враховує втрати світла в захисній сітці, установлюваної під ліхтарями, прийнятий рівним 0,9;

- коефіцієнт, що враховує підвищення КПО при боковому освітленні завдяки світлу, відбитому від поверхні приміщення й підстильного шару, що прилягає до будинку, дорівнює 3,1 (;; ; ; ).

Значення наведених у формулі величин, що входять у формулу визначають по ДБН В.2.5-28-2006 [34].

Отже, площа світлових прорізів для даного приміщення й виконання III розряду роботи становить. У дійсності ж площа світлових прорізів (вікна) у приміщенні бухгалтерії на даному підприємстві становить, що практично відповідає нормованому значенню.

Нормоване значення освітленості для загального освітлення. Враховуючи можливості і вимоги до економії електроенергії, виберемо для загального освітлення відділі джерела світла - люмінесцентні лампи ЛБ 40-4, люмінесцентні світильники ЛСП 01 240. Вибраний світильник прямого світла з дифузним віддзеркаленням, із захисним пристроєм, що оберігає від засліплення і відображеного блиску, і оснащеного захисним пристроєм для регулювання яскравості. Крім того, вони мають великий термін служби - 10000 ч. Ступінь захисту відповідає класу приміщень П-ІІ, П-ІІа, ІР-44 для устаткування і ІР2Х для світильників.

Шум і вібрація. У приміщенні бухгалтерії найсильнішими джерелами шуму і вібрації є друкуюча техніка, а також вентилятори процесора і блоку живлення, рівень шуму яких в робочих місцях не перевищує, що відповідає нормам ГОСТ 12.1.003-83* [37], ДСН 3.3.6.037-99 [36]. Вібрація в приміщенні технологічна, категорія 3 "комфорт", рівень не перевищує згідно ГОСТ 12.1.012-90 [42], ДСН 3.36.039-99 [41]. Оскільки для джерел шуму і вібрації передбачені конструктивні заходи захисту, то додаткові засоби захисту від шуму і вібрації не використовуються. Під принтер підкладається гумова ковдра.

Похожие статьи




Промислова санітарія - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Предыдущая | Следующая